Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 13 липня, 14:42:52

Юрій Мірошниченко: будувати цементний завод в Новгород-Сіверському районі небезпечно, недоцільно і незаконно

25.01.2012   15:38Агенцiя

Останнім часом знову активізувалися розмови про можливу побудову цементного заводу на території Горбівської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області із залученням китайських інвестицій. Про те, потрібен цементний завод на Новгород-Сіверщині чи доцільніше залишити цей регіон як унікальну природно – заповідну територію і чи є якийсь інший шлях виходу регіону з депресії з меншим навантаженням на довкілля, ми запитали у Представника Президента у Верховній Раді, народного депутата Юрія Мірошниченка.

Юрій Мірошниченко

Юрій Мірошниченко

Юрію Романовичу, на вашу думку, чи доцільно будувати цементний завод на Новгород-Сіверщині?

Я переконаний – на території Новгород-Сіверського району не можна будувати цементний завод. І на це є три причини.

По-перше, це небезпечно. Такі підприємства становлять серйозну загрозу для здоров’я громадян. І це підтверджує той факт, що всі країни Західної Європи (не зважаючи на численні запевнення, що, мовляв, заводи надсучасні й не дають шкідливих викидів), зі своєї території їх активно прибирають. Якби нас не переконували, що подібне виробництво є екологічно чистими, повірити в таке нереально. А якщо до цього ще додати культуру виробництва, відповідні технології, яких у нас навряд чи будуть дотримуватися, то забруднення загрожує стати ще масштабнішим.

Тобто завод не можна зводити, бо він перетвориться в джерело екологічної небезпеки?

Не тільки. Завод стане ще й серйозною перепоною для туристично-рекреаційного розвитку регіону. Адже Новгород-Сіверський район є фактично історичною і екологічною пам’яткою. Там багато красивих місць, де можуть відпочивати люди, і багато історичних об’єктів, особливо неподалік зони, де планується звести завод. Навряд чи іноземні та й наші туристи захочуть відпочивати в екологічно несприятливому регіоні, серед забрудненого довкілля.

І нарешті – таке будівництво є просто незаконним. Існуючі законодавчі обмеження щодо екологічних норм, пов’язаних із зведенням таких об’єктів, не дозволяють робити це в Новгород-Сіверському районі.

Прихильники будівництва заводу говорять, що це єдине місце, де жителі зможуть працевлаштуватися і заробляти гроші…

Це міф, який поширюється лобістами будівництва. За інформацією, якою я володію, на заводі передбачалося створення лише близько 500 нових робочих місць. Чи вирішить це проблему району з населенням понад 32 тисячі чоловік? Як на мене – ні.

Був ще був один міф. Мовляв, податки, які сплачуватиме завод, суттєво поповнять районний бюджет. Це також неправда. Як правило, такі підприємства сплачують податки до центрального бюджету, а не місцевого. Мало того, ще не факт, що завод зареєструють на місці, це можуть зробити де-небудь в Києві. І тоді навіть місцеві податки і збори будуть надходити не в Новгород-Сіверський бюджет, а в столичний.

Якщо не на заводі, то яким чином працевлаштувати людей?

Як я вже сказав, ті кілька сотень робочих місць, які пропонує завод, не допоможуть позбутися безробіття в регіоні. Питання працевлаштування, на мою думку, має бути вирішене комплексно за рахунок розвитку зеленого та історичного туризму. Приїжджатимуть люди, будуть проводитися екскурсії, запрацює сфера обслуговування. Саме там будуть задіяні в десятки, в сотні разів більше громадян, ніж на одному підприємстві.

Чому особисто ви переймаєтеся цією проблемою?

До мене, як до народного депутата, звернулися представники територіальної громади Новгород-Сіверського району. Громадяни дуже стурбовані з приводу будівництва у них цементного заводу. І я, як людина, що виросла на Новгород-Сіверщені і вважає її своєю малою батьківщиною, докладу всіх зусиль, щоб такі проекти не мали місця в нашому районі.

http://h.ua/story/347321/

Останні новини Чернігівщини

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи”

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи” 14:09

Вірус COVID-19 вніс суттєві корективи у повсякденний спосіб життя як окремих людей, так і цілих колективів. Не став виключенням і Духовий оркестр Чернігівського обласного філармонійного центру (художній керівник та головний диригент - заслужений діяч мистецтв України Анатолій Ткачук).

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19 13:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11 годину, 13 липня, у Чернігівській області один новий випадок інфікування COVID-19.

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ 12:31

97 навчальних аудиторій для учнів та учениць перших класів обладнують у Чернігові цього року згідно зі стандартами Нової української школи (НУШ).

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою 12:25

З початку 2020 року фахівці Держгеокадастру Чернігівської області прийняли до опрацювання за принципом екстериторіальності 9 036 проектів землеустрою з інших областей.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 12:22

13 липня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.