Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 5 серпня, 20:33:11

Цукрова галузь: стан та перспективи

12.12.2014   08:54Агенцiя

В області з колись наявних 5-ти цукрових заводів виробництво цукру здійснює одне підприємство – ПАТ «Линовицький цукровий комбінат ,,Красний”». Щодо інших, то на двох з них обладнання «законсервовано», два заводи в результаті процедури банкрутства припинили своє існування, повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

Потреба Чернігівщини у цукрі на 2014-2015 маркетинговий рік складає 49 тисяч тонн, у тому числі для підприємств харчової промисловості – 21 тисячу тонн.

Очікуване виробництво цукру в поточному році становить 26 тисяч тонн, а це – 53% від потреби області у цукрі.

У торгівельній мережі Чернігова реалізується цукор, в основному, виробників Київської та Дніпропетровської областей. ПАТ «Линовицький цукровий комбінат ,,Красний”» має налагоджені канали збуту та реалізує цукор переробним підприємствам Ічнянського та Прилуцького районів. У минулі роки підприємство постачало свою продукцію також у Донецьку область та АР Крим.

На засіданні Ради Національної асоціації цукровиків України було зауважено, що наявні ресурси власного бурякового цукру достатні для забезпечення потреб внутрішнього ринку на 2014-2015 маркетинговий рік, тому немає потреби у ввезенні в Україну цукру-сирцю з тростини в межах тарифної квоти.

Одним із шляхів відродження цукрової галузі в країні є диверсифікація виробництва продукції шляхом освоєння виробництва біоетанолу – біопалива на основі відновлювальної сировини.

– В області вивчалося питання розробки регіональної програми виробництва цукрових буряків, цукру та біоетанолу. Проте в країні досі відсутня чітка державна політика щодо енергетичної безпеки та ринку альтернативних видів палива, - говорить в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман. –База для розвитку галузі є. Нам важливо, щоб запрацювали заводи, ми ведемо роботу у цьому напрямку. А виробники, заготівельники й переробники, чиї інтереси ми повинні захищати, отримували гарні прибутки.

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 11:37

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю 10:54

Бронзову призерку Олімпійських ігор у Токіо, Почесну громадянку Чернігова Олену Костевич та її тренера Ігоря Чередінова з великою радістю зустріли в аеропорту Борисполя.

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства 09:17

Наразі громада міста Чернігова підіймає питання створення притулку для осіб, які зазнали домашнього насильства. Поліція Чернігівської області долучилася до цього процесу, адже спільними зусиллями правоохоронців, громадських організацій, місцевої влади та соціальних служб вдасться якісніше протидіяти домашньому насильству.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:46

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години з 04 серпня по 08 годину 05 серпня 2021 року

5 серпня - Міжнародний день світлофора

5 серпня - Міжнародний день світлофора 08:41

Перший світлофор був винайдений Джеєм Найтом і був встановлений в 1868 році у Лондоні біля будівлі парламенту.