Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 лютого, 16:37:05

Ціни на овочі тепер зростають навіть влітку

30.07.2014   12:21Агенцiя

У літній період зазвичай овочі дешевшають. Однак не цього літа.

— Хоч чернігівські ціни все ж менші за загальноукраїнські, вони відчутно зросли за останні місяці. Ми разом з моїми колегами депутатами обласної ради здійснюємо моніторинг цінової ситуації на Чернігівщині. Так от, ціни на продукти та інші товари зростали у травні. У червні трохи менше, офіційно на 1-2%. А неофіційно ви самі можете бачити у магазинах чи торгових точках. Ціни зросли навіть на овочі, які традиційно влітку дешевшають, — каже депутат Чернігівської обласної ради, представник ініціативної групи по створенню осередку Партії розвитку України в Чернігівській області Іван Коробка.

Дивно, але за даними органів влади, офіційно ціни особливо не зросли. А останнього тижня, кажуть, зафіксовано навіть невелике зниження на картоплю, капусту та цибулю. Про таке звітують і в органах статистики.

Через географічні та демографічні особливості в області ціни на продукти традиційно нижчі, ніж у середньому по Україні. Наприклад, той же продовольчий кошик (це мінімальний набір продуктів для життя людини на місяць) в області обійдеться майже у 490 гривень. А по Україні середній показник 511 гривень.

Останні роки всі тільки й кажуть про проведення ярмарків та облаштування місць для торгівлі виробникам. Певні кроки у цьому напрямі були все ж зроблені. Однак це на цінову політику якщо й впливає, то не дуже. Скільки місць для торгівлі не облаштуй, але ціна пального, запчастин, витрати та виробництво продуктів харчування все таки збільшуватимуть І збільшуватимуть суттєво. Тому й дорожчають овочі, фрукти, молочні та м’ясні продукти, — підсумовує Іван Коробка.

Іван Литвин

PR
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу 14:06

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі.

 Є злочин, є вирок, а чи буде покарання?

Є злочин, є вирок, а чи буде покарання? 13:57

«Злочин-вирок-покарання» – узагальнена послідовність кримінального провадження. Змінити цей алгоритм може лише вичерпний перелік винятків, визначений чинним законодавством.

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини 13:53

Прилуцькою окружною прокуратурою встановлено факт протиправної бездіяльності відділу освіти, культури та спорту Парафіївської селищної ради Прилуцького району, що полягає у неподанні до органу охорони культурної спадщини вищого рівня пропозиції про занесення об'єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України щодо об’єкта культурної спадщини – поселення «Петрушівка - 1» 1 тис. до н.е. (охоронний № 7266-Чр), який занесений до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Чернігівської області.

Лосі, козулі, дикі кабани: як чернігівець Олександр Михайлов ловить диких тварин на фотопастку 10:28

Лосі, козулі, дикі кабани, бобер та різні птахи потрапляють до фотопасток чернігівця Олександра Михайлова. Він — засновник клубу екстремального відпочинку та два роки займається таким хобі як фотополювання. Чи безпечне таке заняття та як зробити фото диких тварин у лісі – читайте далі.

Атрошенко назвав виконувача обов'язків міського голови та розповів як працюватиме міська влада Чернігова 10:23

1 лютого міського голову Чернігова Владислава Атрошенка відсторонили від відповідної посади строком на один рік. Таке рішення 1 лютого ухвалив Львівський апеляційний суд під час розгляду апеляції на рішення Яворівського районного суду, який 7 грудня 2022 року на рік заборонив міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду.