Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 8 грудня, 03:58:31

Майже чверть озимини на Чернігівщині під загрозою загибелі

19.12.2014   11:05Агенцiя

За інформацією Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, існує досить висока ймовірність повної або часткової загибелі під час зимівлі 24% загального обсягу озимих зернових культур, а це складає 54 тисячі гектарів. На сьогодні, за даними постійного моніторингу агрономічної служби, у доброму стані знаходиться 22% озимини, ще 54 % - у задовільному, а решта є слабкими та зрідженими.

Не додає оптимізму і ситуація з озимим ріпаком. Із посіяних 23,6 тисяч гектарів на сьогодні вже повністю загинуло більше 4 тисяч гектарів (17%). Аграрії прогнозують, що до кінця зими, більш за все, загине ще понад 12 тисяч гектарів цієї культури. В цілому, добрі шанси на виживання мають лише 31% посіяних обсягів, що знаходяться наразі в задовільному стані.

Така ситуація спричинена нетиповими погодними умовами, а саме посухою, яка продовжувалась від початку посіву, до припинення вегетації озимими культурами, була несприятливою для розвитку як колосових культур так і ріпаку та мабуть ніколи не спостерігалась на теренах Чернігівщини.

Незначні опади, що відмічались у вересні та інколи у жовтні і листопаді не поліпшили ситуації з вологозабезпеченістю орного шару ґрунту і на кінець другої декади листопада (час припинення вегетації) вони сформувались на рівні недостатніх (12-15 мм), а місцями у північних районах низькі (8 мм).

Нестабільні агрометеорологічні умови, а саме відсутність снігового покриву, випадання дощів на мерзлу землю, підвищений температурний режим та розмерзання верхнього шару ґрунту, не додають оптимізму стосовно перезимівлі озимини, знижуючи їх зимостійкість.

На початку першої декади грудня мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих знижувалась до 7-11º морозу і могла бути загрозливою для перезимівлі слаборозвинених рослин.

Загалом аграрії Чернігівщині під урожай 2015 року посіяли понад 225 тисяч гектарів озимих на зерно, в тому числі озимої пшениці - більше 199 тисячі гектарів, озимого жита – 24 тисячі гектарів та понад 2 тисячі гектарів озимого ячменю.

Останні новини Чернігівщини

Малокомплектні школи у громадах: загрози і маніпуляції, шанси і можливості

Малокомплектні школи у громадах: загрози і маніпуляції, шанси і можливості 19:51

Чи завжди якість освіти у селі неналежного рівня? Чи можливо зробити малокомплектний навчальний заклад успішним і потрібним громаді?

Чернігівські поліцейські затримали підозрюваного, який представлявся лікарем та ошукував пенсіонерок в різних областях України 15:04

Оперативники Чернігівського райуправління поліції спільно з колегами з оперативних служб затримали в Коростені Житомирської області 20-річного чоловіка за підозрою у шахрайських діях щодо літніх жінок.

У Чернігові підсилили напрямок реабілітації, придбавши медобладнання на суму майже 29 млн грн

У Чернігові підсилили напрямок реабілітації, придбавши медобладнання на суму майже 29 млн грн 15:02

Сьогодні, 7 грудня, виконавчий комітет Чернігівської міської ради надав дозвіл КНП «Чернігівська міська лікарня №2» на укладення договору з переможцем відкритих торгів, який поставить медичне обладнання.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 15:00

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

Ще один дитячий простір з’явився в обласному центрі 14:58

Запрацював він учора, в День Святого Миколая, на базі Чернігівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.