Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 12 квітня, 03:31:47

На Чернігівщині загинула шоста частина посівів озимого ріпаку

12.01.2015   10:13Агенцiя

Фахівці не виключають що і решту площ під цією культурою доведеться пересіяти навесні.

Різкий перепад температур, відсутність сніжного покрову — величезний стрес для озимих культур. Не менш негативно вплинула на рослини і посуха, яка почалася з середини липня і викликала збільшення періоду посівної. Як результат — в південних районах Чернігівщини місцями зволоженість ґрунтів була настільки низькою, що зерно не проросло, повідомляє «Земля і воля».

У 2014 р озимі в області посіяно на 225 тис. га, що на 20 тис. більше, ніж в 2013 році. Але стан посівів викликає занепокоєння. Аграрії відзначають: такої посушливої осені, як цього року, не було вже кілька десятків років.

«Засуха почалася з середини липня, нетипова погода викликала подовження періоду посівної, хтось сіяв по науковим рекомендаціям, хтось чекав опадів. Тому дещо розтягнули в часі», — розповів директор департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОДА Олександр Савченко.

У ґрунті недостатньо продуктивної вологи, відзначають фахівці обласного центру з гідрометеорології. Тому в доброму стані знаходиться лише 22% посівів, у задовільному — 54, а решта — в слабкому і розрідженому.

За словами Савченка, за тих днів 10, коли була плюсова температура, навіть в деяких районах вегетація відновилася. Дещо поліпшили ситуацію дощі і відтавання снігового покриву, але сильно воно не позначилося на поліпшенні. За інформацією чиновника, значний вплив справила стресова температура, зокрема, «різкий перепад з плюса до мінус десяти». А це — удар по озимих. Така ситуація може негативно вплинути на рівень врожаю, кажуть аграрії. Як і підвищення цін на паливно-мастильні матеріали — тому добрив було внесено менше запланованого.

Крім зернових, в області посіяли майже 24 тис. га ріпаку. Культура ця дуже примхлива і вимоглива до температурного режиму. «На сьогоднішній день вже є дані, що 4 тис. га повністю загинули, решта під великим питанням — фаза розвитку була недостатня, є великий ризик, що всі ці площі будуть пересіяні навесні», —- повідомив Савченко.

Останні новини Чернігівщини

10 чудес світу, які можуть зникнути в найближчі 20 років

10 чудес світу, які можуть зникнути в найближчі 20 років 11:46

Туристичний портал Budget Travel склав список із десяти чудес світу, які можуть зникнути до 2040 року.

Cмачні рецепти вихідного дня: 8 корисних сніданків в банці 11:21

Сніданок у банці - це дуже класно. По-перше, смачно й корисно, по-друге, дуже просто, а головне - його можна приготувати з вечора, заощадивши дорогоцінні ранкові хвилини для чогось більш приємного, наприклад, для сну.

Гороскоп на наступний тиждень з 12 по 18 квітня

Гороскоп на наступний тиждень з 12 по 18 квітня 11:11

12 квітня - молодий Місяць. У цей день утримайтеся від починань, великих фізичних і емоційних навантажень. Можна планувати, мріяти і подумки моделювати бажане майбутнє.