Що посіяли в області?
Під урожай 2014 р. в області посіяно сільськогосподарських культур на площі 1125 тис.га, з них 81% засіяли сільськогосподарські підприємства. Порівняно з 2013 р. загальна посівна площа зменшилася на 3%.
Структура посівних площ у порівнянні з 2013 р. не змінилася. Більша частина зайнятих посівами площ, а це 658 тис.га (59%), відведена під зернові культури. У загальній площі зернових культур 29% припадає на озимі культури, площа ярих зернових культур становить 71%. Технічні культури займають 22% посівних площ, картопля та овоче-баштанні – 8%, кормові – 11%.
Більше, ніж торік, посіяно пшениці озимої (на 5%), кукурудзи на зерно (на 4%), зернобобових культур (на 1%). Проте зменшилася площа жита, ячменю, вівса, гречки, проса.
У групі технічних культур більше посіяно гірчиці (майже в 3 рази), льону-кудряшу (у 2 рази), сої (на 44%).
Картопля посаджена на площі 79 тис.га, овочі – 11 тис.га, що становить, відповідно, 98% та 101% рівня 2013 р. Основними товаровиробниками цих видів рослинницької продукції є господарства населення. У них зосереджено 94% посівних площ картоплі та 95% – овочів.
Останні новини Чернігівщини
Алія-Беатріс та Арес: якими рідковживаними іменами називали дітей на Чернігівщині у 2025 році 14:40
Українці дають життя, обирають імена та вірять, що кожна реєстрація народження зміцнює націю й наповнює віру в майбутнє реальним змістом.
За підтримки Словаччини у Ладані відремонтують укриття у двох садочках 14:35
У селищі Ладан стартує реалізація проєкту «Простори турботи: безпечні та комфортні укриття для садочків “Червона Шапочка” та “Барвінок”».
На 36% більше звернень і на 73% більше працевлаштованих: як змінюється підтримка ветеранів у службі зайнятості 14:34
Повернення ветеранів та ветеранок до цивільного життя – важливий напрям роботи Державної служби зайнятості.
Турбота про психічне здоров’я: з чого почати 12:17
Віднедавна в Україні формується добра традиція ставити собі цілі та робити плани на рік. От тільки в умовах війни для багатьох українців навіть слово «плани» може звучати як ще один виклик.
Інклюзивний підхід у службі зайнятості – це не про тренди, це про можливості для всіх 12:15
У минулому році на Чернігівщині кількість отримувачів послуг Державної служби зайнятості серед людей з інвалідністю зросла на 5,5% порівняно з 2024 роком.