Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 15 липня, 23:51:07

Агропромисловий комплекс області: підсумки та перспективи

19.02.2015   17:39Агенцiя

Підсумки роботи агропромислового комплексу області за 2014 рік та перспективи роботи в нинішньому році обговорили 19 лютого учасники розширеного засідання колегії Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

У роботі взяли участь в. о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман, заступник голови облдержадміністрації Костянтин Лубенцов, керівники районних управлінь сільського господарства та сільгоспвиробники.

Як зазначалось, сільське господарство для Чернігівщини є пріорітетним напрямком виробництва. У 2014 році аграріям вдалося суттєво покращити свої виробничі показники. Чернігівщина посіла 5 місце в державі за темпами росту агровиробництва та 13 місце – за його обсягом. Приріст відбувся в основному за рахунок рослинницької галузі (+110,8%). Загальний валовий збір зерна склав 3,7 мільйони тонн, що на 18 % більше, ніж у попередньому році. Виробництво валової продукції сільського господарства перевищило 10 мільярдів гривень.

Важка економічна ситуація в країні негативно відобразилась на тваринницті. Чисельність поголів’я великої рогатої худоби зменшилась на 8%, у тому числі корів – на 7,8%, поголів’я свиней — на 6,2%, птиці – на майже 10%. У той же час у сільськогосподарських підприємствах збільшилось виробництво молока до 218 тисяч тонн, виробництво яєць – до 52 мільйонів штук.

Під урожай 2015 року аграрії області посіяли 225,5 тисяч гектарів озимих культур на зерно. Це на 10 % більше ніж у 2013 році. Проте ситуація з озиминою викликає занепокоєння. Адже через несприятливі погодні умови Чернігівська область має одні з найменших по країні показники запасів вологи у метровому шарі ґрунту.

Для розвитку сільських територій перспективним напрямком є широке запровадження сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів переробного, заготівельного, постачальницького та сервісного напрямків. Але на сьогодні в області функціонує лише 23 таких кооперативи. Найбільш успішна їх робота у Коропському, Борзнянському та Сосницькому районах.

Також учасники колегії розглянули питання державного фінансування аграрного сектору області за вісьмома програмами, підвищення якості заходів з охорони праці та стан розрахунків за орендну земельних ділянок.

Підсумовуючи засідання, Костянтин Лубенцов подякував всім за плідну роботу.

— Аграрний сектор є пріорітетним і важливим для області. Головне наше завдання — збереження села і покращення добробуту людей. Лише спільними зусиллями ми зможемо пережити важкі часи та досягти успіху, — зазначив заступник голови облдержадміністрації.

Останні новини Чернігівщини

Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23

14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.

У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41

Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.

За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.

Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35

13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".

Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11

Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини