Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 травня, 20:14:57

Більше половини благодійних коштів для лікарень зникають безвісти

19.12.2014   17:07Агенцiя

На потреби лікарень у м. Чернігів у 2013 році замість законних 80% благодійних внесків було отримано лише 24,7%. Решта 55% коштів зникли у невідомому напрямку.

Соціологічне дослідження, проведене "Інститутом аналітики та адвокації" (ІАА), показало, що більшість мешканців Чернігова - 89,93% - хотіли б знати, куди ідуть кошти, які вони платять у благодійні каси при закладах охорони здоров'я. Експерти ІАА звернулися безпосередньо до керівництва лікарень Чернігова, щоб дізнатися про реальні обсяги та механізми залучених пожертв і їх розподіл. Виявилося, що у більшості закладів охорони здоров'я у обласному центрі навіть не ідеться про прозорість звітування.

На території усіх медичних закладів м. Чернігів, у яких проводилось дослідження, діють благодійні організації, які збирають внески з громадян. Між тим, лише 4 лікарні надали вичерпні відповіді на запити. За офіційними даними медичних закладів, сукупність зібраних коштів у м. Чернігів через такі благодійні фонди складає понад 13 мільйонів гривень, при тому що в цілому за рік у медичні заклади звернулося 52,2 тисяч осіб у стаціонар. "Рекордсменом" у зібранні коштів є Чернігівська обласна лікарня, що зібрала більшу частину від загального обсягу пожертв - понад 5 мільйонів гривень.  Більшість благодійних організацій у м. Чернігів не мають договорів оренди приміщень для функціонування фонду.

Соціологічні опитування дозволяють назвати ще більшу суму - майже 21,7 мільйонів гривень. Однак на потреби лікарень у 2013 році було перераховано всього 5,4 мільйона гривень - менше 1/4 від усієї суми. Згідно закону "Про діяльність благодійних організацій", на організаційні потреби може йти щонайбільше 20%, отож маємо 55% безслідно зниклих коштів.

Протягом розслідування експерти "Інституту аналітики та адвокації" зіткнулися з суперечностями між офіційною інформацією з закладів охорони здоров'я та з органів місцевого самоврядування щодо обсягів благодійних пожертв. Зокрема, проти задекларованих медичними закладами 13 мільйонів гривень міські органи влади називають суму в 3 мільйони. Це підтверджує ізольованість та відсутність будь-якого контролю місцевої влади за співпрацею благодійних організацій та лікарень. А департамент охорони здоров'я Чернігівської ОДА навіть не знав про факт діяльності благодійних фондів.

Куди ідуть гроші з благодійних фондів, якщо вони укладають договори з лікарнями? Чому головні лікарі і міська влада цього не контролюють?

 

Останні новини Чернігівщини

9 травня - День матері в Україні

9 травня - День матері в Україні 10:11

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10:09

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.