Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 березня, 12:00:25

Ціни на овочі тепер зростають навіть влітку

30.07.2014   12:21Агенцiя

У літній період зазвичай овочі дешевшають. Однак не цього літа.

— Хоч чернігівські ціни все ж менші за загальноукраїнські, вони відчутно зросли за останні місяці. Ми разом з моїми колегами депутатами обласної ради здійснюємо моніторинг цінової ситуації на Чернігівщині. Так от, ціни на продукти та інші товари зростали у травні. У червні трохи менше, офіційно на 1-2%. А неофіційно ви самі можете бачити у магазинах чи торгових точках. Ціни зросли навіть на овочі, які традиційно влітку дешевшають, — каже депутат Чернігівської обласної ради, представник ініціативної групи по створенню осередку Партії розвитку України в Чернігівській області Іван Коробка.

Дивно, але за даними органів влади, офіційно ціни особливо не зросли. А останнього тижня, кажуть, зафіксовано навіть невелике зниження на картоплю, капусту та цибулю. Про таке звітують і в органах статистики.

Через географічні та демографічні особливості в області ціни на продукти традиційно нижчі, ніж у середньому по Україні. Наприклад, той же продовольчий кошик (це мінімальний набір продуктів для життя людини на місяць) в області обійдеться майже у 490 гривень. А по Україні середній показник 511 гривень.

Останні роки всі тільки й кажуть про проведення ярмарків та облаштування місць для торгівлі виробникам. Певні кроки у цьому напрямі були все ж зроблені. Однак це на цінову політику якщо й впливає, то не дуже. Скільки місць для торгівлі не облаштуй, але ціна пального, запчастин, витрати та виробництво продуктів харчування все таки збільшуватимуть І збільшуватимуть суттєво. Тому й дорожчають овочі, фрукти, молочні та м’ясні продукти, — підсумовує Іван Коробка.

Іван Литвин

PR
 

Останні новини Чернігівщини

29 березня Україна перейде на літній час

29 березня Україна перейде на літній час 10:32

У ніч з 28 на 29 березня в Україні відбудеться перехід на літній час. Перевести стрілки годинника на годину вперед необхідно о 3-ій годині ранку за київським часом.

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері "Іллінська-Чернігівська" 10:25

26 березня Хресний хід навколо Чернігова був здійснений з іконою Божої Матері «Іллінська-Чернігівська».

Демографічна ситуація в м.Чернігові у 2019 році. ДОВІДКА

Демографічна ситуація в м.Чернігові у 2019 році. ДОВІДКА 09:35

На 1 січня 2020 року чисельність наявного населення міста Чернігів, за оцінкою, становила 286,9 тис. осіб. За рік кількість жителів обласного центру зменшилася на 1,4 тис. осіб.

Чернігівська обласна бібліотека для дітей: запрошуємо до віртуального спілкування

Чернігівська обласна бібліотека для дітей: запрошуємо до віртуального спілкування 09:14

Любі наші читачі! Чернігівська обласна бібліотека для дітей, як і вся країна, на карантині, але ми працюємо для вас на нашому сайті.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини