Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 червня, 13:50:54

Центр зайнятості відкрив двері перед переселенцями

10.11.2014   08:44Агенцiя

Як отримати соціальні виплати? Куди влаштувати дітвору на навчання? Де і яким коштом жити? Це лише не значний перелік питань, адресованих чиновникам, що накопичилися у вимушених переселенців зі сходу України та Криму.

Аби спростити життя людям, і без того стомленим від невизначеності, у Чернігівському центрі зайнятості пройшов інформаційно-просвітницький захід, який зібрав під своїм дахом спеціалістів, які так чи інакше можуть допомогти тим, хто був змушений покинути рідну домівку.
 
Особливим попитом користувалися у переселенців консультанти освітньої, медичної, пенсійної та юридичної галузей, адже дітвору необхідно влаштувати на навчання, а батькам потрібно, якось заробляти на життя.


 
Чимало питань у цих людей виникає і при спробах влаштуватися на роботу. В більшості випадків вони не можуть спочатку отримати статус безробітного, через незавершені трудові відносини "вдома", а потім надати трудову книжку, яка зазвичай знаходиться на попередньому місці роботи. За словами фахівців, вихід з такої ситуації є - сьогодні можна робити дублікат цього важливого документу, який у разі повернення оригіналу буде анульований, а всі записи з нього буде перенесено. Пропонують і інший вихід.
 
Павло Черевко, юрисконсульт Чернігівського міського центру зайнятості: "Ще, як вихід, можна влаштуватися надавати певні послуги по цивільно-правовим договорам. Це не буде суперечити законодавству. Тому не слід виходити з того, що коли людина приходить і каже, що в неї не припинені попередні трудові відносини її ніяким чином не можуть взяти на роботу."
 
Щоправда, величезної черги з бажаючих влаштуватись на роботу у центрах зайнятості поки не помічають. Так, з шестисот двох переселенців, які звернулися до відповідних установ області, лише 269 отримали статус, решта отримали консультаційні послуги. По місту Чернігову ситуація майже така сама: лише третина потенційних клієнтів прийняла рішення шукати роботу.
 
Олександр Зевченко, директор Чернігівського міського центру зайнятості: "Зареєструвались тільки більше 80-ти, тобто сказали, що дійсно я тут буду шукати роботу, а інші звернулися: "а я ще подумаю…" Тому є це питання, що люди ставляться до свого перебування тут, як до тимчасового явища. Чекаючи, що ще місць-два і вони повернуться додому."
 
Невелику кількість пошуковців з числа тимчасово переміщених осіб, окрім бажання повернутися додому, фахівці пояснюють ще й не надто високим рівнем оплати праці на Чернігівщині та проблемами з житлом.
 
Олександр Зевченко: "У нас були такі випадки, коли людина реєструвалася, шукала роботу. Через кілька днів і потенційна робота знаходилась, але чоловік вже поїхав до Холмів, бо там зайшов житло, а від так і роботу почав шукати за новим місцем проживання."
 
Окрім консультаційних пунктів в рамках інформаційно-просвітницького заходу у центрі зайнятості також пройшли семінари-тренінги з пошуку роботи, а також була організована зустріч пошуковців з вісьмома роботодавцями області, аби клієнти мали змогу отримати інформацію з перших рук і ймовірно знайти роботу.
Паралельно з цим, за круглим столом зібралися представники органів місцевого самоврядування, соціальні партнери та роботодавці обласного центру, аби ще раз, в тому числі і за результатами вищезгаданих консультацій, обговорити та вдосконалити механізми соціального захисту людей, які переїхали з тимчасово окупованих територій.

chodtrk.com.ua

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські гвардійці отримали від волонтерів 50 бронежилетів

Чернігівські гвардійці отримали від волонтерів 50 бронежилетів 09:38

Некомерційна організація ЛОК - Львівський Оборонний Кластер за фінансової підтримки компанії "N-iX" та за сприянням Юрія Хоменка передали військовослужбовцям Північного об’єднання Нацгвардії України 50 бронежилетів з пластинами 6 класу захисту.

Захисники Чернігова: Обстріл ракетами по Чернігова став для мене сигналом «до зброї» замість бойової тривоги

Захисники Чернігова: Обстріл ракетами по Чернігова став для мене сигналом «до зброї» замість бойової тривоги 09:25

Олег, ще до початку повномасштабного вторгнення росії, отримав досвід ведення бойових дій на Донбасі. Тому він не вагаючись пішов воювати за рідну Чернігівщину.

Медзаклади Чернігівщини потребують працівників

Медзаклади Чернігівщини потребують працівників 08:48

У нинішній нелегкий час кожен з нас може бути корисним суспільству. Є медична освіта? Тоді вас чекають у медзакладах області!

Відбудова пошкодженого через війну житла та компенсація власникам збитків: яка ситуація у Чернігові

Відбудова пошкодженого через війну житла та компенсація власникам збитків: яка ситуація у Чернігові 08:43

Більше місяця в облозі і під постійними обстрілами. Серед наслідків для Чернігова — кілька тисяч пошкоджених багатоповерхівок і приватних будинків

30 червня - цей день в Україні і світі

30 червня - цей день в Україні і світі 08:41

30 червня у світі відзначають Міжнародний день парламентаризму, Міжнародний день астероїда, Міжнародний фестиваль джазу у Монреалі, Міжнародний день боротьби зі сколіозом і День соцмереж.