Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 травня, 20:12:44

Через “гарячу” телефонну лінію управління пенсійного фонду м. Чернігова у 2011 році отримали консультацію майже 10 тисяч громадян

13.01.2012   10:02

Про роботу управління пенсійного фонду України у місті Чернігові на розширеній міській нараді інформував начальник управління пенсійного фонду України у м. Чернігові Микола Демченко.

За його словами, введення в дію Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” з 1 січня 2004 року вважається офіційним „стартом” української пенсійної реформи, а точніше, початком її активної фази. Впродовж цього періоду у пенсійному забезпеченні впроваджуються системні перетворення, спрямовані на побудову соціально справедливої та економічно ефективної пенсійної системи.

Запровадження єдиного соціального внеску є одним з кроків реформування пенсійної системи, головним завданням якого є фінансове укріплення солідарної системи.

За 2011 рік з усіх джерел фінансування надійшло 1109,6 млн. грн., що на 87,1 млн. грн., або на 7,8% менше, ніж торік, в т.ч. з Державного бюджету надійшло на 200,8 млн. грн. менше.

Завдяки ефективній роботі спеціалістів відділу обліку надходження платежів власні доходи фонду за рік, вважає керівник, зросли більше, ніж на 12%, і сягнули 943,6 млн. грн. Збільшення надходження єдиного соціального внеску відбулося також за рахунок збільшення фонду оплати праці на 2,3% у порівнянні з минулим роком. Підприємці сплатили до Пенсійного фонду 31,9 млн. грн., тобто на 11,6 млн. грн. більше, ніж за 2010 рік.

На жаль, збільшується заборгованість по страхових внесках. В цілому з початку року вона зросла на 3,3 млн. грн. (або на 20,3%), і на 1 січня 2012 року складає 16,5 млн. грн. Недоїмка з сплати страхових внесків з початку року по економічно активних платниках теж зросла на 1,9 млн. грн., або 31,5% i складає 7,5 млн. грн.

У минулому році управління докладало значних зусиль для погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску, тісно співпрацюючи з органами Державної виконавчої служби, правоохоронними органами, органами влади та соціальними партнерами. Так, від заходів примусового стягнення органами Державної виконавчої служби надійшло 1,8 млн. грн.

Щомісячно до управління економіки Чернігівської міської ради, районних у м. Чернігові рад, прокуратури м. Чернігова, федерації профспілкових організацій Чернігівської області та Чернігівського міського відділу УМВС України в Чернігівській області надсилалась інформація з переліком боржників, даними про суми боргу та заборгованості з виплати заробітної плати.

На засідання комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків та погашення заборгованості з виплати зарплати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат запрошувались 153 керівники підприємств-боржників, заслухані пропозиції керівників 96 підприємств-боржників щодо погашення боргу. В результаті вжитих заходів погашено заборгованості зі сплати єдиного внеску та інших платежів на суму 15,0 млн. грн.

На обліку в управлінні станом на 1 січня 2012 року перебувають 80016 отримувачів пенсій. Протягом минулого року управлінням призначено 4232 пенсій, проведено перерахунків пенсій 15948 пенсіонерам. Середній розмір пенсії на сьогодні становить 1234,03 грн. Отримують пенсію по банках 48,9% пенсіонерів, або 39131 чол.

Управлінням проведено 720 зустрічних перевірок достовірності видачі документів про заробітну плату та стаж роботи. На особистому прийомі в управлінні прийнято 48476 пенсіонерів.

Відповідно до Порядку, затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010, з 1 січня 2011 року запроваджено щомісячну форму звітності до органів Пенсійного фонду, яка акумулює в собі персональні дані про осіб та відповідні розрахунки єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, який страхувальник повинен сплатити.

За 2011 рік до управління звітувало 53032 страхувальники, близько 4821 страхувальника щомісяця. Протягом звітного періоду опрацьовано інформацію про 1 157 878 застрахованих осіб.

Запровадження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування має ряд переваг, порівняно з попередніми формами звітності, зокрема: спрощено формування та подання суб’єктами господарювання та фізичними особами повної та актуальної звітності про суми нарахованого доходу застрахованих осіб до системи персоніфікованого обліку відомостей та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування; вчасно зараховується страховий стаж за поточний рік чи місяць при призначенні або перерахунку пенсій. Також, формування аналітичних даних надає змогу своєчасно реагувати на випадки порушення законодавства щодо виплати розміру заробітної плати застрахованих осіб. Так, за опрацьованими даними, за 2011 рік 13% застрахованих осіб по місту отримували заробітну плату менше мінімальної.

Управління постійно проводить роботу зі зверненнями громадян: проводяться наради з відповідальними працівниками щодо організації роботи зі зверненнями громадян відповідно до вимог чинного законодавства; здійснюється аналіз причин повторних звернень; ведеться постійний контроль за своєчасним та якісним розглядом звернень громадян.

Керівники управління згідно з затвердженим графіком здійснюють особистий прийом громадян. За 2011 рік на особистому прийомі побувало 1067 громадян.

У минулому році до управління надійшло 8625 письмових звернень, в тому числі “діти війни”, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС та інші громадяни.

Управління Пенсійного фонду України в м. Чернігові для забезпечення відкритості своєї діяльності широко використовує спілкування з людьми на зустрічах в трудових колективах, що сприяє кращій поінформованості населення та зменшення безпідставних звернень з пенсійних питань.

З метою поліпшення умов спілкування з населенням міста в управлінні працює “гаряча” телефонна лінія, через яку в минулому році отримали консультацію 9799 осіб.

З метою підвищення рівня інформованості населення щодо роз’яснення діючого законодавства, змісту та соціальної спрямованості урядових рішень з питань пенсійного законодавства на офіційному веб-сайті управління та у засобах масової інформації протягом 2011 року постійно розміщуються публікації, проводяться виступи на радіо та телебаченні.
 

Останні новини Чернігівщини

9 травня - День матері в Україні

9 травня - День матері в Україні 10:11

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10:09

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.