Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 12 серпня, 23:47:46

У Сосницькому районі створили сільськогосподарський обслуговуючий кооператив

09.12.2014   15:50

Розвиток сільських територій та покращення соціально-економічного стану на селі є одним з основних завдань органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Одним із шляхів у цьому напрямку є створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, які сприятимуть підвищенню рівня зайнятості сільського населення та їх доходів, повідомляє Департамент агропромислового розвитку ОДА.

Саме такий напрямок підвищення зайнятості та доходів сільського населення обрали мешканці с. Волинка Сосницького району, створивши сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Волинська молочарська спілка», який очолив Сергій Потапенко. Наразі кооператив налічує 32 члени.

Кооператив створено для обслуговування переважно своїх членів на засадах взаємодопомоги та економічного співробітництва. Метою його діяльності є збільшення доходів своїх членів, шляхом надання їм послуг у сфері сільськогосподарського виробництва: у рослинництві, тваринництві, після урожайній діяльності.

Свою діяльність кооператив розпочав із молочарського напрямку. За короткий час селяни відчули власний зиск від того, що розрахунок за молоко здійснюється оперативно та із урахуванням його якісного показника – жирності, за яку вони отримують значні додаткові кошти.

Як зазначає Сергій Потапенко, створення кооперативу не потребувало великих коштів. Фактично - це самоорганізація його членів, яка допомогла людям отримувати справедливу закупівельну ціну на їх продукцію. У подальшому планується отриманий досвід поширити на інші види діяльності, зокрема, на заготівлю продукції рослинництва.

- Те, що кооперативи в сільських населених пунктах потрібні, немає сумніву, - наголошує директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Савченко, - Важливість функціонування обслуговуючих кооперативів полягає не тільки у забезпеченні економічного зиску у вигляді додаткового доходу, а й у забезпеченні соціального комфорту для людей, через одержання ними різноманітних життєво-необхідних послуг. Департамент всебічно сприяє створенню малих форм господарювання на селі шляхом залучення донорської фінансової та технічної допомоги, надання консультаційних послуг, вирішення організаційних питань виробництва та реалізації продукції сільськогосподарського призначення.

Останні новини Чернігівщини

Розкрито вбивство 7-річної дитини. Батькові повідомлено про підозру

Розкрито вбивство 7-річної дитини. Батькові повідомлено про підозру 15:49

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури розкрито вбивство малолітнього хлопчика, яке мало місце на початку червня 2022 року у Прилуцькому районі.

Поліцейські Корюківщини взяли участь у меморіальному молодіжному забігу на честь загиблих воїнів

Поліцейські Корюківщини взяли участь у меморіальному молодіжному забігу на честь загиблих воїнів 15:48

Сьогодні у Мені відбувся молодіжний забіг на знак вшанування пам’яті земляка — Віталія Горбача, а також усіх загиблих захисників України. До нього долучилися й поліцейські місцевого відділення Корюківського райвідділу поліції. Дистанція забігу склала два кілометри.

Допомога пораненим воїнам від чернігівських школярок

Допомога пораненим воїнам від чернігівських школярок 15:32

У Чернігові дівчатка-підлітки вирішили зібрати кошти для поранених воїнів. Діти влаштували імпровізований «магазин» на одній з найбільших вулиць обласного центру, неподалік від місцевого ринку.

Близько 200 «прильотів»: росіяни били з «Градів» по прикордонню Сумщини та Чернігівщини

Близько 200 «прильотів»: росіяни били з «Градів» по прикордонню Сумщини та Чернігівщини 15:29

російські війська обстріляли чотири громади на Сумщині та одну на Чернігівщині.

Чернігівський міський голова зустрівся з волонтерами та представниками громадських організацій з нагоди Дня молоді

Чернігівський міський голова зустрівся з волонтерами та представниками громадських організацій з нагоди Дня молоді 15:24

У Чернігові волонтерів, представників громадських та благодійних організацій, інших об’єднань, що надають підтримку дітям та молоді, нагородили почесними відзнаками Чернігівської міської ради сьогодні, 12 серпня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини