Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 21 жовтня, 15:06:12

Як фінансуватимуть весняно-польові роботи в країні

11.02.2015   08:22Агенцiя

Питання фінансово-кредитного забезпечення сільськогосподарських товаровиробників на період проведення комплексу весняно-польових робіт у 2015 році розглянули на селекторній нараді, що відбулась 10 лютого під керівництвом Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка.

У нараді взяли участь заступник голови облдержадміністрації Костянтин Лубенцов, директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Савченко та керівники відділень банків, що найбільше фінансують АПК.

Основні гравці на ринку насіння, добрив, засобів захисту рослин заявляють, що продукція на українському ринку є в достатній кількості. Проблема в іншому – аграріям не вистачає коштів на їх придбання.

Як наголосив Олексій Павленко, постійно ведеться діалог з банкірами на предмет забезпечення потреби агровиробників у коштах. Так, 3 лютого за ініціативи Міністерства відбувся «круглий стіл» з представниками Незалежної асоціації банків України. Під час зустрічі обговорено розробку спільного плану щодо розширення можливостей фінансування агросектору, який передбачає вдосконалення нормативно-правової бази, підвищення ефективності чинних гарантійно-страхових механізмів підтримки виробника з боку держави. Подібні заходи плануються проводитися і надалі.

Аграрії Чернігівщини, як і інших областей країни, потребують залучення кредитних ресурсів. Зі слів директора Департеметну агропромислового розвитку Олександра Савченка, сільгоспвиробники зможуть профінансувати трохі більше 2 мільярдів гривень. Решту коштів — більше 426 мільйонів гривень, треба покривати банківськіми та комерційними кредитами.

Уже найближчим часом Департамент агропромислового розвитку ОДА запланував провести нараду з представниками банківських кіл, на якій більш детально розглянуть спектр банківських послуг з кредитування підприємств агропромислового комплексу області та ознайомлять виробників сільськогосподарської продукції з умовами та можливостями кредитування у 2015 році.

Останні новини Чернігівщини

Строковики з Чернігівщини поповнили ряди Державної прикордонної служби

Строковики з Чернігівщини поповнили ряди Державної прикордонної служби 15:04

Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком військовозобов’язаних українців.

Чернігівщина серед лідерів по запуску централізованого опалення

Чернігівщина серед лідерів по запуску централізованого опалення 14:57

Це відзначив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов сьогодні на черговому засіданні Міжвідомчої робочої групи з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 6973 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 6973 особи 14:48

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 21 жовтня в області щеплено першою та другою дозою 394 079 людей.

Чернігівський рибоохоронний патруль викрив порушників Правил рибальства, які завдали збитків рибному господарству на понад 40 тис.грн 11:26

20 жовтня 2021 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення рибоохоронного рейду на водоймах Чернігівського району виявлено грубе порушення Правил рибальства.