Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 липня, 13:34:19

Склад населення Чернігівської області за віком. ДОВІДКА

26.06.2014   10:08Агенцiя

На Чернігівщині станом на 1 січня 2014 р. постійно проживали 1058,3 тис. осіб (2,3% постійного населення України). Упродовж минулого року кількість постійного населення області зменшилася на 1%, проте відбулося зростання чисельності на 0,3% в наймолодшій віковій групі (0–14 років).

Кількість дітей, за розрахунками, становила 138,6 тис. осіб. Це 13,1% постійного населення області (в Україні – 14,8%). Меншу частку дітей мали Луганська (12,5%), Донецька і Сумська (по 12,8%) та Харківська (12,9%) області. Найбільше дітей серед населення Рівненської (19,8%), Закарпатської (19,1%) та Волинської (19,0%) областей.
В області найбільша питома вага дітей серед населення Корюківського (15,7%) та Носівського (14,6%) районів, найменша – Ніжинського (11,1%).

Постійні жителі області у віці 15–64 роки складають найчисельнішу вікову групу, яка є основним постачальником трудових ресурсів. Кількість населення цього віку зменшилася за 2013 рік на 1,3% й становила 721,7 тис. осіб, або 68,2% (в Україні – 69,9%). Майже третина цієї вікової групи – молоді люди у віці 15–34 роки.

Частка осіб у віці 65 років і старше в загальній чисельності населення області була найвищою в країні й становила 18,7% (в Україні – 15,3%). Серед сільських жителів більше чверті (26,7%) людей похилого віку, серед міських їх частка майже вдвічі менша (14,1%).

Середній вік жителів області був найбільшим в країні і становив 43 роки (у міських поселеннях - 41, в сільській місцевості - 46,6). Жінки Чернігівщини на 6,5 року старші за чоловіків (46 та 39,5 відповідно). Наймолодше населення проживає в м.Ніжині (40,2 року) та м.Чернігові (40,8 року), найстарше – в Ніжинському (47,3 року) та Куликівському (46,1 року) районах.

Середній вік українців – 40,6 року. Наймолодше в Україні – населення Закарпатської (36,7 року) та Рівненської (36,9 року) областей.

Останні новини Чернігівщини

Реконструкція магістральних теплових мереж у Чернігові під управлінням НЕФКО виходить на завершальний етап 11:14

Проєкт реконструкції магістральних теплових мереж у Чернігові наближається до завершення. На всіх трьох ділянках уже прокладено нові попередньо ізольовані трубопроводи. Наразі триває фінальний етап робіт — відновлення дорожнього покриття, благоустрій та озеленення територій.

Медики відомчої медустанови Чернігівщини завжди поруч з нашими захисниками і захисницями на шляху до відновлення 10:34

27 липня – День медичних працівників. Медики ДУ «ТМО МВС України по Чернігівській області» щодня рятують життя, лікують поранених захисників і захисниць, проводять складні операції, допомагають відновитися після важких травм і повернутися до повноцінного життя.

157 школярів отримають матеріальну допомогу за успіхи у навчанні 10:12

157 учням та ученицям закладів загальної середньої освіти Чернігівської міської територіальної громади буде надано матеріальну допомогу за успіхи у навчанні. Відповідне рішення ухвалив виконавчий комітет Чернігівської міської ради 23 липня.

У Ріпках відкрили ветеранський простір за підтримки міжнародних партнерів 09:41

Днями у Ріпках відкрили ветеранський простір «Свої. Разом». Його створено в межах грантової ініціативи, яку реалізувала ГО «Центр гуманітарних технологій «Ахалар» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та за фінансової підтримки Уряду Німеччини.

Напередодні Дня медичного працівника Костянтин Мегем привітав фахівців обласної дитячої лікарні 09:09

27 липня, у день пам’яті святого Пантелеймона, своє професійне свято відзначатимуть українські медики. З цієї нагоди перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем привітав сьогодні працівників Чернігівської обласної дитячої лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини