Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 травня, 00:45:29

На демополях області продовжується збір "інтелектуального урожаю"

28.08.2014   08:10Агенцiя

26 серпня поточного року товаровиробники з чотирьох областей: Київської, Полтавської, Сумської та Чернігівської, зібралися на одному з багатьох інтелектуальних полігонів землеробства, що є на наших поліських землях.

І місце закладання демонстраційного поля, і агропідприємство були обрані не випадково. Бобровиччина здавна край, що має глибокі корені традиційного хліборобства. А з певного часу - і позитивний досвід розвитку виробництва зерна кукурудзи.

Тому саме в с. Нова Басань в ТОВ «Наташа – Агро», де технологи поля вміють вирощувати по 10,0 т/га зерна кукурудзи і більше, вчилися учасники Дня поля. До їх уваги і вибір високопродуктивних гібридів, і сільськогосподарських машин для поверхневого обробітку грунту, і висококліренсних оприскувачів посівів сільськогосподарських культур.

Семінар організували спільно фірми «Монсанто» та «Юпітер 9», що є офіційним дилером John Deere в Україні. Стан та «урожайну поведінку» висіяних навесні більше як 60 монсантівських гібридів кукурудзи з різним ФАО, вивчили учасники зустрічі. А також оцінювали якість роботи ґрунтообробних машин, що агрегатуються з гусеничними та колісними тракторами фірми John Deere.

За статистичними даними, в 2013 році Україна зібрала 26 млн тонн зерна кукурудзи. Завдяки цьому наша держава стала на третю сходинку в світі за обсягами експорту зерна цієї культури. Порівняно з показниками трирічної давності, в Україні обсяги зерна виросли втричі. Знавці аграрного ринку вже сьогодні прогнозують на найближчі п’ять років, що держава зможе досягнути рівня виробництва цього зерна в обсязі 50 млн. т.

Приймати виважені управлінські рішення на основі маркетингу виробництва зерна кукурудзи вчилися і головні фахівці галузі, які працюють в управліннях агропромислового розвитку райдержадміністрації області. Адже Чернігівщина в минулому році мала найбільший в аграрній історії обсяг виробленого зерна кукурудзи - 2,14 млн т, що дозволило будувати і експорт, і забезпечувати окремі продовольчі потреби та тваринництво фуражем. Високі виробничі показники, без сумніву, є наслідком постійного зростання культури землеробства. І не враховувати, і не вивчати прийоми підвищення ефективності кукурудзяного поля ми не маємо права.

Окремим акцентом наради було зосередження увагу учасників на екологічно безпечному як для оточуючого середовища, так і для присадибних ділянок громадян, застосуванні десикантів. Оскільки десикація посівів в умовах сьогоднішніх енергетичних реалій неминуча, то організувати виконання її, відповідно до вимог техніки безпеки, керівники сільськогосподарських підприємств зобов’язані. На що іще раз на полі наголосили фахівці Департаменту агропромислового розвитку.


Прес-служба Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації

 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.

Суд за позовом прокурора зобов’язав міську раду ліквідувати

Суд за позовом прокурора зобов’язав міську раду ліквідувати "смоляне озеро" у Чернігові 14:15

Чернігівський окружний адміністративний суд задовольнив позов прокурора про визнання протиправною бездіяльності Чернігівської міської ради і зобов’язав ліквідувати так зване «смоляне озеро».

ABInBevEfes Україна підбила підсумки першого кварталу 2021 року

ABInBevEfes Україна підбила підсумки першого кварталу 2021 року 14:03

Компанія ABInBevEfes Україна, створена в результаті об’єднання одного із найбільших в світі виробника пива Anheuser-Busch InBev (AB InBev) і регіональної пивоварної компанії з виробництва напоїв з провідними позиціями Anadolu Efes, підбила підсумки роботи за перший квартал 2021 року.

На Чернігівщині відзначають День пам’яті та примирення

На Чернігівщині відзначають День пам’яті та примирення 13:37

День пам’яті та примирення та День перемоги нагадують всьому світу про страшну катастрофу і є застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.