Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 6 липня, 07:47:25

Подальше нарощування експортного потенціалу має залишатися серед позитивних тенденцій розвитку області

06.03.2015   10:24Агенцiя

Минулий рік, який характеризувалися загальним скороченням промислового виробництва, відтоком інвестиційного капіталу, зменшенням реальної заробітної плати на фоні суттєвого зростання індексу цін, виявився вдалим для області у напрямку збільшення експорту товарів.

Посилення експортоорієнтованості економіки області продовжувалося: якщо рівень експорту у валовий регіональний продукт за 2008 рік становив 15%, то за 2014 рік він сягнув 30%.

Область завершила минулий рік із найвищим серед регіонів України темпом зростання експорту +26,1%, що забезпечило позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами у розмірі 172 мільйонів доларів США.

Найсуттєвіше збільшились обсяги експорту зернових культур, виробів із паперу та картону, готових харчових продуктів, деревини й виробів із неї, насіння і плодів олійних рослин, мінеральних продуктів, взуття, молока та молочних продуктів.

Протягом року змінилась і географія експортних поставок – питома вага Російської Федерації зменшилася, водночас країн ЄС та Азії –збільшилась.

У цілому ж обсяги зовнішньоторговельних операцій товарами зросли на 7,6% проти показника 2013 року і склали 1,2 мільярди доларів США.

Як відзначає виконуючий обов’язки голови обласної державної адміністрації Сергій Журман, влада робить все можливе, щоб чернігівські підприємства виходили на нові ринки збуту продукції за кордоном.
— Навіть у сьогоднішніх умовах ми не повинні сидіти склавши руки в очікуванні закінчення економічної кризи або надходження вигідних пропозицій. Знаходить той, хто шукає.
Наша задача – посилення експортних можливостей підприємств області, встановлення та подальший розвиток міжнародних і міжрегіональних відносин, пошук іноземних партнерів та необхідної інформації щодо потенційних ринків збуту місцевої продукції, - наголошує Сергій Журман.

Останні новини Чернігівщини

6 липня - цей день в Україні і світі

6 липня - цей день в Україні і світі 07:43

6 липня - Всесвітній день поцілунку, у Литві – День держави, День народження Далай-лами, у Казахстані – День столиці, День пам'яті Яна Гуса у Чехії. В Іспанії – Фестиваль Сен-Фермін у Памплоні.

Білоруси – де ви? 13:06

«Білоруська влада продовжує надавати допомогу Росії у веденні війни проти України. За нашими даними, минулого тижня противник двома залізничними ешелонами відправив чергову партію боєприпасів для потреб окупаційних військ Росії», – заявив заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов.

Перша зустріч у рамках проекту «Чернігів - #МістоСили» відбулася

Перша зустріч у рамках проекту «Чернігів - #МістоСили» відбулася 12:56

Близько двох десятків чернігівців чаювали в «козацькому» храмі Св. Катерини та ділилися, що допомогло їм пережили активну фазу бойових дій. А настоятель, о. Роман Кіник, підготував для присутніх коротенький екскурс в історію храму та розповів, як громада ПЦУ пережила цей складний час.

За добу на Чернігівщині виявлено 204 вибухонебезпечні предмети — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 5 липня

За добу на Чернігівщині виявлено 204 вибухонебезпечні предмети — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 5 липня 12:47

Триває розмінування території області. За добу групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 23 рази залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 204 такі предмети.

Як рашисти боролися з птахофабрикою у Городнянській громаді

Як рашисти боролися з птахофабрикою у Городнянській громаді 12:33

Пекурівка на Городнянщині відома як центр старостинського округу, до якого також входить сусідня Політрудня, а ще - як місце, де здійснюють свою діяльність ТОВ Торговий Дім "Ратібор" та СВК "Зоря", які працюють в тісному симбіозі з ПрАТ "Городнянський комбікормовий завод".

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини