Підвищення комунальних тарифів – черговий тягар для населення
Уряд ще у березні своїм рішенням дозволив збільшувати ціни на житлово-комунальні послуги. Вже з травня зросла ціна на газ для потреб населення. У червні — на електрику. А з 1 липня — тарифи на опалення та гарячу воду піднялись у середньому на 40% по всій країні.

Все це чиновники називають просто: «приведення тарифів для населення до економічно обґрунтованого рівня». Але схоже, що таке «приведення» перетворюється на важкий тягар, що лягає на плечі простих українців.
— Підняття плати за енергоносії та тарифи ЖКГ виглядає як одностороннє прийняття владою вимог міжнародних організацій, наприклад, МФВ. Зрозуміло, що йдеться не про реформи, а про підвищення ціни. Тепер стаття витрат сімейних бюджетів українців на оплату послуг тепло-, водо- та електропостачання збільшиться у рази, — розповідає Анатолій Мельник, партійний організатор Партії розвитку України у Чернігівській області. — Так, по Чернігову за тепло тепер сплачуватимуть у середньому на 40% більше. У Прилуках та Ніжині — на 30-35%.
Експерти вказують, що крім вимог МВФ, на вартість тарифів ЖКГ вплинули проблеми з російським газом. Адже саме газ є найбільш важливим енергоносієм в Україні. Його доля на ринку енергоресурсів становить більше 36%.
Споживання газу скорочується вже кілька років підряд. У 2013 році Україна використала 50,4 мільярдів кубічних метрів газу. Майже половина цієї кількості видобута всередині країни. Решта — імпорт, майже все з Російської Федерації.
Підраховано, що житловий сектор у 2013 році спожив 27 мільярдів кубів газу. Це навіть більше, ніж промисловість. Тому мова про десятки мільярдів гривень.
Міжнародні аналітичні центри прогнозують падіння економіки через значне зростання ціни на газ та підвищення тарифів. А ще — зниження загального рівня добробуту населення.
На чергових зборах ініціативної групи щодо створення осередку Партії розвитку України в області говорили про непосильний тягар послуг ЖКГ для жителів області.
— Так, є рішення Уряду щодо компенсації вартості послуг ЖКГ та газу для населення. Також працює система субсидій. Однак тепер ці соціальні допомоги потребуватимуть мільярдних бюджетних коштів. Раніше ці кошти йшли на відшкодування різниці у тарифах «Нафтогазу» та місцевим енергокомпаніям. І тут постійно були шалені борги. Навряд чи бюджет зможе компенсувати населенню те, що роками не повертав приватним енергокомпаніям.
— Складається враження, що анонсовані реформи для населення асоціюватимуться з підвищенням цін. На проїзд у автотранспорті. На продукти харчування. Тепер – і на послуги ЖКГ. Позиція Партії розвитку України однозначна – ми виступаємо категорично проти того, аби державні проблеми та зобов’язання влади перед іноземними партнерами вирішувались за рахунок простих українців, — вважає Анатолій Мельник.
Іван Литвин
PR
Останні новини Чернігівщини
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48
Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.
Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.
У Чернігівській ОВА родинам полеглих захисників передали 67 посмертних нагород 15:36
Державні нагороди і відзнаки від військової частини отримали сім’ї полеглих оборонців.
На Чернігівщині передали військовим 10 генераторів від німецьких благодійників 14:52
У межах тристороннього меморандуму – між Чернігівською ОВА, Благодійним фондом «Help-Ua» та німецькою доброчинною організацією «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія» – передали одній із військових частин 10 генераторів.