Більше половини благодійних коштів для лікарень зникають безвісти
На потреби лікарень у м. Чернігів у 2013 році замість законних 80% благодійних внесків було отримано лише 24,7%. Решта 55% коштів зникли у невідомому напрямку.
Соціологічне дослідження, проведене "Інститутом аналітики та адвокації" (ІАА), показало, що більшість мешканців Чернігова - 89,93% - хотіли б знати, куди ідуть кошти, які вони платять у благодійні каси при закладах охорони здоров'я. Експерти ІАА звернулися безпосередньо до керівництва лікарень Чернігова, щоб дізнатися про реальні обсяги та механізми залучених пожертв і їх розподіл. Виявилося, що у більшості закладів охорони здоров'я у обласному центрі навіть не ідеться про прозорість звітування.
На території усіх медичних закладів м. Чернігів, у яких проводилось дослідження, діють благодійні організації, які збирають внески з громадян. Між тим, лише 4 лікарні надали вичерпні відповіді на запити. За офіційними даними медичних закладів, сукупність зібраних коштів у м. Чернігів через такі благодійні фонди складає понад 13 мільйонів гривень, при тому що в цілому за рік у медичні заклади звернулося 52,2 тисяч осіб у стаціонар. "Рекордсменом" у зібранні коштів є Чернігівська обласна лікарня, що зібрала більшу частину від загального обсягу пожертв - понад 5 мільйонів гривень. Більшість благодійних організацій у м. Чернігів не мають договорів оренди приміщень для функціонування фонду.
Соціологічні опитування дозволяють назвати ще більшу суму - майже 21,7 мільйонів гривень. Однак на потреби лікарень у 2013 році було перераховано всього 5,4 мільйона гривень - менше 1/4 від усієї суми. Згідно закону "Про діяльність благодійних організацій", на організаційні потреби може йти щонайбільше 20%, отож маємо 55% безслідно зниклих коштів.
Протягом розслідування експерти "Інституту аналітики та адвокації" зіткнулися з суперечностями між офіційною інформацією з закладів охорони здоров'я та з органів місцевого самоврядування щодо обсягів благодійних пожертв. Зокрема, проти задекларованих медичними закладами 13 мільйонів гривень міські органи влади називають суму в 3 мільйони. Це підтверджує ізольованість та відсутність будь-якого контролю місцевої влади за співпрацею благодійних організацій та лікарень. А департамент охорони здоров'я Чернігівської ОДА навіть не знав про факт діяльності благодійних фондів.
Куди ідуть гроші з благодійних фондів, якщо вони укладають договори з лікарнями? Чому головні лікарі і міська влада цього не контролюють?
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.