Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 2 липня, 23:34:28

На часі посівна

17.03.2015   08:22Агенцiя

Майже 80% валового продукту області дає землеробство. І зараз найактуальніша тема для аграріїв – посівна. Та цього року вона має свої особливості – фінансові. Чи готова Чернігівщина до проведення весняно-польових робіт і на урожай яких культур сільгоспвиробники сподіваються найбільше, ми дізнавалися у фахівців.

Більш ніж у два рази у порівнянні з минулим роком зросли витрати на проведення весняно-польових робіт.

Звичайно, аграрії були готові до підвищення цін на пальне, адже вона збільшується традиційно перед посівною, але ніхто не очікував, що настільки. Бензин та солярка подорожчали майже на 110 відсотків, і тільки на них необхідно витратити більше 430-ти мільйонів гривень. Що ж до добрив, то минулого року вони коштували близько трьох тисяч гривень за тонну, а цього – одинадцять з половиною, і це найдешевше.

Олександр Савченко, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, каже: «На 69% на сьогодні забезпечені добривами, пальним – на березень–середину квітня. На 100% забезпеченість азотними добривами, а щодо азотно-калійних, на жаль, є певна залежність від імпорту».

Імпортують з Білорусі та Росії, і дефіциту цих добрив немає, справа знову ж таки в ціні, кажуть у департаменті агропромислового розвитку.

Цього року планується посіяти не менше, ніж минулого, і більше 70% площ відведено під зернові. За словами Олександра Савченка, залишається у пріоритеті кукурудза, сонях, соя, пшениця; спад по житу і вівсу.

Збільшують і площі під гречкою, адже вирощувати її вигідно. Культура невибаглива і потребує не дуже великих затрат, до того ж затребувана на ринках.

Останні новини Чернігівщини

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини