Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 10 травня, 00:58:56

Протягом 11 місяців 2014 року за порушення термінів сплати ЄСВ роботодавці та підприємці Чернігова слатили 1 млн. 410,6 тис. гривень штрафних санкцій

19.12.2014   08:10Агенцiя

ЄСВ: надходження та відповідальність

За 11 місяців цього року платники нашого міста спрямували до бюджету 1 млрд грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. За словами начальника відділу адміністрування ЄСВ ДПІ у м. Чернігові Галини Мушенок це на 26 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Зокрема, в листопаді до бюджету надійшло 104,9 млн грн єдиного соціального внеску.
Станом на початок грудня єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у м. Чернігові сплачує більше 10 тисячі платників. З них понад 3 тисячи юридичних осіб та 7 тисяч фізичних осіб-підприємців.

ДПІ у м. Чернігові нагадує, що відповідно до ст. 1 Закону України від 09.07.2003р. № 1058-IV «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування – це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за визначеними видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно з абз. 12 ст. 9 Закону про ЄСВ єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

У випадку несвоєчасної сплати або сплати в неповному обсязі ЄСВ до платників внеску застосовуються фінансові санкції, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про ЄСВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

При цьому суми ЄСВ, своєчасно не нараховані та/або не сплачені у строки, визначені законодавством, є недоїмкою. За несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми ЄСВ накладається штраф у розмірі 10 відсотків несплачених або несвоєчасно сплачених сум ЄСВ (п.11 статті 25 Закону про ЄСВ), а на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсоток суми недоплати за кожний день прострочення (п. 10 статті 25 Закону про ЄСВ).

За порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати ЄСВ посадові особи платників ЄСВ згідно зі ст. 165 1 Кодексу про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 року № 8074-X, зі змінами та доповненнями, несуть адміністративну відповідальність як штраф:
- за несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ, у тому числі авансових платежів, у сумі, що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, – від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 425 до 850 грн. За повторне за рік вчинення таких дій – від ста до трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто від 1700 до 5100 грн.
-за несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ, у тому числі авансових платежів, у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 850 до 1700 грн. За повторне за рік вчинення таких дій – від ста до трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто від 1700 до 5100 грн.
Шановні роботодавці м.Чернігова! Контролюйте стан розрахунків з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, не зволікайте зі своєчасною та в повному обсязі сплатою ЄСВ.

Памятайте, що що систематична сплата єдиного соціального внеску – це, насамперед, гарантія виконання державою зобов’язань щодо соціального захисту своїх громадян. Саме ЄСВ забезпечує захист на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, достойну пенсію.

Останні новини Чернігівщини

9 травня - День матері в Україні

9 травня - День матері в Україні 10:11

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10:09

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.