Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 3 листопада, 22:44:18

Характерною особливістю розвитку малого підприємництва є його орієнтація на торговельну діяльність

04.09.2014   07:11

За підсумками 2013 р. на Чернігівщині функціонувало 5835 малих підприємств, або 99% від загальної кількості суб’єктів підприємництва, причому 82% з них належали до мікропідприємств. У порівнянні з 2012 роком кількість малих підприємств збільшилася на 7%.

У розрахунку на 10 тис.осіб наявного населення області припадали 54 малі підприємства.

За територіальною ознакою підприємства малого бізнесу зосереджені переважно в місті Чернігові – 2749 підприємств, або 47% від загальнообласної кількості. Суттєвою, але значно меншою, була їх кількість у містах Прилуки (274 підприємства) та Ніжин (233), Чернігівському районі (274), Бахмацькому (232) та Борзнянському (220).

Характерною особливістю розвитку малого підприємництва є його орієнтація на торговельну діяльність (кожне четверте підприємство займалося цим видом діяльності). Сільським, лісовим та рибним господарством займалося кожне п’яте мале підприємство, промисловістю – кожне сьоме, будівництвом – кожне тринадцяте.

За даними державних статистичних спостережень, у 2013 р. на малих підприємствах Чернігівщини працювала третина найманих працівників області, або понад 35 тис. осіб. У середньому на одному малому підприємстві працювали 6 осіб.

Сьогодні малі підприємства забезпечують майже чверть загального обсягу реалізації продукції області, який дорівнює понад 8 млрд.грн. У структурі реалізації 46% обсягу формували підприємства оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, 20% припадало на сільське, лісове та рибне господарство, 11% – на промисловість, 7% – на підприємства транспорта, складського господарства, поштової та кур'єрської діяльності, 5% – на будівництво.

Фінансовий результат малих підприємств до оподаткування за 2013 р. становив 82 млн.грн. прибутку. Частка прибуткових малих підприємств області становила 67%.
 

Останні новини Чернігівщини

Просив неправомірну вигоду за непроведення перевірок ДАБІ – посадовця засуджено до 5 років за ґратами 17:48

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури визнано винним колишнього начальника відділу Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Чернігівській області у проханні та одержанні неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище (ч. 3 ст. 368 КК України).

За працевлаштування молоді можна отримати компенсацію 17:26

Служба зайнятості допомагає молоді зробити перші кроки в кар’єрі, а роботодавцям — отримати фінансову підтримку за працевлаштування молодих спеціалістів.

Рятувальники Чернігівщини 100 разів залучалися до ліквідації пожеж та проведення інших невідкладних робіт 17:05

Упродовж минулого тижня (з 27 жовтня по 03 листопада 2025 року) вогнеборці ліквідували 43 пожежі, з яких: 24 - у житловому секторі, 7 - на об’єктах, 5 – на транспорті, 4 - у природних екологічних системах та 3 - інші.

“RetroHits” — енергія добра крізь час 16:34

Найяскравіша музика минулих десятиліть 1-го листопада 2025 року звучала зі сцени Чернігівського обласного філармонійного центру. Солісти філармонійного центру представили глядачам наповнені драйвом, емоціями та неповторною атмосферою популярні пісні 80-90 років у програмі “RetroHits”.

Співпраця з роботодавцями триває 16:10

«Зустрічаємося з роботодавцями, щоб не лише чути потреби бізнесу, а й діяти разом — оперативно та ефективно задля розвитку підприємств та працевлаштування людей». Про це сказала директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Людмила Ключник під час робочого візиту до Ніжина.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини