Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 30 листопада, 05:26:27

Електронне адміністрування ПДВ дозволить відшкодовувати його в автоматичному режимі на місяць раніше

09.08.2014   08:15

Зміни, внесені до Податкового кодексу України, зроблять адміністрування ПДВ зручнішим і прозорим, - вважає в.о. начальника Головного управління Міндоходів у Чернігівській області Степан Дусяк. - Нова система електронного адміністрування дозволить відшкодовувати податок на додану вартість експортерам та імпортерам в автоматичному режимі на місяць раніше, ніж тепер.

Також буде зменшено число критеріїв для автоматичного бюджетного відшкодування.

Таке нововведення буде запроваджене з 1 січня 2015 року.

Електронне адміністрування ПДВ дозволить ліквідувати «податкові ями» та інші махінації і зніме з цього податку тавро кримінального. Це реально скоротить обсяг «тіньової» економіки та витрати держави на адміністрування ПДВ. Нова система зробить неможливим формування фіктивного кредиту та отримання неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету. У результаті – відчутно зростуть надходження податку до бюджету. Крім того, що дуже важливо, підвищиться прогнозованість сплати податку на додану вартість до державного бюджету.

Нова електронна система складатиметься з трьох основних елементів. По-перше, це - єдиний електронний реєстр податкових накладних. По-друге, в банку автоматично будуть відкриті рахунки усім платникам ПДВ. По-третє, існуватиме база даних митниці щодо інформації про імпорт та експорт товарів.

З 1 січня наступного року для всіх платників ПДВ в автоматичному режимі відкриють електронні рахунки в банку, який буде створений та підконтрольний Національному банку України. Податкові накладні реєструватимуться в Єдиному реєстрі податкових накладних в електронному вигляді. Для цього платник повинен мати достатню суму податкового кредиту, підтверджену податковими накладними, зареєстрованими в єдиному реєстрі податкових накладних, та сплатою ПДВ при імпорті товарів.

На Чернігівщині нині 3253 платники податку на додану вартість, зазначив в.о. начальника Головного управління Міндоходів у Чернігівській області Степан Дусяк. – З них 93 суб'єкти господарювання декларують до відшкодування з бюджету суми ПДВ на рахунки платників у банку. За 7 місяців цього року заявлено до відшкодування з бюджету податку на додану вартість в розмірі 256 млн.грн. Відшкодовано ПДВ на суму 149,2 млн. грн., у т.ч. десятьом суб’єктам господарювання - 107,1 млн.грн. в автоматичному режимі, що становить 71,8 % від загальної суми відшкодування.

З 1 січня платники відчують переваги законодавчих змін. Скоротиться та спроститься також звітність з ПДВ, що дуже важливо для платників.
 

Останні новини Чернігівщини

Днями у Чернігівському облмуздрамтеатрі відбудеться прем'єра – «МарЛені»

Днями у Чернігівському облмуздрамтеатрі відбудеться прем'єра – «МарЛені» 18:54

03 та 04 грудня Чернігівський облмуздрамтеатр ім. Т. Шевченка запрошує на прем'єру –«МарЛені»- кабаре-бенефіс для двох актрис в одну дію.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 133 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 133 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 29 листопада в області зафіксовано 133 нових випадки COVID-19.

На Тростянецькому водосховищі влаштовується нова система пропуску води

На Тростянецькому водосховищі влаштовується нова система пропуску води 18:24

Поблизу смт Срібне - одна із найскладніших ділянок капітального ремонту дороги Н-07 Київ - Суми - Юнаківка. З великою гідротехнічною спорудою та понаднормовими ухилами рельєфу. Це Тростянецька балка.

Вбивство поліцейського через необережність на полюванні – розпочато розслідування

Вбивство поліцейського через необережність на полюванні – розпочато розслідування 18:17

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вбивства, вчиненого через необережність.

Кордон за тиждень

Кордон за тиждень 18:11

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою. Державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску через державний кордон здійснюється посилений прикордонний контроль.