Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 6 лютого, 18:07:26

Щоби розважати потрібен торговий патент

05.11.2014   12:45Агенцiя

ДПІ у м. Чернігові нагадує, що торговий патент - державне свідоцтво з обмеженим строком дії на провадження певного виду підприємницької діяльності та користування яким передбачає своєчасне внесення до бюджету відповідного збору.

Є наступні види підприємницької діяльності, які передбачають отримання торгового патенту:

-торговельна діяльність у пунктах продажу товарів;
-торгівля  валютними цінностями у пунктах обміну іноземної валюти;
-діяльність у сфері розваг (крім проведення державних грошових лотерей);
-діяльність із надання платних побутових послуг за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до законодавства  платниками збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності є суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи-підприємці), їх відокремлені підрозділи, які отримують в установленому законом порядку торгові патенти та провадять діяльність у сфері розваг (крім проведення державних грошових лотерей). Слід зазначити, що під діяльністю у сфері розваг слід розуміти господарську діяльність юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, що полягає у діяльності більярдів, кегельбанів, боулінгів, настільних ігор, дитячих відеоігор тощо.

Для здійснення діяльності  у сфері розваг (крім проведення державних грошових лотерей) суб'єкту господарювання необхідно подати до територіального органу фіскальної служби за місцем сплати збору (за місцезнаходженням пункту продажу товарів) відповідну заявку, форма якої затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 р. №867.
Сплачувати збір за провадження діяльності у сфері розваг потрібно за місцезнаходженням пункту надання послуг у сфері розваг.

Відповідно до п.п. 267.3.6 п. 267.3 ст. 267 Податкового кодексу України ставка збору за здійснення діяльності у сфері розваг на квартал становить:
- для використання грального автомата (грального автомата "кран-машина", грального автомата, на якому проводяться дитячі ігри, іншого грального автомата, призначеного для проведення платних розважальних ігор) - розмір мінімальної заробітної плати;
- для використання гральних жолобів (доріжок) кегельбана, боулінга, що вводяться в дію за допомогою жетона, монети або без них, - розмір мінімальної заробітної плати, збільшений у 2 рази, за кожний гральний жолоб (доріжку);
- для використання столів для більярда, що вводяться в дію за допомогою жетона, монети або без них, крім столів для більярда, що використовуються для спортивних аматорських змагань, - розмір мінімальної заробітної плати за кожний стіл для більярда;
- для проведення інших оплатних розважальних ігор - розмір мінімальної заробітної плати за кожне окреме гральне місце.
Торговий патент на здійснення діяльності у сфері розваг придбавається для кожного окремого грального місця. Якщо окреме гральне місце має декілька незалежних гральних місць, торговий патент придбавається окремо для кожного з них. Строк дії торгового патенту на здійснення діяльності у сфері розваг становить 8 календарних кварталів.

До речі, з початку року від платників до місцевого бюджету надійшло майже 3,5 млн. грн. збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності, в тому числі 89,9 тис. грн. збору за провадження діяльності у сфері розваг.

Інформаційно-комунікаційний сектор та
відділ місцевих податків і зборів, плати за землю
ДПІ у м. Чернігові
 

Останні новини Чернігівщини

Капелан з Чернігівщини Антоній Панасенко: «Все буде Україна, я взнавав!» 14:08

Отець Антоній Панасенко – перший священик на Чернігівщині, який перейшов із церкви московського патріархату в Православну церкву України.

Чернігівка та ніжинка стали одними з перших лауреаток Всеукраїнської зоозахисної премії 10:21

Волонтерки із Чернігівщини на церемонії нагородження Відома чернігівська зоозахисниця, волонтерка, очільниця КП «Ветеринарно-стерилізаційний центр «Крок до тварин» Тетяна Діденко опинилася у числі 2 десятків переможців першої Всеукраїнської зоозахисної премії, яку започаткувала найвідоміша зоозахисна організація UAnimals та міжфракційне об'єднання «Гуманна країна».

Інформація щодо обстрілів окупаційними військами зс рф за період з 30 січня по 05 лютого 2023 року

Інформація щодо обстрілів окупаційними військами зс рф за період з 30 січня по 05 лютого 2023 року 10:14

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ РАЙОН Впродовж тижня здійснено 2 обстріли околиць 1 населеного пункту (с. Сеньківка) з використанням наступного озброєння: міномет калібру 120 мм – 33 вибухи. Внаслідок обстрілів пошкодження та втрати серед особового складу Сил Оборони і місцевого населення відсутні.

Поліцейські Чернігівщини вилучили у місцевого мешканця зброю, боєприпаси та наркотики 10:07

Мешканець Чернігова зберігав удома зброю, боєприпаси, а також наркотичні речовини. Поліція відкрила кримінальні провадження, правопорушнику загрожує до семи років позбавлення волі.

Завдяки процесу приватизації в області до держбюджету надійшло торік 11 млн грн

Завдяки процесу приватизації в області до держбюджету надійшло торік 11 млн грн 10:04

Управління забезпечення реалізації повноважень у Чернігівській області Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях підбило підсумки роботи за минулий рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини