Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 лютого, 21:32:52

Юрій Мірошниченко: будувати цементний завод в Новгород-Сіверському районі небезпечно, недоцільно і незаконно

25.01.2012   15:38Агенцiя

Останнім часом знову активізувалися розмови про можливу побудову цементного заводу на території Горбівської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області із залученням китайських інвестицій. Про те, потрібен цементний завод на Новгород-Сіверщині чи доцільніше залишити цей регіон як унікальну природно – заповідну територію і чи є якийсь інший шлях виходу регіону з депресії з меншим навантаженням на довкілля, ми запитали у Представника Президента у Верховній Раді, народного депутата Юрія Мірошниченка.

Юрій Мірошниченко

Юрій Мірошниченко

Юрію Романовичу, на вашу думку, чи доцільно будувати цементний завод на Новгород-Сіверщині?

Я переконаний – на території Новгород-Сіверського району не можна будувати цементний завод. І на це є три причини.

По-перше, це небезпечно. Такі підприємства становлять серйозну загрозу для здоров’я громадян. І це підтверджує той факт, що всі країни Західної Європи (не зважаючи на численні запевнення, що, мовляв, заводи надсучасні й не дають шкідливих викидів), зі своєї території їх активно прибирають. Якби нас не переконували, що подібне виробництво є екологічно чистими, повірити в таке нереально. А якщо до цього ще додати культуру виробництва, відповідні технології, яких у нас навряд чи будуть дотримуватися, то забруднення загрожує стати ще масштабнішим.

Тобто завод не можна зводити, бо він перетвориться в джерело екологічної небезпеки?

Не тільки. Завод стане ще й серйозною перепоною для туристично-рекреаційного розвитку регіону. Адже Новгород-Сіверський район є фактично історичною і екологічною пам’яткою. Там багато красивих місць, де можуть відпочивати люди, і багато історичних об’єктів, особливо неподалік зони, де планується звести завод. Навряд чи іноземні та й наші туристи захочуть відпочивати в екологічно несприятливому регіоні, серед забрудненого довкілля.

І нарешті – таке будівництво є просто незаконним. Існуючі законодавчі обмеження щодо екологічних норм, пов’язаних із зведенням таких об’єктів, не дозволяють робити це в Новгород-Сіверському районі.

Прихильники будівництва заводу говорять, що це єдине місце, де жителі зможуть працевлаштуватися і заробляти гроші…

Це міф, який поширюється лобістами будівництва. За інформацією, якою я володію, на заводі передбачалося створення лише близько 500 нових робочих місць. Чи вирішить це проблему району з населенням понад 32 тисячі чоловік? Як на мене – ні.

Був ще був один міф. Мовляв, податки, які сплачуватиме завод, суттєво поповнять районний бюджет. Це також неправда. Як правило, такі підприємства сплачують податки до центрального бюджету, а не місцевого. Мало того, ще не факт, що завод зареєструють на місці, це можуть зробити де-небудь в Києві. І тоді навіть місцеві податки і збори будуть надходити не в Новгород-Сіверський бюджет, а в столичний.

Якщо не на заводі, то яким чином працевлаштувати людей?

Як я вже сказав, ті кілька сотень робочих місць, які пропонує завод, не допоможуть позбутися безробіття в регіоні. Питання працевлаштування, на мою думку, має бути вирішене комплексно за рахунок розвитку зеленого та історичного туризму. Приїжджатимуть люди, будуть проводитися екскурсії, запрацює сфера обслуговування. Саме там будуть задіяні в десятки, в сотні разів більше громадян, ніж на одному підприємстві.

Чому особисто ви переймаєтеся цією проблемою?

До мене, як до народного депутата, звернулися представники територіальної громади Новгород-Сіверського району. Громадяни дуже стурбовані з приводу будівництва у них цементного заводу. І я, як людина, що виросла на Новгород-Сіверщені і вважає її своєю малою батьківщиною, докладу всіх зусиль, щоб такі проекти не мали місця в нашому районі.

http://h.ua/story/347321/

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 158 нових випадків Сovid-19

Виявлено 158 нових випадків Сovid-19 17:55

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 25 лютого в області зафіксовано 158 нових випадків COVID-19.

СБУ попередила контрабанду вибухових речовин до РФ

СБУ попередила контрабанду вибухових речовин до РФ 15:39

Служба безпеки України заблокувала у Чернігівській області спробу створення каналу контрабандного переправлення вибухових речовин на територію РФ.

Вихованці Чернігівської обласної ДЮСШ осіб з інвалідністю здобули золоті нагороди

Вихованці Чернігівської обласної ДЮСШ осіб з інвалідністю здобули золоті нагороди 14:44

У період з 19 по 22 лютого, в м. Бахмут (Донецька обл.) проходив чемпіонат України з легкоатлетичних метань серед спортсменів з порушення зору, ураженням опорно-рухового апарату та порушення розумового і фізичного розвитку.

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету 13:02

25 лютого на черговому засіданні виконавчого комітету розглянули важливі соціальні питання. Одне з таких – внесення змін до рішення про встановлення тарифів на послуги міського пасажирського автомобільного транспорту.

Проведено нараду з керівниками громад Прилуцького району

Проведено нараду з керівниками громад Прилуцького району 12:36

24 лютого перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш взяла участь у нараді з керівниками територіальних громад Прилуцького району, яка проводилась в обласній державній адміністрації з метою обговорення питатань соціально-економічного та інфраструктурного розвитку, що виникають в процесі реалізації реформи адміністративно-територіального устрою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини