Про стан приватизації житлового фонду Ніжина
26 січня на черговому засіданні виконавчого комітету профільний заступник міського голови О.С.Мороз проінформував “Про стан приватизації житлового фонду міста Ніжина”.

Станом на 01 січня 2012 року на балансі у комунальній власності міста знаходиться 266 будинків, де розташовано 12785 квартир.Із них приватизовано 11342 квартири, що складає 88,7%. Неприватизованих квартир залишилося 1436, що становить 11,3%.
А тепер у розрізі підприємств на балансі яких перебуває дане житло:
1) КП “СЄЗ”.
На балансі 213 будинків, це – 10479 квартир, із них приватизовано 9373, що становить 89%; неприватизованих 1099 квартир, або 11%.
2) КП ЖЕК “Північна”.
На балансі 38 будинків, це – 1397 квартир, із них приватизовано 1234, що становить 88%; неприватизованих 163 або 12%.
3) КП ЖЕК “Південна”.
На балансі 15 будинків, це – 909 квартир, із них приватизовані 735, що становить 81%; неприватизованих – 174 квартири або 19%.
Проаналізувавши стан приватизації побудинково, то можна побачити, що є будинки у яких усі 100% квартир приватизовані. Згідно закону про приватизацію громадяни, які приватизували житло у багатоповерховому будинку стали власниками і неподільного майна (під’їздів, дахів, підвалів, дворів). Нажаль люди не хочуть цього зрозуміти, або просто не бажають постільки їх це влаштовує.
З кожним роком житловий фонд міста старіє і потребує значних капіталовкладень. А їх у держави в повному обсязі немає. Тому з метою створення в Україні ефективного власника житла одним із напрямків була дозволена безкоштовна приватизація.
Другим кроком у цьому напрямку є створення ОСББ ( об’єднань співвласників багатоповерхових будинків). У нас у місті вже створено 45 таких об’єднань.
Нажаль, на державному рівні не все врегульовано по цьому питанню. Україна все ще живе в рамках Житлового кодексу УРСР, прийнятого в 1983 році. За 20 років існування держави в умовах ринкових відносин, ми майже нічого не зробили. Наші сусіди, Російська Федерація, вже проходить третій етап проведення реформи (перший у 1995 році, другий у 2005 році). Така державна невизначеність не зацікавлює інвесторів вкладати гроші у сферу обслуговування житлових будинків і прибудинкових територій.
Неврегульоване таке питання: як може будинок перебувати у комунальній власності, якщо 100% він приватизований і знаходиться у власності мешканців даного будинку, а фактично перебуває на балансі комунального підприємства. Для прикладу приведу недавню зустріч міського голови з представниками.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.