Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 січня, 16:32:51

У 2015 році обсяг інвестицій ПАТ "Чернігівгаз" заплановано на рівні 38 мільйонів гривень

19.11.2014   10:48Агенцiя

ПАТ «Чернігівгаз» подав на розгляд Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та компослуг інвестиційну програму на 2015 рік в обсязі 37,94 мільйонів гривень.

З цієї суми 22,3 мільйонів гривень, а це 58,7% будуть спрямовані на будівництво, реконструкцію, модернізацію і ремонт газових мереж та споруд на них. Ці заходи дадуть змогу підтримувати належний технічний рівень і підвищити надійність та безпеку експлуатації системи газопостачання Чернігівської області.

Зокрема, планується капітально відремонтувати 172 газорозподільні пункти, 137 станцій катодного захисту, 13 газових колодязів. В планах облгазу реконструювати 29 км газових мереж, а також замінити обладнання на 18-ти ШГРП. Важливим пунктом інвестпрограми є закільцювання газових мереж в м. Чернігів та м. Щорс вартістю 69,5 тисяч гривень.

На впровадження та розвиток системи дистанційного контролю за газопостачанням в інвестпрограму закладено 1,32 мільйонів гривень, на придбання приладів для діагностики стану системи газопостачання - понад 224 тисячі гривень, мільйон гривень- на закупівлю 3 автомобілів Volksvagen Caddy для експлуатаційних служб. Крім того, в рамках програми з безкоштовного оснащення житлових приміщень приладами обліку газу, інвестпрограмою передбачено протягом року встановити понад 5 тисяч лічильників.

Майже 1,3 мільйона гривень, а це 3,3 % коштів має піти на удосконалення обліку та зниження виробничо-технологічних та понаднормових втрат природного газу. З цією метою заплановано придбати і встановити на підприємствах промислового і компобутового призначення 48 модем-контролерів для дистанційного зчитування спожитих обсягів газу, а також 485 приладів для запровадження дистанційного зняття показань побутових лічильників.

Основними джерелами фінансування інвестпрограми є амортизаційні відрахування та прибуток. Втім, загальне падіння обсягів транспортування та зростання економічної собівартості послуг з обслуговування газогонів, призведе до збитковості ліцензійної діяльності компанії. Аби покрити видатки і в повному обсязі виконати програму з модернізіції та реконструкції газомереж, державний регулятор має скоригувати та збільшити тариф на транспортування газу.

«Не зважаючи на труднощі, пов`язані з вкрай нестабільним економічним становищем у державі, ПАТ «Чернігівгаз» продовжує вкладати значні інвестиції у розвиток газомереж. Ми робимо все можливе аби виконувати наші зобов`язання перед споживачами», - підкреслив головний інженер ПАТ «Чернігівгаз» Олександр Качкарда.

З проектом інвестиційної програми споживачі можуть ознайомитися на сайті ПАТ «Чернігівгаз» за посиланням. Ціни в проекті розраховані станом на 1 вересня 2014 року.

Останні новини Чернігівщини

У Ладанській ОТГ відкрився Центр культури і дозвілля

У Ладанській ОТГ відкрився Центр культури і дозвілля 14:02

20 січня в Ладанській територіальній громаді відкрили Центр культури та дозвілля.

Дует

Дует "Інша тиша" презентував свій новий альбом 14:00

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського відбулась презентація другого альбому «Потяг» дуету «Інша Тиша».

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 13:44

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 21 січня по 8:00 22 січня 2022 року

Завдяки черговому етапу реконструкції Журавської школи дітлахи навчаються у теплі і комфорті

Завдяки черговому етапу реконструкції Журавської школи дітлахи навчаються у теплі і комфорті 13:43

Оновленння будівлі одного з найбільших сільських освітніх закладів громади – Журавського, триває вже кілька років поспіль.

У Ніжиніській громаді оптимізують шкільну мережу: закриють школи №12 та 4

У Ніжиніській громаді оптимізують шкільну мережу: закриють школи №12 та 4 11:43

20 січня відбулося засідання чергової 19 сесії Ніжинської міської ради.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини