Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 жовтня, 06:10:56

Сім'ї бійців АТО з початку жовтня остануться без грошей - про це подбав Гелетей

26.09.2014   15:40Агенцiя

Завдяки старанням міністра оборони Валерія Гелетея, з початку жовтня більшість сімей солдатів і офіцерів української армії, які воюють в зоні АТО, можуть залишитися без засобів до існування.

Згідно із черговим наказом Міноборони, обов'язковому до виконання всіма частинами та командирами частин в зоні АТО, до 1 жовтня всі військовослужбовці і мобілізовані повинні відмовитися від отримання грошового забезпечення на банківські карти, і отримувати зарплату або готівкою, або на карти обраних МО банків, серед яких ледь врятований від банкрутства "Укргазбанк". Як повідомляє УНІАН, командири частин і батальйонів АТО отримали ось такий "документ" з підписом товариша міністра 23 вересня.Зрозуміло, що ця телеграма викликала багато питань і обурення на фронті - для тих частин, які базуються біля невеликих населених пунктів або просто в поле, знайти банкомат того ж "Укргазбанку" буде нездійсненним завданням. А головне, несподівана "турбота" міністра про зарплати солдат створить величезні проблеми з передачею грошей додому - сім'ям, дружинам і дітям.

За словами бійців АТО, більшість задіяних у захисті Батьківщини від російської агресії солдат і мобілізованих оформляли зарплатні картки для того, щоб прогодувати свої сім'ї. У зоні бойових дій отримати готівку не завжди просто, та й витрачати зарплату на фронті особливо нікуди. А можливість віддати свою карту рідним, щоб вони могли вільно знімати гроші, дозволяла до останнього часу більшості сімей військовослужбовців триматися на плаву.

Напевно, глава оборонного відомства свято вірить, що після підписання "перемир'я", від якого щодня гинуть десятки наших солдат, бійцям зони АТО просто більше нема чим зайнятися, ніж заповнювати угоди на державні картки, шукати "в полі" відділення державних банків для отримання карт або чекати приїзду "начальства" з мішком готівки. Адже коли солдат, який захищає Батьківщину, не встигне заповнити всі заяви і знайти де отримати картку "Укргазбанку", він повинен отримувати зарплату готівкою. А потім шукати найнеймовірніші способи передачі "готівки" додому.

Якщо буде що передавати. Перевезення цінностей у воєнний час - завжди великий ризик, а з урахуванням відомої армійської "звички" прилипання до рук всього цінного, втрати при доставці грошового забезпечення обов'язково будуть, і не малі.

Ось тільки з початком осені у промоклих і замерзлих бійців АТО є набагато важливіші завдання, ніж "карткові" ігри Гелетея. І поки що реальним забезпеченням армії теплими речами і всім необхідним займається не командування, а невтомна группа волонтерів. А для Міноборони прості солдати залишаються не більше ніж кріпаками, права яких в зоні АТО нікому не потрібні. Адже навіть для міністра Гелетея не секрет, що закон України "Про заробітну плату" (ст.14 і ст.25) однозначно дає кожному працівнику право самостійно вибирати спосіб отримання зарплати і забороняє кому б то не було заважати працівнику розпоряджатися зарплатою. Як кажуть солдати, такого беззаконня не було навіть при Януковичі.

PR

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави 16:52

У Прилуках активно триває озеленення центральних клумб в межах міні-скверів та навчальних закладів.

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули 16:49

Додаткові канікули з 18 по 24 жовтня 2021 року в закладах загальної середньої освіти Ніжина. Садочки працюють в звичному режимі.

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021»

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021» 16:35

Національний бізнес-рейтинг в Україні – частина міжнародного співтовариства успішних організацій.

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн 16:30

За 100 днів ринку землі, найдешевшу земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства продали на Чернігівщині.

 На Чернігівщині продають виправну колонію

На Чернігівщині продають виправну колонію 16:26

Прилуцьку виховну колонію для неповнолітніх виставили на продаж. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.