Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 12 серпня, 23:55:09

Цукрова галузь: стан та перспективи

12.12.2014   08:54Агенцiя

В області з колись наявних 5-ти цукрових заводів виробництво цукру здійснює одне підприємство – ПАТ «Линовицький цукровий комбінат ,,Красний”». Щодо інших, то на двох з них обладнання «законсервовано», два заводи в результаті процедури банкрутства припинили своє існування, повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

Потреба Чернігівщини у цукрі на 2014-2015 маркетинговий рік складає 49 тисяч тонн, у тому числі для підприємств харчової промисловості – 21 тисячу тонн.

Очікуване виробництво цукру в поточному році становить 26 тисяч тонн, а це – 53% від потреби області у цукрі.

У торгівельній мережі Чернігова реалізується цукор, в основному, виробників Київської та Дніпропетровської областей. ПАТ «Линовицький цукровий комбінат ,,Красний”» має налагоджені канали збуту та реалізує цукор переробним підприємствам Ічнянського та Прилуцького районів. У минулі роки підприємство постачало свою продукцію також у Донецьку область та АР Крим.

На засіданні Ради Національної асоціації цукровиків України було зауважено, що наявні ресурси власного бурякового цукру достатні для забезпечення потреб внутрішнього ринку на 2014-2015 маркетинговий рік, тому немає потреби у ввезенні в Україну цукру-сирцю з тростини в межах тарифної квоти.

Одним із шляхів відродження цукрової галузі в країні є диверсифікація виробництва продукції шляхом освоєння виробництва біоетанолу – біопалива на основі відновлювальної сировини.

– В області вивчалося питання розробки регіональної програми виробництва цукрових буряків, цукру та біоетанолу. Проте в країні досі відсутня чітка державна політика щодо енергетичної безпеки та ринку альтернативних видів палива, - говорить в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман. –База для розвитку галузі є. Нам важливо, щоб запрацювали заводи, ми ведемо роботу у цьому напрямку. А виробники, заготівельники й переробники, чиї інтереси ми повинні захищати, отримували гарні прибутки.

Останні новини Чернігівщини

Розкрито вбивство 7-річної дитини. Батькові повідомлено про підозру

Розкрито вбивство 7-річної дитини. Батькові повідомлено про підозру 15:49

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури розкрито вбивство малолітнього хлопчика, яке мало місце на початку червня 2022 року у Прилуцькому районі.

Поліцейські Корюківщини взяли участь у меморіальному молодіжному забігу на честь загиблих воїнів

Поліцейські Корюківщини взяли участь у меморіальному молодіжному забігу на честь загиблих воїнів 15:48

Сьогодні у Мені відбувся молодіжний забіг на знак вшанування пам’яті земляка — Віталія Горбача, а також усіх загиблих захисників України. До нього долучилися й поліцейські місцевого відділення Корюківського райвідділу поліції. Дистанція забігу склала два кілометри.

Допомога пораненим воїнам від чернігівських школярок

Допомога пораненим воїнам від чернігівських школярок 15:32

У Чернігові дівчатка-підлітки вирішили зібрати кошти для поранених воїнів. Діти влаштували імпровізований «магазин» на одній з найбільших вулиць обласного центру, неподалік від місцевого ринку.

Близько 200 «прильотів»: росіяни били з «Градів» по прикордонню Сумщини та Чернігівщини

Близько 200 «прильотів»: росіяни били з «Градів» по прикордонню Сумщини та Чернігівщини 15:29

російські війська обстріляли чотири громади на Сумщині та одну на Чернігівщині.

Чернігівський міський голова зустрівся з волонтерами та представниками громадських організацій з нагоди Дня молоді

Чернігівський міський голова зустрівся з волонтерами та представниками громадських організацій з нагоди Дня молоді 15:24

У Чернігові волонтерів, представників громадських та благодійних організацій, інших об’єднань, що надають підтримку дітям та молоді, нагородили почесними відзнаками Чернігівської міської ради сьогодні, 12 серпня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини