Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 липня, 08:36:37

Особливості головного кошторису Чернігівщини на 2015 рік

16.01.2015   08:16Агенцiя

— Ми достойно пройшли фінансовий 2014 рік. Більше того, закінчили його з економічної точки зору набагато краще, ніж попередній, — на цьому наголосив в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман, відкриваючи традиційний брифінг для представників ЗМІ.

На підтвердження цих слів він зауважив, що у новий рік область входить із заборгованістю із заробітної плати у 2,5 рази меншою. Незважаючи на все, у регіоні збережено спокій, добробут і затишок в оселях мешканців Чернігівщини.

Інформуючи про особливості цьогорічного бюджетного процесу, директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Валерій Дудко зазначив, що дохідна частина обласного бюджету сформована з урахуванням змін, передбачених бюджетним і податковим кодексами, а також деяких інших законодавчих актів.

За його словами, загальний розмір доходів бюджету з урахуванням міжбюджетних трансфертів, визначений у сумі більше 2 мільярдів 532 мільйонів гривень. Це більше плану виконання 2014 року на 47,5 мільйонів гривень або на 2 %.

Крім цього, для області в державному бюджеті затверджені видатки на централізовані заходи у сумі 76 мільйонів гривень. Вони будуть реалізовані шляхом передачі бюджетним установам матеріальних цінностей. Це, зокрема, підручники для дітей із малозабезпечених родин та медичні заходи.

Що стосується видатків, то вони не рівні з доходами на суму профіциту, який буде направлено із загального фонду до спеціального на капітальні видатки установ області.

Серед змін, які вплинуть на кожного жителя області, головний фінансист назвав підвищення з грудня поточного року рівня мінімальної заробітної плати до 1378 гривень. Отже, відповідно тарифна сітка для бюджетників буде перерахована.

В обласному бюджеті передбачається збільшити видатки на освіту (14%), охорону здоров’я (9%), соціальний захист населення (6%), культуру (8%). У 1,5 рази більше заплановано коштів на матеріальне забезпечення батальйонів, що дислокуються на території області.

Для того, щоб працівники бюджетної сфери отримували заробітну плату, у державному бюджеті для області передбачено дотацію вирівнювання у сумі 46 мільйонів гривень. Також запланована субвенція соціального характеру в 2 мільйони гривень.

Торкнувся Валерій Дудко і проблемних моментів бюджету. Зокрема, утримання ветеринарної медицини та професійно-технічної освіти, які з цього року фінансується з обласного бюджету. Над цими питаннями керівництво обласної державної адміністрації разом з Кабінетом Міністрів України працюватимуть найближчі два місяці.

Загалом, проект обласного бюджету буде поданий до профільних комісій обласної ради для узгодження та внесення відповідних поправок. Головний кошторис, за яким Чернігівщина житиме весь 2015 рік, планують затвердити 23 січня на черговому засіданні обласної ради.

Останні новини Чернігівщини

Контрабандисти з цигарками продовжують штурмувати кордон

Контрабандисти з цигарками продовжують штурмувати кордон 08:24

У міжнародному автомобільному пункті пропуску «Нові Яриловичі» спільною прикордонно-митною оглядовою групою у мікроавтобусі «FORD», під обшивкою передніх дверцят, виявлено 420 пачок цигарок без акцизних марок білоруського виробництва.

Чернігівщина розпочала жнива

Чернігівщина розпочала жнива 08:14

В поле вийшов перший комбайн на збирання озимої пшениці.

Верховний Суд підтримав позицію прокурора у справі Комунального підприємства

Верховний Суд підтримав позицію прокурора у справі Комунального підприємства "Ліки України" 08:02

Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу прокуратури у справі про передачу в оренду цілісного майнового комплексу Комунального підприємства «Ліки України».

Патрульні продовжують виявляти у громадян ймовірно наркотичні речовини

Патрульні продовжують виявляти у громадян ймовірно наркотичні речовини 07:50

Близько сьомої години вечора, під час патрулювання на вулиці Тихій поліцейські звернули увагу на дівчину, що дивно себе поводила.

Водолази підняли з водойми тіло потопельника, також рятувальники проводять пошуки іншого чоловіка, який міг потонути

Водолази підняли з водойми тіло потопельника, також рятувальники проводять пошуки іншого чоловіка, який міг потонути 07:41

Невтішна статистика загибелі людей під час відпочинку на водоймах є наслідком недотримання, незнання або ж відвертого ігнорування елементарних заходів безпеки.