Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 17 квітня, 18:23:33

Сприяння добровільній сплаті податків

01.02.2012   17:27Агенцiя

Крім виконання напружених завдань із наповнення державної та місцевої казни у 2011 році, міськими податківцями проводилася активна робота щодо приведення адміністрування податків і зборів у відповідність до Податкового кодексу України.

Федір Уляненко

Федір Уляненко

Перехід платників з фіскальної на добровільну сплату податків набирає обертів завдяки впровадженню низки новацій щодо адміністрування податків, модернізації податкової служби та проведенню ефективної масово-роз’яснювальної роботи. Діяльність податкової служби спрямована на підтримку платників податків, створення умов для зручного ведення бізнесу та сприяння добровільній сплаті податків. За результатами роботи за 2011 рік до бюджетів усіх рівнів мобілізовано 956,0 млн. грн., що становить 104,2 відсотки доведених завдань. Показник добровільної сплати податків становить 94,3% від загальної кількості надходжень та демонструє достатньо високий рівень сумлінності платників.

До загального фонду Державного бюджету за минулий рік надійшло 479,8 млн.грн, що становить 102,9% від доведених показників, додатково забезпечено надходжень до бюджету у сумі 13,4 млн.грн.

Незважаючи на те, що відповідно до перехідних положень Податкового кодексу України ставка податку на прибуток з 1 січня 2011 року зменшилася до 23 відсотків, надходження з цього податку поповнили державну скарбницю на 154,9 млн.грн., що складає 32,2 відсотки від загальної суми надходжень. Приріст по податку на прибуток у 2011 році до фактичних надходжень 2010 року склав 41,1 відсоток, що становить 45,1 млн.грн. З податку на додану вартість надходження склали 276,9 млн. грн. або 57,7 відсотків від усіх надходжень до загального фонду Державного бюджету. До рівня 2010 року досягнуто приріст на 74,9 млн.грн., що складає 37,1 відсоток.

До місцевого бюджету за 2011 рік надійшло 465,9 млн. грн. зборів та інших платежів. Понад доведені показники надійшло 36,4 млн.грн., фактичні надходження 2010 року перевищено на 59,0 млн.грн. Обов’язковою складовою бюджетних доходів виступає земельний податок. Доцільно підкреслити, що податок на землю має важливе фіскальне значення для податкової системи країни, адже не лише у достатній мірі наповнює казну держави, а головне – виступає надійним та стабільним джерелом такого наповнення. Так, за підсумками 2011 року до бюджету держави платники сплатили близько 49,0 млн. грн. земельного податку.

Також, на порядку денному стоїть виконання плану графіку документальних перевірок та доведенних завдань з мобілізації коштів до Державного бюджету. Завдяки проведенній роботі від підрозділів податкового контролю юридичних осіб за минулий рік надійшло 8.1 млн. грн..

Податківці зацікавлені у стабільній платоспроможності суб’єктів господарювання.

Проте, як свідчить практика, далеко не усі платники податків відповідально ставляться до виконання своїх обов’язків перед державою. Тому, для скорочення податкового боргу працівники інспекції застосовують до таких платників податків увесь комплекс заходів, передбачений чинним законодавством. І, як результат, cтаном на 01.01.2012р. суму податкової заборгованості, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, зменшено на 1,7 млн. грн.

Заходами, передбаченими ст. 95 Податкового кодексу України, стягнуто з рахунків боржників до Зведеного бюджету 86,2 тис. грн. Надходження від боржників, які перебувають у процедурі банкрутства, склали 363,0 тис.грн.

З початком 2012 року активна і відповідальна робота щодо співпраці з платниками податків не тільки продовжується, а й набирає обертів. Адже новий рік розпочався з реформування спрощеної системи оподаткування обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва та стартувала традиційна кампанія декларування доходів за минулий рік, яка також проходить у новому форматі. Вперше громадяни мають звітувати державі про отримані доходи за правилами, встановленими Податковим кодексом України. Змінено також форму та порядок заповнення податкової декларації про доходи та майновий стан.

У ДПІ у м. Чернігові створені всі належні умови для зручності громадян. Інспекція працює з подовженим робочим днем та у вихідні дні, на ринках міста працюють консультаційні пункти, проводяться зустрічі з платниками податків, семінари та практикуми. Керівництво під час особистих прийомів та безпосередньо у трудових колективах зустрічається з платниками податків. Розроблена власна друкована продукція, зразки заповнення декларації розміщені на стендах у приміщенні, проводяться виступи на радіо та розміщені публікації на шпальтах місцевих газет.
Ми злагоджено і відповідально працювали у 2011 році. Я бачу позитивні перспективи розвитку податкової служби на рік прийдешній, бо вдосконалення податкової системи буде продовжуватися, адже рівень роботи з платниками має стати найвищим. Завдяки тісній взаємодії з місцевими органами влади та самоврядування, покращання сервісних послуг, покликаних допомогти платникам прозоріше декларувати доходи та добровільно сплачувати податкові зобов’язання, ми зможемо виконати найголовніший обов’язок перед державою – наповнити казну, стати надійним партнером для платників.

Федір Уляненко, Голова комісії з проведення реорганізації ДПІ у м. Чернігові, начальник ДПІ у м. Чернігов

Останні новини Чернігівщини

Минай (Ужгород) – Десна (Чернігів) 3:1

Минай (Ужгород) – Десна (Чернігів) 3:1 16:05

Голи: Нурієв, 23 (з пенальті), 39, Пиняшко, 50 – Імереков, 56.

Виявлено 594 нових випадків COVID-19

Виявлено 594 нових випадків COVID-19 15:57

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 17 квітня в області зафіксовано 594 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 303 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 303 особи 15:56

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 17 квітня в області щеплено першою дозою 8144 осіб.

Біля Охіньок на Н-07 укріплюють укоси та роблять ровики поширення

Біля Охіньок на Н-07 укріплюють укоси та роблять ровики поширення 12:23

Проводиться підготовка до капітального ремонту ділянки дороги від Мільків до Охіньок. Згодом тут проводитимуть регенерацію основи та укладатимуть нове асфальтобетонне покриття. Протяжність ремонтованої ділянки - 6 км.

За тиждень виявлено 45 порушень правил рибальства зі збитками понад 21 тис. грн, - Чернігівський рибоохоронний патруль

За тиждень виявлено 45 порушень правил рибальства зі збитками понад 21 тис. грн, - Чернігівський рибоохоронний патруль 12:17

За тиждень з 8 по 15 квітня державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 45 порушень Правил рибальства. Зокрема, викрито 18 грубих порушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), в тому числі два з ознаками кримінального правопорушення. Також складено 16 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини