Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 січня, 08:50:32

За вісім місяців цього року від платників Чернігівщини до місцевих бюджетів надійшло 1 млрд. 87 млн. грн.

03.09.2014   07:39

Своєчасна і прозора виплата зарплати – це імідж підприємства і справа честі керівника.

Від того, наскільки роботодавці будуть добросовісно дотримуватися трудового законодавства, значною мірою залежить наповнення місцевих бюджетів. А це, в свою чергу, визначає можливості територіальних громад. Адже, податок на доходи фізичних осіб є найсуттєвішим у наповненні місцевих бюджетів.

За вісім місяців цього року від платників Чернігівщини до місцевих бюджетів надійшло 1 млрд. 87 млн. грн. Це на 56 млн.грн більше, ніж за відповідний період минулого року. Податок на доходи фізичних осіб у місцевих бюджетах становить 70,5 відсотка.

- Питанням легалізації ринку праці, зокрема, прозорості виплати зарплати на Чернігівщині приділяється велика увага, - зазначив заступник начальника Головного управління Міндоходів у Чернігівській області Петро Жабинець. - Безумовно, рівень добровільної сплати податків дуже високий. Разом з тим з початку року завдяки проведеним контрольно-перевірочним заходам щодо достовірності виплати доходів громадянам до місцевих бюджетів додатково спрямовано близько 1 млн.200 тис.грн.

Головне управління Міндоходів в Чернігівській області систематично проводить роз’яснювальну роботу серед роботодавців щодо дотримання норм трудового законодавства та своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб із заробітної плати. Ці питання порушуються під час семінарів, зустрічей в трудових колективах, засідань «круглих столів», телефонних «гарячих ліній» тощо.

Необхідно пам’ятати, що відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР та ст. 115 Кодексу законів про працю України заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Крім того, своєчасна і прозора виплата зарплати – це імідж підприємства і справа честі керівника. А для працівника – соціальні гарантії і достойна пенсія.
 

Останні новини Чернігівщини

У Сновській громаді горіла церква

У Сновській громаді горіла церква 08:26

22 січня о 03:34 до Головного управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про пожежу Свято-Миколаївської церкви Чернігівської єпархії Української православної церкви, що у м. Сновськ Корюківського району.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:14

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 23 січня по 8:00 24 січня 2022 року

24 січня - який день, свято та прикмети

24 січня - який день, свято та прикмети 08:12

24 січня в Україні відзначають День зовнішньої розвідки, а у світі - Міжнародний день освіти та День ескімо.

Small talk: 6 найпоширеніших помилок

Small talk: 6 найпоширеніших помилок 17:48

Спілкування з незнайомими людьми може викликати незручні паузи та дискомфорт. Звісно, з усіма мати гарні стосунки неможливо, але навчитись правильно вести розмову, навіть про погоду, моду, книги, необхідно.