Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 серпня, 02:50:38

Борги мешканців Чернігівщини за газ перевищили 59 мільйонів гривень

17.02.2015   12:41Агенцiя

З початком опалювального сезону загальна заборгованість побутових споживачів газу в Чернігівській області збільшилася на 23,6 мільйонів гривень і станом на 1 лютого 2015 року становить 59,3 мільйонів гривень.

Рівень розрахунків відчутно погіршився, коли держава спочатку підняла ціни на газ, а потім запровадила нові норми споживання, при цьому урізавши соціальний норматив обсягу газу для компансації витрат пільговикам і отримувачам субсидій.

Стримати тенденцію зростання боргів заважають прогалини в законодавчій базі. Так, в «Правилах надання населенню послуг з газопостачання», затверджених Кабінетом міністрів, при порушенні платіжної дисципліни передбачено застосування до боржників неустойки (пені). Однак механізм застосування цих штрафних санкцій не визначений. Через це ПАТ «Чернігівгаз» не має дієвих важелів впливу на недобросовісних користувачів газу.

«На сьогодні чи не єдиним законним методом впливу на боржників є відключення від газу, але цей непопулярний крок не вигідний ані нашій компанії, ані споживачам. Є й такі приклади, коли відключення навіть не діють. В такому разі доходить до судових розглядів, а це - час, гроші, нерви. На нашу думку, введення простої і зрозумілої системи штрафних санкцій за прострочку платежів, могло б стимулювати споживачів дотримуватися платіжної дисципліни», - наголосив заступник голови правління з постачання та обліку газу ПАТ «Чернігівгаз» Сергій Савченко.

Газові борги не лише ускладнюють проведення повноцінних розрахунків ПАТ «Чернігівгаз» з НАК «Нафтогаз», а й перешкоджають в повній мірі фінансувати заходи, спрямовані на покращення газозабезпечення області. При подальшому здорожчанні газу і відсутності інструментів ефективного впливу на боржників, негативна тенденція нарощування боргів поглибиться і призведе до загострення проблем в газовій сфері.

Протягом січня за регулярні неплатежі від газопостачання відключені 25 побутових споживачів, а за попередній 2014 рік - 1873. На сьогодні відключеними залишаються 3460 споживачів. Найбільші борги в області за природний газ накопичили мешканці обласного центру та Чернігівського району і м. Прилуки та Прилуцького району з сумами боргу в 20,1 та 8,1 мільйонів гривень відповідно.

ПАТ «Чернігівгаз» сподівається на свідоме та відповідальне ставлення споживачів до розрахунків і закликає своєчасно та 100%-во вносити оплату за газ.

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили нетверезу водійку під час комендантської години 17:08

Учора під час комендантської години, патрулюючи вулицею Парковою інспектори зупинили автомобіль Mitsubishi ASX.

У Нацполіції завершився тренінг із розвитку якісної ветеранської політики за підтримки Уряду Великої Британії 16:27

У межах реалізації Проєкту «Реформування сектору цивільної безпеки в Україні» за підтримки Уряду Великої Британії відбувся п’ятиденний навчальний тренінг для помічників керівників з питань ветеранської політики в регіонах на тему «Адвокація інтересів захисників і захисниць у діяльності Національної поліції України».

Молодь з малих територіальних громад Чернігівщини отримала ще сім президентських грантів 15:35

Ще сім представників молоді з малих територіальних громад Чернігівської області отримали гранти Президента України. Відповідний Указ №724/2026 Володимир Зеленський підписав 14 серпня.

Чернігівські спортсмени здобули сім медалей на чемпіонаті України зі стрільби кульової 14:54

З 09 до 15 серпня у Вінниці відбувся чемпіонат України серед спортсменів 2008 року народження та молодших зі стрільби кульової.

Уряд виділив майже 33,5 млн грн для прикордонних громад Чернігівщини 14:02

Днями уряд виділив 2,3 млрд грн для підтримки прифронтових громад. Дотацію розподілили між обласними бюджетами та бюджетами 179 територіальних громад прифронтових регіонів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини