Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 грудня, 14:43:30

Доходи загального фонду бюджету області зросли на 100 мільйонів гривень

08.12.2014   09:36Агенцiя

Надходження загального фонду місцевих бюджетів (без врахування трансфертів) за 11 місяців поточного року склали більше 1,4 мільярда гривень, інформує Департамент фінансів обласної державної адміністрації.

Порівняно з відповідним періодом 2013 року доходи загального фонду бюджету області зросли більше ніж на 100 мільйонів гривень або на 7,7 %.

Як повідомляють фінансисти, надходження податку на доходи фізичних осіб складають більше 1 мільярда гривень. Це на 72 мільйони гривень більше ніж у минулому році.

Значно зросли і надходження плати за землю. Так, до скарбниці за звітний період 2014 року надійшло 208 мільйонів гривень, що забезпечило виконання бюджетних призначень на 109 %.

Отримані фінансові ресурси, місцеві органи влади та органи місцевого самоврядування спрямовують у першу чергу на оплату праці. Питома вага цих видатків у бюджетах міст обласного значення та районів області, з урахуванням видатків на оплату енергоносіїв становить 90% від їх загальної суми.

Обсяг залучених з початку року короткотермінових казначейських позик склав 1,5 мільярда гривень. Це на 3,4 мільйони гривень менше ніж у минулому році. Заборгованість за ними становить понад 17 мільйонів гривень. Але 80-100% щоденних надходжень бюджетів, які мають заборгованість, спрямовуються на її погашення. Проте, як зазначають фінансисти, позики лише заміщують нестачу коштів, а не вирішують проблему незабезпеченості бюджетів.

Станом на 01.12.2014 заборгованість із виплати заробітної плати складає більше 182 мільйони гривень, у тому числі за термінами виплат, що пройшли – 88 мільйонів гривень. Заборгованість із заробітної плати погашається по мірі надходження до місцевих бюджетів власних доходів, дотації вирівнювання та залучення короткотермінових позик.

Також відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 № 1162-р області виділена додаткова дотація з державного бюджету на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів, яка спрямовуватиметься на оплату праці працівників бюджетної сфери.

Останні новини Чернігівщини

Пільгова іпотека для військових на Чернігівщині: як працює програма «єОселя» у 2025-2026 році

Пільгова іпотека для військових на Чернігівщині: як працює програма «єОселя» у 2025-2026 році 11:36

У 2025 році військовослужбовці з Чернігівщини можуть скористатися державною програмою доступного житла «єОселя» на оновлених умовах.

На Чернігівщині судитимуть підприємця за несплату понад 4,6 мільйона гривень податків 10:39

Слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо підприємця, який організував протиправну схему, що дозволила йому ухилитися від сплати податків на суму в понад 4,6 мільйона гривень.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:37

Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 3 дорожньо-транспортні пригоди та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 6 осіб постраждали.

17 грудня: цей день в Україні і світі

17 грудня: цей день в Україні і світі 08:56

День 1393 Російська агресія - Day 1393 Russian aggression

Місцеві бюджети Чернігівщини у січні-листопаді поточного року поповнились на 10 мільярдів гривень податків та зборів 12:37

Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-листопад 2025 року надійшло 10 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 1,4 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини