Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 травня, 19:31:48

Сплатою податків малий бізнес впевненіше заявляє про себе

12.07.2014   11:05

Суб’єкти малого підприємництва – і юридичні і фізичні особи – збільшують суми сплачених до бюджетів податків. За півроку до зведеного бюджету області від них надійшло понад 270 млн.грн. податків і зборів, що становить більше 16 відсотків від загальної суми надходжень. Третину сплатили приватні підприємці.

Варто зазначити, що майже 173 млн.грн. – це надходження місцевих бюджетів. Оскільки левова частка в доходах місцевих бюджетів припадає на податок з доходів фізичних осіб, очевидно, що виплата заробітної плати у сфері малого бізнесу стає прозорішою. До того ж, переважна більшість підприємців використовує спрощену систему оподаткування, а єдиний податок також спрямовується до місцевих бюджетів.

Найвідчутніше у сфері малого підприємництва наповнюють бюджети сільськогосподарська галузь, обробна промисловість, торгівля та сфера надання послуг юридичним особам.

Як повідомив начальник координаційно-моніторингового управління Анатолій Гродзіцький, більше чверті надходжень до бюджетів з Коропського, Борзнянського, Сосницького, Менського, Ніжинського, Н-Сіверського та Чернігівського районів, а також Ніжина та Чернігова надходять саме від платників сфери малого бізнесу.

Порівняно з відповідним періодом минулого року зросла як сума надходжень малого підприємництва до бюджетів – на 10,5 відсотка, так і їх частка у загальному зборі – з 14,8 відс. до 16,3 відс. І цьому найбільше сприяв малий бізнес Н-Сіверського, Куликівського, Корюківського, Семенівського, Щорського, Козелецького районів, Ніжина та Чернігова.
 

Останні новини Чернігівщини

9 травня - День матері в Україні

9 травня - День матері в Україні 10:11

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10:09

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.