Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 08:56:42

Сприяння добровільній сплаті податків

01.02.2012   17:27Агенцiя

Крім виконання напружених завдань із наповнення державної та місцевої казни у 2011 році, міськими податківцями проводилася активна робота щодо приведення адміністрування податків і зборів у відповідність до Податкового кодексу України.

Федір Уляненко

Федір Уляненко

Перехід платників з фіскальної на добровільну сплату податків набирає обертів завдяки впровадженню низки новацій щодо адміністрування податків, модернізації податкової служби та проведенню ефективної масово-роз’яснювальної роботи. Діяльність податкової служби спрямована на підтримку платників податків, створення умов для зручного ведення бізнесу та сприяння добровільній сплаті податків. За результатами роботи за 2011 рік до бюджетів усіх рівнів мобілізовано 956,0 млн. грн., що становить 104,2 відсотки доведених завдань. Показник добровільної сплати податків становить 94,3% від загальної кількості надходжень та демонструє достатньо високий рівень сумлінності платників.

До загального фонду Державного бюджету за минулий рік надійшло 479,8 млн.грн, що становить 102,9% від доведених показників, додатково забезпечено надходжень до бюджету у сумі 13,4 млн.грн.

Незважаючи на те, що відповідно до перехідних положень Податкового кодексу України ставка податку на прибуток з 1 січня 2011 року зменшилася до 23 відсотків, надходження з цього податку поповнили державну скарбницю на 154,9 млн.грн., що складає 32,2 відсотки від загальної суми надходжень. Приріст по податку на прибуток у 2011 році до фактичних надходжень 2010 року склав 41,1 відсоток, що становить 45,1 млн.грн. З податку на додану вартість надходження склали 276,9 млн. грн. або 57,7 відсотків від усіх надходжень до загального фонду Державного бюджету. До рівня 2010 року досягнуто приріст на 74,9 млн.грн., що складає 37,1 відсоток.

До місцевого бюджету за 2011 рік надійшло 465,9 млн. грн. зборів та інших платежів. Понад доведені показники надійшло 36,4 млн.грн., фактичні надходження 2010 року перевищено на 59,0 млн.грн. Обов’язковою складовою бюджетних доходів виступає земельний податок. Доцільно підкреслити, що податок на землю має важливе фіскальне значення для податкової системи країни, адже не лише у достатній мірі наповнює казну держави, а головне – виступає надійним та стабільним джерелом такого наповнення. Так, за підсумками 2011 року до бюджету держави платники сплатили близько 49,0 млн. грн. земельного податку.

Також, на порядку денному стоїть виконання плану графіку документальних перевірок та доведенних завдань з мобілізації коштів до Державного бюджету. Завдяки проведенній роботі від підрозділів податкового контролю юридичних осіб за минулий рік надійшло 8.1 млн. грн..

Податківці зацікавлені у стабільній платоспроможності суб’єктів господарювання.

Проте, як свідчить практика, далеко не усі платники податків відповідально ставляться до виконання своїх обов’язків перед державою. Тому, для скорочення податкового боргу працівники інспекції застосовують до таких платників податків увесь комплекс заходів, передбачений чинним законодавством. І, як результат, cтаном на 01.01.2012р. суму податкової заборгованості, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, зменшено на 1,7 млн. грн.

Заходами, передбаченими ст. 95 Податкового кодексу України, стягнуто з рахунків боржників до Зведеного бюджету 86,2 тис. грн. Надходження від боржників, які перебувають у процедурі банкрутства, склали 363,0 тис.грн.

З початком 2012 року активна і відповідальна робота щодо співпраці з платниками податків не тільки продовжується, а й набирає обертів. Адже новий рік розпочався з реформування спрощеної системи оподаткування обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва та стартувала традиційна кампанія декларування доходів за минулий рік, яка також проходить у новому форматі. Вперше громадяни мають звітувати державі про отримані доходи за правилами, встановленими Податковим кодексом України. Змінено також форму та порядок заповнення податкової декларації про доходи та майновий стан.

У ДПІ у м. Чернігові створені всі належні умови для зручності громадян. Інспекція працює з подовженим робочим днем та у вихідні дні, на ринках міста працюють консультаційні пункти, проводяться зустрічі з платниками податків, семінари та практикуми. Керівництво під час особистих прийомів та безпосередньо у трудових колективах зустрічається з платниками податків. Розроблена власна друкована продукція, зразки заповнення декларації розміщені на стендах у приміщенні, проводяться виступи на радіо та розміщені публікації на шпальтах місцевих газет.
Ми злагоджено і відповідально працювали у 2011 році. Я бачу позитивні перспективи розвитку податкової служби на рік прийдешній, бо вдосконалення податкової системи буде продовжуватися, адже рівень роботи з платниками має стати найвищим. Завдяки тісній взаємодії з місцевими органами влади та самоврядування, покращання сервісних послуг, покликаних допомогти платникам прозоріше декларувати доходи та добровільно сплачувати податкові зобов’язання, ми зможемо виконати найголовніший обов’язок перед державою – наповнити казну, стати надійним партнером для платників.

Федір Уляненко, Голова комісії з проведення реорганізації ДПІ у м. Чернігові, начальник ДПІ у м. Чернігов

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини