Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 18 квітня, 20:01:42

Соняшникову олію для населення області завозять з інших регіонів України

15.12.2014   11:21Агенцiя

Соняшникова олія є одним із соціально-значимих продуктів харчування. Оскільки останнім часом на даний продукт спостерігається зростання рівня роздрібних цін, Департамент агропромислового розвитку ОДА опрацював питання забезпечення населення області соняшниковою олією.

За інформацією Департаменту агропромислового розвитку ОДА, згідно моніторингу, який здійснюється органами статистики, середній рівень роздрібних цін на олію соняшникову в роздрібній торгівельній мережі станом на 10.12.2014 складає 18,27 гривень за кілограм, проти минулого року (на зазначену дату) роздрібна ціна зросла в межах 36%.

У Чернігівській області, основним виробником олії є ПАТ «Ніжинський жиркомбінат», він виробляє соняшникову, ріпакову та лляну олію.

Враховуючи те, що основний обсяг олії, виробленої ПАТ «Ніжинський жиркомбінат», реалізується на експорт, потреба населення Чернігівської області забезпечується за рахунок постачання її в торгівельну мережу з інших регіонів України, зокрема, Дніпропетровської, Запорізької, Київської та інших.

У 2014 році очікуваний фонд споживання соняшникової олії населенням Чернігівської області складатиме 13,5 тисяч тонн, а споживання на одну особу становитиме відповідно 13 кілограм, тобто відповідатиме фізіологічній нормі.

Останні новини Чернігівщини

Традиційна кухня: 7 українських страв квітня

Традиційна кухня: 7 українських страв квітня 12:36

Для нашого регіону характерна велика кількість рослинної їжі. Українська кухня — це варіння, тушкування, запікання, смаження, пряження.

Смачні рецепти вихідного дня: сирна паска

Смачні рецепти вихідного дня: сирна паска 12:19

За два тижні Великдень. А отже, варто продумувати страви, які будете готувати. Пропонуємо рецепт сирної паски, що традиційно готується на свято Великодня.

Гороскоп на наступний тиждень з 19 по 25 квітня

Гороскоп на наступний тиждень з 19 по 25 квітня 11:50

Гороскоп для всіх знаків зодіаку на наступний тиждень з 19 по 25 квітня 2021 року

18 квітня - Міжнародний день пам’яток та історичних місць

18 квітня - Міжнародний день пам’яток та історичних місць 10:14

Цей День встановлений в 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС), створеної при ЮНЕСКО. Відзначається з 18 квітня 1984 року.