Національні економічні інтереси важливіші за інтереси європейських партнерів

ТОЧКА ЗОРУ — Ми підписали Угоду про асоціацію з ЄС. Це величезний стимул для економіки України. Однак, зрозуміло, що деяким галузям доведеться працювати в умовах конкуренції з європейськими товаровиробниками. І там, де ця конкуренція буде особливо жорсткою, українські підприємства можуть суттєво втратити. Мова про робочі місця. І ці процеси вже почалися, у тому числі й через економічну кризу, — каже Олег Шеремет, член ініціативної групи зі створення осередку Партії розвитку України в Чернігівській області.
На економічні зв’язки з Російською Федерацією впливають також і політична ситуація та військові дії на Сході України. За останніми даними, протягом останніх місяців експорт чернігівських товарів до Росії зменшився на 10% у порівнянні з минулим роком. І буде знижуватися далі. От тільки що робити підприємствам, які більшість своїх товарів поставляли саме на російський ринок? Скорочувати працівників?
— На жаль, від Уряду ще не було жодної конкретної та чіткої відповіді щодо перспектив збереження старих та створення нових робочих місць у промисловості та підприємництві. До речі, за даними обласної служби зайнятості знову знизилась чисельність штатних працівників. Для прикладу, у травні на Чернігівщині налічувалось близько 207-ми тисяч працівників. Це на 6 тисяч менше, ніж рік тому, — підсумовує Олег Шеремет. — Проблему зайнятості могла б вирішити компенсація підприємцям та бізнесменам за новостворені робочі місця. Це є одним з базових завдань Партії розвитку України.
Експерти кажуть, що конкуренція на ринку праці в Україні росте. За червень вона збільшилась у півтора рази: якщо у травні вона була на рівні 4-х чоловік на вакантне робоче місце, то у червні цей показник збільшився до 6-ти.
— Партія розвитку України вимагає від влади надання гарантій збереження старих та створення нових робочих місць у промисловості та підприємництві, — вважає Олег Шеремет. — Насамперед, мова йде про ті галузі, які традиційно були орієнтовані на Росію та країни СНД. Для Чернігівщини це стосується передусім підприємств з виробництва продуктів харчування.
— Також загроза існує і для підприємств автомобілебудування. Автовиробники кажуть, що вже в травні обсяги виробництва автомобілів почали знижуватися на 20% в порівнянні з квітнем. Крім того, зупинилося два автозаводи, що випускають автобуси. У червні ситуація погіршилася ще більше. За повідомленнями прес-служби «УкрАвто», існують ризики зупинки ЗАЗу. Є дані, що Чернігівський автозавод також має проблеми зі збутом продукції.
Іван Литвин
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:03
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 1 особа постраждала.
Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37
30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.
Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54
1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».
Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33
Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.
У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.