Понад 297,8 млн. грн. ЄСВ надійшло від платників ДПІ у м. Чернігові
Саме такий обсяг надходжень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування платники податків Чернігова мобілізували до бюджету, що перевищує аналогічні показники минулого року на 10,3 млн. грн. Так, страхувальники нашого міста лише у березні місяці 2015 року поповнили бюджет на понад 96,7 млн. грн.

Переважна більшість працедавців міста розуміє, що від їх громадянського сумління щодо сплати внеску напряму залежить підтримання соціального статусу найбільш вразливих верств українців.
Звертаємо увагу, що 13 березня поточного року набрав чинності Закон України від 02.03.2015р. № 219, яким внесено зміни до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування". Нововведення передбачають, що по 31 грудня 2015 року при нарахуванні заробітної плати або винагороди за цивільно-правовими договорами, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами розмір єдиного внеску застосовується з понижуючим коефіцієнтом, якщо платником виконуються одночасно такі умови:
- база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу;
- після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;
- кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200 % середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік.
Понижуючий коефіцієнт щомісячно обчислюється платниками самостійно, за встановленою формулою.
Показники за 2014 рік визначаються на підставі поданої звітності по ЄСВ. Якщо в результаті обрахунку його значення буде менше ніж 0,4, то застосовуватиметься коефіцієнт 0,4. Слід зазначити, що у випадку несвоєчасної сплати ЄСВ, платник позбавляється права на застосування понижуючого коефіцієнту. Таке право поновлюється з місяця, в якому відбулося повне погашення боргу.
Поширюється Закон на підприємства будь - якої форми власності та приватних підприємців, які використовують працю найманих осіб. Виняток складають платники ЄСВ, які виплачують грошове забезпечення. Фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно або використовують працю інших громадян на умовах трудового контракту теж мають право застосовувати понижуючий коефіцієнт.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.