Особливості головного кошторису Чернігівщини на 2015 рік
— Ми достойно пройшли фінансовий 2014 рік. Більше того, закінчили його з економічної точки зору набагато краще, ніж попередній, — на цьому наголосив в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман, відкриваючи традиційний брифінг для представників ЗМІ.

На підтвердження цих слів він зауважив, що у новий рік область входить із заборгованістю із заробітної плати у 2,5 рази меншою. Незважаючи на все, у регіоні збережено спокій, добробут і затишок в оселях мешканців Чернігівщини.
Інформуючи про особливості цьогорічного бюджетного процесу, директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Валерій Дудко зазначив, що дохідна частина обласного бюджету сформована з урахуванням змін, передбачених бюджетним і податковим кодексами, а також деяких інших законодавчих актів.
За його словами, загальний розмір доходів бюджету з урахуванням міжбюджетних трансфертів, визначений у сумі більше 2 мільярдів 532 мільйонів гривень. Це більше плану виконання 2014 року на 47,5 мільйонів гривень або на 2 %.
Крім цього, для області в державному бюджеті затверджені видатки на централізовані заходи у сумі 76 мільйонів гривень. Вони будуть реалізовані шляхом передачі бюджетним установам матеріальних цінностей. Це, зокрема, підручники для дітей із малозабезпечених родин та медичні заходи.
Що стосується видатків, то вони не рівні з доходами на суму профіциту, який буде направлено із загального фонду до спеціального на капітальні видатки установ області.
Серед змін, які вплинуть на кожного жителя області, головний фінансист назвав підвищення з грудня поточного року рівня мінімальної заробітної плати до 1378 гривень. Отже, відповідно тарифна сітка для бюджетників буде перерахована.
В обласному бюджеті передбачається збільшити видатки на освіту (14%), охорону здоров’я (9%), соціальний захист населення (6%), культуру (8%). У 1,5 рази більше заплановано коштів на матеріальне забезпечення батальйонів, що дислокуються на території області.
Для того, щоб працівники бюджетної сфери отримували заробітну плату, у державному бюджеті для області передбачено дотацію вирівнювання у сумі 46 мільйонів гривень. Також запланована субвенція соціального характеру в 2 мільйони гривень.
Торкнувся Валерій Дудко і проблемних моментів бюджету. Зокрема, утримання ветеринарної медицини та професійно-технічної освіти, які з цього року фінансується з обласного бюджету. Над цими питаннями керівництво обласної державної адміністрації разом з Кабінетом Міністрів України працюватимуть найближчі два місяці.
Загалом, проект обласного бюджету буде поданий до профільних комісій обласної ради для узгодження та внесення відповідних поправок. Головний кошторис, за яким Чернігівщина житиме весь 2015 рік, планують затвердити 23 січня на черговому засіданні обласної ради.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.