Більше половини благодійних коштів для лікарень зникають безвісти
На потреби лікарень у м. Чернігів у 2013 році замість законних 80% благодійних внесків було отримано лише 24,7%. Решта 55% коштів зникли у невідомому напрямку.
Соціологічне дослідження, проведене "Інститутом аналітики та адвокації" (ІАА), показало, що більшість мешканців Чернігова - 89,93% - хотіли б знати, куди ідуть кошти, які вони платять у благодійні каси при закладах охорони здоров'я. Експерти ІАА звернулися безпосередньо до керівництва лікарень Чернігова, щоб дізнатися про реальні обсяги та механізми залучених пожертв і їх розподіл. Виявилося, що у більшості закладів охорони здоров'я у обласному центрі навіть не ідеться про прозорість звітування.
На території усіх медичних закладів м. Чернігів, у яких проводилось дослідження, діють благодійні організації, які збирають внески з громадян. Між тим, лише 4 лікарні надали вичерпні відповіді на запити. За офіційними даними медичних закладів, сукупність зібраних коштів у м. Чернігів через такі благодійні фонди складає понад 13 мільйонів гривень, при тому що в цілому за рік у медичні заклади звернулося 52,2 тисяч осіб у стаціонар. "Рекордсменом" у зібранні коштів є Чернігівська обласна лікарня, що зібрала більшу частину від загального обсягу пожертв - понад 5 мільйонів гривень. Більшість благодійних організацій у м. Чернігів не мають договорів оренди приміщень для функціонування фонду.
Соціологічні опитування дозволяють назвати ще більшу суму - майже 21,7 мільйонів гривень. Однак на потреби лікарень у 2013 році було перераховано всього 5,4 мільйона гривень - менше 1/4 від усієї суми. Згідно закону "Про діяльність благодійних організацій", на організаційні потреби може йти щонайбільше 20%, отож маємо 55% безслідно зниклих коштів.
Протягом розслідування експерти "Інституту аналітики та адвокації" зіткнулися з суперечностями між офіційною інформацією з закладів охорони здоров'я та з органів місцевого самоврядування щодо обсягів благодійних пожертв. Зокрема, проти задекларованих медичними закладами 13 мільйонів гривень міські органи влади називають суму в 3 мільйони. Це підтверджує ізольованість та відсутність будь-якого контролю місцевої влади за співпрацею благодійних організацій та лікарень. А департамент охорони здоров'я Чернігівської ОДА навіть не знав про факт діяльності благодійних фондів.
Куди ідуть гроші з благодійних фондів, якщо вони укладають договори з лікарнями? Чому головні лікарі і міська влада цього не контролюють?
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.