Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 6 липня, 07:00:03

Агробізнес допомагає територіальним громадам Чернігівщини

19.12.2014   07:53Агенцiя

Наразі дуже важливо, щоб бізнес, що працює на селі, ніс соціальну відповідальність за розвиток тієї території, де він господарює. Це питання не обмежується лише будівництвом та утриманням шкіл, доріг та лікарень. Це також — орендна плата за землю та заробітна плата, повідомляє Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Щодо орендної плати за земельні ділянки та земельні частки (паї)

За 11 місяців поточного року розмір орендної плати, що сплачують орендарі земель сільгосппризначення селянам області, зріс з 4,3 % до 4,7 %. Тобто, майже на 43 мільйони гривень.

Значно підвищили цей показник в Бахмацькому та Семенівському районах. Найвищий розмір орендної плати залишається у Бобровицькому районі — 6,4%, а найнижчий — у Ріпкинському районі (3%).

За поточний рік 240 тисяч орендодавців області отримають близько 485 мільйонів гривень за оренду своїх паїв. У середньому за 1 гектар землі агроформування сплачують 613 гривень. Лідерами по орендній платі є райони зони Лісостепу —Варвинський та Ічнянський. У Поліських районах цей показник не перевищує 1,5 тисячі гривень.

Щодо збільшення асигнувань на розвиток територіальних громад

На жаль, держава не може задовольнити потреби територіальних громад, особливо сільських. Тож в області активізувався процес залучення органами влади на добровільній основі коштів підприємств для соціально-економічних розбудовчих процесів у сільській місцевості. Так, протягом поточного року між орендарями земель сільгосппризначення та сільськими радами укладено 629 соціальних угод. Сільгосппідприємствами вже надано понад 26 мільйонів гривень допомоги.

Кошти виділялися для будівництва, реконструкції, ремонту закладів освіти, охорони здоров’я, соціального обслуговування населення, культури та спорту як у сільській місцевості, так і тих, що обслуговують або використовуються сільським населенням. За ці ж гроші проводяться ремонтні роботи всіх видів автомобільних доріг місцевого значення; газифікації сільських населених пунктів та забезпечення їх вуличним освітленням; будівництва, реконструкції водогонів в сільських населених пунктах; підтримки сільських спортивних команд та колективів художньої самодіяльності; підтримки та матеріального забезпечення добровільних пожежних дружин тощо.

Робота із залучення коштів агробізнесу до розвитку інфраструктури сільських населених пунктів буде продовжуватись і надалі. На цьому наголошує і новопризначений Міністр агарної політики та продовольства України Олексій Павленко.

Щодо допомоги, спрямованої у зону АТО

За оперативними даними, підприємствами агропромислового комплексу області перераховано більше 2 мільйонів гривень на підтримку бійців у зоні АТО та потреби переселенців зі сходу. Надано майже 30 тисяч літрів дизельного пального і 15 тисяч літрів бензину. Проводилися закупівлі спецобладнання, засобів захисту, одягу, продуктів. Сільгоспвиробники постійно передають продукцію власного виробництва для воїнів, які захищають територіальну цілісність держави.

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини