Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 червня, 02:02:08

Як розвиватимуться фермерські господарства на Чернігівщині

26.02.2015   10:43Агенцiя

Про це йшлося на зборах фермерів та землевласників Чернігівської області, що відбулися 25 лютого за участю в. о. голови облдержадміністрації Сергія Журмана, заступника голови облдержадміністрації Костянтина Лубенцова, народного депутата України, заступника голови Комітету Верховної Ради України (ВРУ) з питань аграрної політики та земельних відносин Вадима Івченка.

Ініціювали зустріч президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України (АФЗУ) Іван Томич та голова Чернігівської обласної АФЗУ Іван Якуб.

Як зазначив Іван Якуб, фермерський рух на Чернігівщині має 25-річну історію. Зараз у ньому задіяно близько 400 працюючих господарств, що виробляють понад 10% обсягу сільськогосподарської продукції. Основним напрямком діяльності чернігівських фермерів є рослинництво.

Сергій Журман у своєму виступі звернувся до фермерів із проханням консолідувати зусилля на економії матеріальних ресурсів. Він акцентував увагу на необхідності аграріїв вчасно сплачувати податки.

Про законодавчі ініціативи з розвитку малого та дрібного фермерства, повернення земель у розпорядження громаді, статусу господарств-одноосібників розповів Вадим Івченко. За його словами всі пропозиції, які надійшли від Асоціації фермерів та приватних землевласників України вже пройшли узгодження у Комітеті ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин і будуть враховані у змінах до законодавства.

На переконання Івана Томича, фермери країни мають стати єдиною організованою європейською структурою. Адже участь в АФЗУ забезпечує своїм членам правову підтримку, знижки при закупівлі техніки та пального, цінові переваги у реалізації зернових та технічних культур, доступ до дешевих кредитів, страхування майна та посівів, пошуки ринків збуту продукції.

Керівники фермерських господарств Чернігівщини відмітили стрімке зростання цін на пальне, мінеральні добрива, високу вартість кредитних ресурсів та конкуренцію з великими агрохолдингами. Представники малого та середнього агробізнесу області зачитали звернення до Міністерства аграрної політики та продовольства України, депутатів ВРУ та Кабінету Міністрів України з пропозиціями про створення Державного Аграрного банку України та Державного зернотрейдера, що забезпечували б надійне кредитування та поставки зерна за світовими біржовими цінами.

Під час зборів представники Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду та Аграрного фонду України в області, банківських установ Чернігівщини поінформували фермерів про новації у податковому та пенсійному законодавстві, форвардних закупівлях зерна а також цьогорічні умови кредитування.
 

Останні новини Чернігівщини

На дорозі Р-69 Київ - Вишгород - Десна - Чернігів на тимчасових об'їздах біля двох зруйнованих мостів влаштували тверде покриття

На дорозі Р-69 Київ - Вишгород - Десна - Чернігів на тимчасових об'їздах біля двох зруйнованих мостів влаштували тверде покриття 18:25

Проїзд став комфортнішим. Для цього використано матеріали відфрезерування, отримані в процесі ремонту дороги.

18:18

Інженерно-саперні підрозділи Держспецтрансслужби Міністерства оборони України продовжують розмінування транспортної інфраструктури Чернігівщини.

У Ніжині відбудеться патріотичний велопробіг

У Ніжині відбудеться патріотичний велопробіг 17:41

Наближається свято Дня Конституції України. З нагоди свята буде проведено вело флешмоб "Я допомагаю ЗСУ".

В’ячеслав Чаус вручив сертифікати чемпіонам Дефлімпійських ігор та їхнім тренерам 17:22

11 медалей (10 золотих та 1 срібна) — результат чернігівських спортсменів на XXIV літніх Дефлімпійських іграх з плавання та кульової стрільби серед осіб з порушеннями слуху.