Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 10 квітня, 17:51:56

Телефонний зв’язок “гаряча” лінія – довірливе спілкування

31.01.2012   11:30Агенцiя

З метою роз’яснення податкових нововведень, обговорення спірних моментів застосування законодавства та визначення проблемних питань в адмініструванні податків і зборів міські податківці щомісяця проводять телефонні зв’язки сеансів “гарячої лінії”. Нещодавно на такому зв’язку був заступник голови комісії з проведення реорганізації ДПІ у м. Чернігові,заступник начальника Володимир Луценко.

Публікуємо деякі актуальні питання і відповіді на них відповідно до Податкового кодексу України.

У минулому році я була на спрощеної системі оподаткування та записувала свої доходи та витрати у книгу обліку. У цьому році я знову на спрощеної системі оподаткування. Чи можу я продовжувати вести записи у старій книзі обліку?

Ні, не можете. Починаючи з 1 січня 2012 року введено нові форми книги обліку доходів (для платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість) та книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість).

Чи можуть фізособи – підприємці, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна, обрати другу групу платників єдиного податку?

Ні. Відповідно до Податкового кодексу України такі фізичні особи – підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для третьої групи.

До якої групи платника єдиного податку буде відноситися фізична особа – підприємець, яка надає в оренду нежитлове приміщення площею до 300 кв.м: – юридичній особі – платнику єдиного податку; юридичній особі?

Фізична особа – підприємець яка надає в оренду нежитлове приміщення площею до 300 кв.м. юридичній особі – платнику єдиного податку відноситься до другої групи за умови, що протягом календарного року така особа не використовує працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ним у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб та обсяг доходу не перевищує 1000000 грн. Фізична особа – підприємець яка надає в оренду нежитлове приміщення площею до 300 кв. м. юридичній особі відноситься до третьої групи за умови, що протягом календарного року така особа не використовує працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ним у трудових відносинах, одночасно не перевищує 20 осіб та обсяг доходу не перевищує 3000000грн.

Чи може бути платником єдиного податку фізична особа – підприємець, яка здає в оренду дві однокімнатні квартири площею 57 та 49 кв.м.?

Ні. Згідно Податкового кодексу України не можуть бути платниками єдиного податку фізичні особи – підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 га, житлові приміщення, загальна площа яких перевищує 100 кв.м., нежитлові приміщення (споруди, будівлі), та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 кв.м.

Чи існують випадки коли фізичні особи – підприємці можуть не сплачувати єдиний податок?

Пунктом 295.5 статті 295 Кодексу встановлено, що платники єдиного податку першої та другої груп, які не використовують працю найманих працівників, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Чи застосовуються штрафні санкції за несплату авансових внесків єдиного податку?

Несплата (неперерахування) фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку першої та другої груп, авансових внесків єдиного податку відповідно до п.122.1 ст.122 Кодексу, тягне за собою накладання штрафу у розмірі 50% ставки єдиного податку.

ДПІ у м. Чернігові

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 310 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 310 осіб 17:07

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 10 квітня в області вакцинація від коронавірусу охопила 6966 осіб.

Чернігівщина має незначний міграційний обмін з іншими країнами світу

Чернігівщина має незначний міграційний обмін з іншими країнами світу 12:22

У 2020 році в загальному обсязі переміщень частка міждержавних склала лише один відсоток. Прибуло в область 69 осіб, вибуло 104 особи.

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра із Чернігова з 15 кг незаконно добутої риби

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра із Чернігова з 15 кг незаконно добутої риби 12:14

Дев’ятого квітня, в період нерестової заборони, Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Національної поліції області на р. Десна, поблизу хутора Єньків Іванівської громади Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 12:05

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Правові санкції не дозволили боржнику сховатися за кордоном від аліментів

Правові санкції не дозволили боржнику сховатися за кордоном від аліментів 11:47

Аліментний борг на Чернігівщині довелося сплачувати із-за кордону.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини