Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 5 серпня, 20:46:14

Чернігівщина цілком забезпечує себе гречкою

12.12.2014   11:09Агенцiя

Останнім часом в Чернігівській області, як і в Україні в цілому, спостерігається зростання роздрібних цін на гречану крупу, повідомляє Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Так, відповідно до моніторингу НДЦ «Чернігівагропромпродуктивність», станом на початок грудня, середній рівень роздрібних цін на гречану крупу на продуктових ринках області становить – 13,80 гривень за кілограм. У порівнянні з минулим тижнем ціна зросла на 55,4%, а проти минулого року (на зазначену дату) підвищилася на 62%.

Таке зростання частково спричинене підвищенням закупівельних цін на зерно гречки, що постачають товаровиробники, а також ажіотажним попитом споживачів на даний вид крупи.

Відповідно до фізіологічної норми споживання, а саме, 3 кілограми на одну особу в рік, щорічна потреба населення Чернігівщини у гречаній крупі складає близько 3,2 тисяч тонн. Фахівці зазначають, що очікуваний валовий збір гречки у поточному маркетинговому році складе більше 9,5 тисяч тонн. Із них планується виробити близько 7 кілограм зерна продовольчої гречки на душу населення області.

Загалом, як наголошують у Департаменті агропромислового розвитку ОДА, вироблені в області у поточному році ресурси гречки забезпечують потребу області у насінні та надходженні на переробні підприємства України.

Та, в Чернігівській області відсутні переробні підприємства, які виробляють гречану крупу. Тому, потребу населення у гречці забезпечують за рахунок завезення з інших областей, зокрема Київської, Кіровоградської, Харківської, Дніпропетровської та інших регіонів.
 

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 11:37

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю 10:54

Бронзову призерку Олімпійських ігор у Токіо, Почесну громадянку Чернігова Олену Костевич та її тренера Ігоря Чередінова з великою радістю зустріли в аеропорту Борисполя.

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства 09:17

Наразі громада міста Чернігова підіймає питання створення притулку для осіб, які зазнали домашнього насильства. Поліція Чернігівської області долучилася до цього процесу, адже спільними зусиллями правоохоронців, громадських організацій, місцевої влади та соціальних служб вдасться якісніше протидіяти домашньому насильству.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:46

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години з 04 серпня по 08 годину 05 серпня 2021 року

5 серпня - Міжнародний день світлофора

5 серпня - Міжнародний день світлофора 08:41

Перший світлофор був винайдений Джеєм Найтом і був встановлений в 1868 році у Лондоні біля будівлі парламенту.