Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 лютого, 22:40:22

Більше половини благодійних коштів для лікарень зникають безвісти

19.12.2014   17:07Агенцiя

На потреби лікарень у м. Чернігів у 2013 році замість законних 80% благодійних внесків було отримано лише 24,7%. Решта 55% коштів зникли у невідомому напрямку.

Соціологічне дослідження, проведене "Інститутом аналітики та адвокації" (ІАА), показало, що більшість мешканців Чернігова - 89,93% - хотіли б знати, куди ідуть кошти, які вони платять у благодійні каси при закладах охорони здоров'я. Експерти ІАА звернулися безпосередньо до керівництва лікарень Чернігова, щоб дізнатися про реальні обсяги та механізми залучених пожертв і їх розподіл. Виявилося, що у більшості закладів охорони здоров'я у обласному центрі навіть не ідеться про прозорість звітування.

На території усіх медичних закладів м. Чернігів, у яких проводилось дослідження, діють благодійні організації, які збирають внески з громадян. Між тим, лише 4 лікарні надали вичерпні відповіді на запити. За офіційними даними медичних закладів, сукупність зібраних коштів у м. Чернігів через такі благодійні фонди складає понад 13 мільйонів гривень, при тому що в цілому за рік у медичні заклади звернулося 52,2 тисяч осіб у стаціонар. "Рекордсменом" у зібранні коштів є Чернігівська обласна лікарня, що зібрала більшу частину від загального обсягу пожертв - понад 5 мільйонів гривень.  Більшість благодійних організацій у м. Чернігів не мають договорів оренди приміщень для функціонування фонду.

Соціологічні опитування дозволяють назвати ще більшу суму - майже 21,7 мільйонів гривень. Однак на потреби лікарень у 2013 році було перераховано всього 5,4 мільйона гривень - менше 1/4 від усієї суми. Згідно закону "Про діяльність благодійних організацій", на організаційні потреби може йти щонайбільше 20%, отож маємо 55% безслідно зниклих коштів.

Протягом розслідування експерти "Інституту аналітики та адвокації" зіткнулися з суперечностями між офіційною інформацією з закладів охорони здоров'я та з органів місцевого самоврядування щодо обсягів благодійних пожертв. Зокрема, проти задекларованих медичними закладами 13 мільйонів гривень міські органи влади називають суму в 3 мільйони. Це підтверджує ізольованість та відсутність будь-якого контролю місцевої влади за співпрацею благодійних організацій та лікарень. А департамент охорони здоров'я Чернігівської ОДА навіть не знав про факт діяльності благодійних фондів.

Куди ідуть гроші з благодійних фондів, якщо вони укладають договори з лікарнями? Чому головні лікарі і міська влада цього не контролюють?

 

Останні новини Чернігівщини

Архітектор з Чилі презентував концепцію відновлення Будинку культури в Іванівці 14:07

Група чилійських архітекторів розробила концепцію майбутнього Будинку культури в Іванівській громаді, зруйнованого під час активних бойових дій. Її презентував Крістіан Віттіг 7 лютого під час чергової онлайн-зустрічі з першим заступником начальника ОВА Костянтином Мегемом.

Кращі з кращих: педагогам області вручили відзнаки конкурсу «Учитель року – 2023» 14:05

Урочистості, присвячені підсумкам першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023», відбулися сьогодні в обласному центрі. Переможців, лауреатів та дипломантів вітали начальник ОВА В’ячеслав Чаус та голова облради Олена Дмитренко.

Чернігівські легкоатлети здобули три нагороди чемпіонату України з легкої атлетики у приміщенні серед юнаків та дівчат 10:15

Четверте загальнокомандне місце виборола команда Чернігівської області на чемпіонаті України з легкої атлетики у приміщенні серед юнаків та дівчат 2006-2007 рр.н., який проходив з 02 до 05 лютого 2023 року у м. Києві

У Броварах відбулись змагання Київської області з грепплінг: 9 медалів здобули Чернігівські спортсмени 10:12

У період з 04 до 05 лютого в місті Бровари відбувся чемпіонат Київської області з греплінгу.