Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 10 травня, 01:25:12

Земельні питання зібрали податківців та платників податків

13.02.2012   08:07Агенцiя

Земельний податок і плата за оренду земельних ділянок державної та комунальної власності - платежі, за якими законодавством передбачено щорічне подання податкової декларації. Річна декларація подається до 20 лютого поточного року.

Відповідно до Податкового кодексу України  платниками плати за землю є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), землекористувачі, орендарі земельних ділянок державної або комунальної власності.
З цього питання  міські податківці провели тематичний семінар.

Начальник відділу адміністрування платежів  за землекористування, місцевих податків і зборів, ресурсних (рентних) та неподаткових платежів Ірина Дугінець висвітила питання щодо моменту виникнення обов'язку зі сплати земельного податку. Також, вона пояснила, що сума плати за землю обчислюється із дня виникнення прав на землю і до кінця року, тобто за фактичний період користування земельною  ділянкою у поточному році.

"Буває, що закінчується строк договору. Для сплати земельного податку немає правових підстав. Але суб'єкт господарювання продовжує користуватися земельною ділянкою. У такому разі йому слід сплачувати орендну плату за цю земельну ділянку і відповідно подати декларацію з орендної плати за землю. Обов'язок сплачувати орендну плату за землю припиниться лише після того, як суб'єкт господарювання поверне земельну ділянку орендодавцю, оформивши відповідний акт приймання - передачі" - добавила податківець.

Податок за землю (орендна плата) сплачується за місцезнаходженням земельної ділянки протягом 30 календарних днів після закінчення звітного місяця.

За словами Ірини Дугінець упродовж 2011 року до бюджету міста надійшло майже 42 млн. грн. плати за землю, проте за умов оформлення усіх правовстановлюючих документів, надходження можуть бути більшими.

На сьогодні сформовані переліки суб'єктів господарської діяльності, які використовують земельні ділянки але ж не сплачують земельний податок. Окреслено заходи, які будуть сприяти залученню таких суб'єктів господарювання до сплати з визначенням конкретних виконавців та термінів.


Ірина Берегова, ДПІ у м. Чернігові

Останні новини Чернігівщини

9 травня - День матері в Україні

9 травня - День матері в Україні 10:11

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10:09

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.