Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 6 травня, 03:15:24

Дещо про молочні жири і російські звинуваченняна на адресу “Менського сиру”

13.02.2012   12:18

Інформація про те, що Російська санітарна служба при вибірковому дослідженні зразків українських сирів у їх складі виявила – пальмітолеінову і лінолеву жирні кислоти, як ознаку рослинних жирів, насторожила. Адже споживачів, які не є фахівцями, легко ввести в оману. І далеко не всі відрізняють пальмову олію від складової молочного жиру – пальмітолеінової жирної кислоти.

Тому пояснює експерт, аудитор, начальник сектору відділу по технагляду та з підтвердження відповідності харчової продукції та продовольчої сировини ДП “Чернігівстандартметрологія Людмила Шаповалова.

З чого складається молочний жир

– Стосовно знаходження линолевої та пальмитолеїнової кислот в твердих сирах виробництва ТОВ “Менський сир”.

Ці ненасичені жирні кислоти є природними складовими молочного жиру. Жирнокислотний склад молочного жиру унікальний, відрізняється різноманітністю складових серед інших жирів тваринного та рослинного походження.

Коров’ячий молочний жир містить більш 40 різних жирних кислот. Більшість цих жирних кислот присутні у надзвичайно малих кількостях. Співвідношення їх залежить від сезону, умов утримання тварин, раціону відгодовування, стадії лактації, породи, географічного положення місцевості випасання корів, тощо.

Споживач з власного досвіду знає, що літнє масло більш пластичне, ніж зимове. Ненасичені жирні кислоти містяться в молочному жирі у порівняно невеликих кількостях, загально – 30-32%, у тому числі линолевої 3,0-5,5%, пальмитолеїнової – 1,5-2,0 (дані згідно ГОСТу Росії ГОСТ Р 52253-2004).Хоча в “звинуваченні” Російської санітарної служби вони – основний аргумент.

Пальмитолеїнова та линолева кислоти відносяться до ненасичених незамінних жирних кислот, тобто не виробляються в людському організмі і мають неодмінно надходити з їжею.

Вони є біологічно активними, надзвичайно корисними для організму людини сполуками, мають захисні властивості щодо клітин людського організму, сприяють належному функціонуванню систем та органів людини, приймають участь у фізіологічних процесах. Їх дефіцит викликає захворювання.

Сам факт присутності цих жирних кислот в сирі не може бути показником наявності жирів немолочного походження в продукті.

Підтверджена якість

На підприємстві ТОВ “Менський сир” функціонує система управління якістю та безпекою продукції. Відповідність її міжнародним та вітчизняним стандартам підтверджено незалежними вітчизняними та іноземними компетентними організаціями.

Відповідність продукції вимогам, що на неї поширюються, також підтверджена сертифікатами, в тому числі і російськими. Вони видавались після ретельного обстеження виробництва санітарними, ветеринарними службами, вітчизняними та російськими органами з сертифікації, випробувань продукції в акредитованих лабораторіях.

Безперечно звинувачення у фальсифікації продукції має спиратись на документальні докази. Аналізувати необхідно не тільки наявність будь-яких речовин, а й їх кількість! Заяви ж були розраховані на неінформаваність споживача, або присутність назв, що не є щоденно вживаними пересічними громадянами.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 24 нових випадків COVID-19

Виявлено 24 нових випадків COVID-19 19:53

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА в області станом на 5 травня зафіксовано 24 нових випадків COVID-19.

Велике будівництво: на трасі Р-83 будують об'їзну дорогу біля мосту через річку Снов

Велике будівництво: на трасі Р-83 будують об'їзну дорогу біля мосту через річку Снов 17:52

Біля Сновська на трасі Р-83 Славутич - Любеч - Ріпки - /М-01/ - Городня - /Н-28/ - Сновськ - Корюківка - Семенівка - Костобобрів - Чайкине - /Н-27/ споруджується об'їзна дорога біля мосту через річку Снов.

Водій автобуса, який з ознаками алкогольного сп’яніння вчинив ДТП, щоб уникнути відповідальності, запропонував патрульним хабар

Водій автобуса, який з ознаками алкогольного сп’яніння вчинив ДТП, щоб уникнути відповідальності, запропонував патрульним хабар 16:57

Вихідними на лінію 102 надійшло повідомлення, що на вулиці Олега Міхнюка сталася дорожньо-транспортна пригода – автобус "РУТА 20", який використовується для перевезення пасажирів, зіткнувся з мікроавтобусом Volkswagen Transporter. Потерпілих немає.

Чернігівщина виходить із

Чернігівщина виходить із "червоної" зони 16:39

Таке рішення прийняли сьогодні на позачерговому засіданні Державна та регіональна комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Протягом квітня зафіксовано 198 порушень Правил рибальства, вилучено понад 300 кг незаконно добутих водних біоресурсів та понад 4 км сіток

Протягом квітня зафіксовано 198 порушень Правил рибальства, вилучено понад 300 кг незаконно добутих водних біоресурсів та понад 4 км сіток 16:23

Протягом квітня 2021 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 198 порушень Правил рибальства. Зокрема, викрито 74 грубих порушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), з них чотири з ознаками кримінальних правопорушень.