При перевірці суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності податківці виявили факти порушення валютного законодавства
Кількість суб‘єктів господарювання, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю, становить 488 суб‘єктів, з яких 400 – юридичні особи та 88 – фізичні особи.
В основному такі суб’єкти здійснюють експортно-імпортні операції з купівлі-продажу товару; надають транспортні послуги; послуги з переробки давальницької сировини, ввезеної іноземним замовник на митну територію України.
За 2011 рік податковими перевірками з питань дотримання порядку здійснення розрахунків в іноземній валюті було охоплено 96 суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та встановлено 71 факт порушення валютного законодавства. За результатами здійснених перевірок до бюджету донараховано 341 тис. грн.
Операціями з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах займалося чотири суб’єкта господарської діяльності. В основному, це послуги з пошиття одягу та взуття. Із загальної кількості таких суб‘єктів ЗЕД у поточному році перевірками було охоплено 4 суб’єкти, по 3 з яких встановлені порушення вимог чинного валютного законодавства у частині несвоєчасного проведення розрахунків за надані послуги з переробки давальницької сировини. По фактах встановлених порушень нараховано 14,9 тис.грн.пені.
Одночасно, з проведенням перевірок щодо розрахунків в іноземній валюті перевіряються питання дотримання вимог податкового законодавства у зовнішньоекономічній сфері. За результатами здійснених перевірок донараховано 12,9 тис.грн.
Юрій Манжула, начальник відділу контролю за фінансовими установами та операціями у сфері ЗЕД ДПІ у м. Чернігові
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині перед судом постане зловмисник, який обвинувачується у вбивстві жінки та зґвалтуванні малолітньої дитини 08:57
Поліція завершила досудове розслідування та скерувала до суду обвинувальний акт, щодо 19-річного чернігівця, який підозрюється у вчиненні низки тяжких злочинів.
12 березня: цей день в Україні і світі 08:54
День 1478 Російська агресія - Day 1478 Russian aggression
«Допомога ветеранам – це мій обов’язок і покликання»: Вадим Довгошей, помічник начальника поліції Чернігівщини з ветеранської політики 13:08
Вадим Довгошей пройшов непростий шлях — від добровольця чернігівської територіальної оборони до спецпризначенця поліції, який отримав важке поранення під час оборони держави.
Освіта, здоров’я та потреби ВПО – В’ячеслав Чаус провів нараду з керівниками районів 11:06
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів нараду зі своїми заступниками й керівниками районів. Обговорили поточні питання по багатьох напрямах життєдіяльності громад.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж., внаслідок небезпечних подій постраждала 1 особа.