Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 травня, 21:28:02

Морози й сніг: кому проблеми, а озимині – добре

30.01.2012   18:53Агенцiя

Наразі понад 90 відсотків озимих зернових культур, що посіяні на Чернігівщині під урожай 2012 року знаходяться у доброму та задовільному стані. Про це з посиланням на дані спостереження за життєздатністю рослин під час зимівлі повідомили у прес-службі головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Так, з усіх посіяних під цьогорічний врожай озимих культур, а це майже 243 тисячі гектарів, 91,1 відсотка сходів знаходяться у доброму та задовільному стані і лише 8,9 відсотка – у слабкому та зрідженому стані.

“Стан посівів озимих зернових культур в області не викликає занепокоєння, – говорить головний спеціаліст відділу організації виробництва та маркетингу продукції рослинництва головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Щербатий. – Сніговий покрив, який на півдні Чернігівщини сягає 22-х сантиметрів, а на півночі – більше 30-ти, надійно захищає від морозів рослини, які перебувають у стані зимового спокою. Критична температура вимерзання для озимого жита на глибині залягання вузла кущіння становить 14-15 градусів морозу, для озимої пшениці – 12. На сьогодні завдяки наявному сніговому покриву низькі температури не створюють загрози для перезимівлі рослин. Навіть при зовнішній температурі повітря мінус 30 градусів загрози не буде, адже на глибині вузла кущення температура складатиме максимум 5 градусів морозу”.

Нагадаємо, що на всій території області початок посіву озимини восени 2011-го року співпав зі значною ґрунтовою посухою. Проте дощі, які пройшли

у першій декаді жовтня, суттєво поповнили запаси вологи у ґрунті та позитивно вплинули на подальший розвиток рослин. Озимина на Чернігівщині зійшла добре, в той час, як у багатьох інших регіонах країни зійшло лише 50-70 відсотків озимих культур.

У спеціалістів були певні хвилювання щодо зимівлі озимих зернових культур на Чернігівщині у грудні та першій половині січня, коли снігового покриву не було, а температури могли знизитись і пошкодити рослини. Проте цього не сталося.

Останні новини Чернігівщини

Через ворожі атаки поранені троє людей: поліція Чернігівщини документує воєнні злочини росіян 09:46

Упродовж доби ворог продовжував атакувати Чернігівську область безпілотниками. Наразі відомо про трьох постраждалих мирних людей.

 57 ветеранів із Чернігівщини зможуть придбати власне житло за кошти держсубвенції

57 ветеранів із Чернігівщини зможуть придбати власне житло за кошти держсубвенції 09:44

Днями Кабмін затвердив розподіл субвенції на житло за програмою Мінветеранів. Для Чернігівської області передбачено майже 154 мільйони гривень. Це дасть змогу 57 ветеранам з області придбати власні оселі. Мова йде про захисників з І-ІІ групами інвалідності.

19 травня: цей день в Україні і світі

19 травня: цей день в Україні і світі 08:42

День 1546 Російська агресія - Day 1546 Russian aggression

Надзвичайні події в області за останню добу 10:48

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини