Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 13:46:24

Агробізнес допомагає територіальним громадам Чернігівщини

19.12.2014   07:53Агенцiя

Наразі дуже важливо, щоб бізнес, що працює на селі, ніс соціальну відповідальність за розвиток тієї території, де він господарює. Це питання не обмежується лише будівництвом та утриманням шкіл, доріг та лікарень. Це також — орендна плата за землю та заробітна плата, повідомляє Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Щодо орендної плати за земельні ділянки та земельні частки (паї)

За 11 місяців поточного року розмір орендної плати, що сплачують орендарі земель сільгосппризначення селянам області, зріс з 4,3 % до 4,7 %. Тобто, майже на 43 мільйони гривень.

Значно підвищили цей показник в Бахмацькому та Семенівському районах. Найвищий розмір орендної плати залишається у Бобровицькому районі — 6,4%, а найнижчий — у Ріпкинському районі (3%).

За поточний рік 240 тисяч орендодавців області отримають близько 485 мільйонів гривень за оренду своїх паїв. У середньому за 1 гектар землі агроформування сплачують 613 гривень. Лідерами по орендній платі є райони зони Лісостепу —Варвинський та Ічнянський. У Поліських районах цей показник не перевищує 1,5 тисячі гривень.

Щодо збільшення асигнувань на розвиток територіальних громад

На жаль, держава не може задовольнити потреби територіальних громад, особливо сільських. Тож в області активізувався процес залучення органами влади на добровільній основі коштів підприємств для соціально-економічних розбудовчих процесів у сільській місцевості. Так, протягом поточного року між орендарями земель сільгосппризначення та сільськими радами укладено 629 соціальних угод. Сільгосппідприємствами вже надано понад 26 мільйонів гривень допомоги.

Кошти виділялися для будівництва, реконструкції, ремонту закладів освіти, охорони здоров’я, соціального обслуговування населення, культури та спорту як у сільській місцевості, так і тих, що обслуговують або використовуються сільським населенням. За ці ж гроші проводяться ремонтні роботи всіх видів автомобільних доріг місцевого значення; газифікації сільських населених пунктів та забезпечення їх вуличним освітленням; будівництва, реконструкції водогонів в сільських населених пунктах; підтримки сільських спортивних команд та колективів художньої самодіяльності; підтримки та матеріального забезпечення добровільних пожежних дружин тощо.

Робота із залучення коштів агробізнесу до розвитку інфраструктури сільських населених пунктів буде продовжуватись і надалі. На цьому наголошує і новопризначений Міністр агарної політики та продовольства України Олексій Павленко.

Щодо допомоги, спрямованої у зону АТО

За оперативними даними, підприємствами агропромислового комплексу області перераховано більше 2 мільйонів гривень на підтримку бійців у зоні АТО та потреби переселенців зі сходу. Надано майже 30 тисяч літрів дизельного пального і 15 тисяч літрів бензину. Проводилися закупівлі спецобладнання, засобів захисту, одягу, продуктів. Сільгоспвиробники постійно передають продукцію власного виробництва для воїнів, які захищають територіальну цілісність держави.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.