Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 травня, 05:21:15

На Днях поля наочно видно ефективність нових випробовуваних сортів

04.07.2014   10:08Агенцiя

Демонстраційні поля сільгоспкультур - засіб підвищення ефективності роботи в землеробстві

Вже декілька років поспіль на землях кращих агропідприємств достойне місце мають демонстраційні поля чималої кількості сортів та гібридів сільськогосподарських культур, насіння яких дистриб’ютори вітчизняних і зарубіжних виробників привозять на аграрний ринок Чернігівщини. Такі технологічно утримувані посіви дозволяють вчитися фахівцям різних рівнів управління виробничим процесом в землеробстві: від керівника крупного холдингу до виконавчого директора чи керівника відділку.

Цьогорічний моніторинг розміщення демонстраційних полів, демонстраційних ділянок сортів окремих культур – цього потужного важелю впливу на підвищення ефективності роботи землеробства, вказує на значне розширення географії по території регіону. Більше 35-ти таких демоплощ розміщені від півдня до півночі області.

Доброю ознакою в цьому непростому році, а для аграріїв в першу чергу, є дотримання традиції: напередодні початку збирання вирощеного урожаю – проводити Дні поля.
Символічним є і те, що в 2014 році «парад» Днів поля розпочато з обласної переджнивної наради в Носівській селекційно-дослідній станції. Для всіх аграріїв-поліщуків – це інтелектуальна житниця традиційних хлібних культур.
Продовженням таких Днів є подальша демонстрація надбань компаній Байєр КропСайєнс та Дюпон, і КВС, і Сингенти, і Піонер, і Зорі Маїс, і Дюпон, і Монсанто, і Малтюроп, і ряду інших.

З року в рік удосконалюється формат демонстраційних ділянок. Сьогоднішній підхід полягає в тому, що крім продуктивних гібридів та якісних препаратів, господарства отримують від компаній добрий консультативний супровід. Агрономи-консультанти компанії контролюють своєчасність, правильність внесення препаратів. Як не абстрагуйся від показників, але і фаза розвитку культури, і погодні умови, і видовий спектр бур'янів, і шкідників, і хвороб, і вологість ґрунту – все це значною мірою впливає на урожай.

На Днях поля наочно видно ефективність нових випробовуваних сортів, гібридів зернових та технічних культур, препаратів та технологій у різних регіональних умовах.
Про це і йшлося на такому заході 2 липня поточного року в ТОВ «Маяк» с. Лихачів Носівського району. Навчання та обмін досвідом відбувалися на площах озимого ріпаку. І керівники сільськогосподарських підприємств, і агроспеціалісти, і фахівці Департаменту агропромислового розвитку та управління агропромислового розвитку Носівської райдержадміністрації, з великою зацікавленістю слухали пояснення представників компанії KВС про сорти ріпаку, гібриди інтенсивного типу Тоссіло Тріангель.

Компанія Піонер продемонструвала посіви ранньостиглих ріпаків та напівкарликових сортів, що вирощуються за технологією MAXIMUS. При цій технології гібриди потребують менше азотних добрив, більш повільно набирають масу, що і є їх перевагою над високорослими.

Демонстрацію поля завершила компанія Moнсaнтo, представивши посіви гібридів Ексель, ДК Секюр, Екзекютів, Екстенд, ДК Секвоя, Екзотік та ДК Серенада.
Ось-ось, десь за 3-4 дні, за умови сприятливої погоди, відбудеться всеохоплюючий жнивний старт на ріпаковому полі регіону. Обсяг його площ під урожай поточного року складає близько 30,0 тис. га. Окремі зібрані на цю пору ділянки дають від 20,0 до 25,0 ц/га.

Вже зроблені і перші намолоти озимих. Зокрема, урожайність озимого ячменю, якого всього маємо близько 2,0 тис. га в структурі зернових, складає більше 40,0 ц/га.
Тому колектив Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, бажаючи успішного старту жнивам, зичить здоров’я кожному хліборобові та з надією працюватиме на стабілізацію виробництва зерна, на прогнозований 3-х мільйонний хлібний коровай рідного краю в поточному році.


Прес-служба Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові громадський транспорт з 1 червня поновлює роботу в повному обсязі, тимчасові перепустки скасовуються

У Чернігові громадський транспорт з 1 червня поновлює роботу в повному обсязі, тимчасові перепустки скасовуються 17:49

У Чернігові скасовуються тимчасові посвідчення на проїзд у громадському транспорті. Таке рішення ухвалив виконком Чернігівської міської ради.

Автоматизований ваговий контроль - запорука збереження автошляхів Чернігівщини

Автоматизований ваговий контроль - запорука збереження автошляхів Чернігівщини 15:52

27 травня голова ОДА Андрій Прокопенко провів зустріч з Головою Державної служби України з безпеки на транспорті Олександром Погорілим та його заступником Микитою Лагуніним.

Рятувальники ДСНС підбили підсумки роботи за 5 місяців

Рятувальники ДСНС підбили підсумки роботи за 5 місяців 15:03

28 травня у Чернігові в режимі відеоконференції відбулась службова нарада під головуванням начальника обласного Управління ДСНС полковника служби цивільного захисту Романа Гордового, під час якої підбиті підсумки роботи оперативно-рятувального гарнізону за 5 місяців поточного року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини