Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 10 травня, 01:16:51

Майже чверть озимини на Чернігівщині під загрозою загибелі

19.12.2014   11:05Агенцiя

За інформацією Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, існує досить висока ймовірність повної або часткової загибелі під час зимівлі 24% загального обсягу озимих зернових культур, а це складає 54 тисячі гектарів. На сьогодні, за даними постійного моніторингу агрономічної служби, у доброму стані знаходиться 22% озимини, ще 54 % - у задовільному, а решта є слабкими та зрідженими.

Не додає оптимізму і ситуація з озимим ріпаком. Із посіяних 23,6 тисяч гектарів на сьогодні вже повністю загинуло більше 4 тисяч гектарів (17%). Аграрії прогнозують, що до кінця зими, більш за все, загине ще понад 12 тисяч гектарів цієї культури. В цілому, добрі шанси на виживання мають лише 31% посіяних обсягів, що знаходяться наразі в задовільному стані.

Така ситуація спричинена нетиповими погодними умовами, а саме посухою, яка продовжувалась від початку посіву, до припинення вегетації озимими культурами, була несприятливою для розвитку як колосових культур так і ріпаку та мабуть ніколи не спостерігалась на теренах Чернігівщини.

Незначні опади, що відмічались у вересні та інколи у жовтні і листопаді не поліпшили ситуації з вологозабезпеченістю орного шару ґрунту і на кінець другої декади листопада (час припинення вегетації) вони сформувались на рівні недостатніх (12-15 мм), а місцями у північних районах низькі (8 мм).

Нестабільні агрометеорологічні умови, а саме відсутність снігового покриву, випадання дощів на мерзлу землю, підвищений температурний режим та розмерзання верхнього шару ґрунту, не додають оптимізму стосовно перезимівлі озимини, знижуючи їх зимостійкість.

На початку першої декади грудня мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих знижувалась до 7-11º морозу і могла бути загрозливою для перезимівлі слаборозвинених рослин.

Загалом аграрії Чернігівщині під урожай 2015 року посіяли понад 225 тисяч гектарів озимих на зерно, в тому числі озимої пшениці - більше 199 тисячі гектарів, озимого жита – 24 тисячі гектарів та понад 2 тисячі гектарів озимого ячменю.

Останні новини Чернігівщини

9 травня - День матері в Україні

9 травня - День матері в Україні 10:11

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10:09

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.