Без грошей МВФ Україні доведеться важко
ЦІКАВО. Ймовірність фінансової катастрофи в Україні різко зросла. Вже й міністр фінансів Олександр Шлапак заявив, що МВФ, швидше за все, видасть наступний транш допомоги вже в 2015 році.
Для уважних спостерігачів такі одкровення міністра несподіванкою не стали. Так само і попередній транш Україна отримала тільки у вересні, хоча МВФ обіцяв видати його в липні. По-перше, з'ясувалося, що уряд проводить реформи зовсім не так швидко, як обіцяв. А по-друге, ситуація в Україні виявилася куди гірше, ніж прогнозували і міністри, і сам МВФ ще навесні. Гривня знецінилася занадто сильно, куди стрімкіше падала і економіка.
Це дуже тривожні новини для всіх нас. Адже якщо МВФ знову затримає гроші, ризик банкрутства країни, і так вкрай високий, стане практично стовідсотковим. А це означає остаточний обвал гривні, і вже ніякі зусилля Нацбанку не врятують національну валюту - вона знеціниться ще в кілька разів. Як це сталося, наприклад, з російським рублем після дефолту 1998-го року.
На жаль, але при такому стані економіки гроші МВФ Україні потрібні як повітря. Це Сергій Арбузов міг відмовлятися від кредитів фонду через те, що той пропонував дуже жорсткі умови. Але тоді економіка в країні зростала (в четвертому кварталі минулого року, наприклад, на 3,7%), а гроші в країну надходили - за підсумками року, згідно зі статистикою НБУ, платіжний баланс був зведений з профіцитом у $ 2 млрд. Це дозволяло тодішньому Кабміну складати план оптимізації держборгу зовсім без участі МВФ - такий документ був прийнятий рік тому.
Зараз ситуація зовсім інша. До кінця року доведеться виплатити іноземним кредиторам кілька мільярдів, однак валюти в країні немає. Якщо МВФ терміново не допоможе, нас чекає дефолт. Якщо уряд не піде на радикальні заходи негайно, ситуація стане ще гірше, і нинішній долар по 13-14 гривень ми будемо згадувати з тією ж ностальгією, як зараз - «арбузівський» по 8. До цього всім українцям варто готуватися прямо зараз.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові поліцейські затримали підозрюваного у зґвалтуванні та погрозі вбивством жінці 10:02
Поліцейські Чернігівського райуправління встановили та затримали зловмисника, який в одному з мікрорайонів Чернігова зґвалтував жінку, погрожуючи їй ножем. Затриманому повідомили про підозри у злочинах та помістили його до ізолятора тимчасового тримання.
Грант на створення, розвиток або відновлення виробництв переробної промисловості після російських обстрілів 09:38
До урядової програми надання грантів на створення або розвиток виробництв переробної промисловості Державна служба зайнятості доєдналась у 2023 році, а влітку 2025 року до них додалися гранти для підприємств, які оновлюють основні засоби виробництва, знищені або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації.
Заступниця міського голови Вікторія Пекур обговорила зі студентами інструменти соціальних змін 09:36
Заступниця Чернігівського міського голови Вікторія Пекур 1 травня взяла участь у зустрічі зі студентською молоддю, тема якої «Від норми до практики: як лобіювати соціальні зміни через органи місцевої влади».
Зарплати вчителям, шкільні автобуси та укриття на Чернігівщині – на спеціальному освітньому селекторі з урядовцями 08:54
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із першим заступником Костянтином Мегемом, заступницею Жанною Шерстюк і керівниками профільних структурних підрозділів долучився до освітнього селектора під головуванням Премʼєр-міністерки Юлії Свириденко. Модерував заступник керівника Офісу Президента Віктор Микита.
Бюджети Чернігівщини у квітні 2026 року отримали 2,5 мільярди гривень податків та зборів 08:50
Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує кожному, хто сплатив податки, адже сьогодні це має особливу вагу. Попри всі воєнні ризики, постійні атаки росіян, пошкодження енергетичної інфраструктури, деяких виробничих потужностей, платники податків продемонстрували відповідальність перед країною