Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 травня, 01:06:16

Бабусі програють супермаркетам і просять виплатити покупцям аванс

12.01.2012   07:15Агенцiя

Для більшості селян, які хотіли перед Новим роком гарно спродатися в Чернігові, торгівля була невдала.

субсидії

субсидії

Катерина Потапенко заплатила чималі гроші, щоб доїхати до обласного центру з Куликівки Городнянського району.

– Уявіть собі, – розповідає про 31 грудня, – що привезла, те й, фактично, відвезла додому. Людей понаїхало з молоком, сиром! Думали, щось вторгуємо на гостинці дітям, внукам. А покупців немає!

Зустрілися ми з Катериною Петрівною на базарі 3 грудня. Наполеглива жінка все-таки вирішила після свят навідатися до Чернігова знову. Цього разу їй пощастило: дощило, тому із сіл приїхало мало “конкурентів”. Практично все продала. Щоправда, й ціну за літр молока жінці довелося зменшити до 6 гривень. Продавчині, які тримали її, як і в грудні, на рівні семи гривень, стояли з товаром до вечора. Сир Катерина Потапенко продавала на 6 гривень дешевше. Її “колеги” – Марія Кравченко з Киселівки та Валентина Ілляшенко з Черниша – теж “опустили” цінову планку м’якого сиру до 22–25 гривень, а Валентина Курінна із Березанки – аж до 15–18 гривень за кілограм.

У м’ясному павільйоні продавчині теж відзначають загальне зниження попиту. А відтак ніхто не ставить високу ціну. Невигідно.

– От підходить чоловік, – пояснює Валентина Петрик, – і каже мені: “Узяв би на Новий рік шматочок м’яса, та авансу не дали”. І, знаєте, мабуть, багатьом його не заплатили. Бо порівняно з минулими роками цього разу виторгу ніякого!

З цієї ж причини продавчиня риби Наталія Жадан сьомгу та форель пропонує на 25 гривень дешевше, ніж торік. Та й на інші види рибної продукції нині знижки.

На речовому ринку “Нива” 30 і 31 грудня передсвяткового ажіотажу не відчувалося. Після свят, 3–5 грудня, тут взагалі було майже порожньо. Основний дохід чернігівських “речовиків” ще рік тому забезпечували сусіди-білоруси. Однак девальвація білоруського рубля, проблеми з купівлею в сусідній країні валюти призвели до припинення масових поїздок за товарами на Чернігівщину.

– Я завезла у вересні на зиму 50 пальт-пуховиків, із них 40 залишилося нереалізованими, – скаржиться підприємець Олена Лисенко. – З 9 по 23 грудня не продала жодної речі! Не знаю, як ми далі тут виживатимемо…

На “Хитрому” ринку продавці в Новоріччя добряче підзаробили. Однак і тут переважають критичні настрої.

– За 15 років, що я стою на ринку, – зізнається Алла Гапон, – цей – найгірший. Просто на кожному кутку поставили супермаркети. І вони забирають наших покупців.

Справді, в Чернігові останнім часом з’явилося чимало нових продовольчих комплексів, які приваблюють чернігівців досить істотними знижками на моркву, капусту, цибулю тощо. І незаможні пенсіонери, і власники дорогих автівок вибирають ці супермаркети, бо тут і дешевше, і культура обслуговування вища, та ще й зручна парковка.

Одне слово, Чернігів радує дешевими привабливими цінами. Але це не тішить торговельників, чиї заробітки, як і зарплати покупців, бажають кращого.

http://www.golos.com.ua/Article.aspx?id=245456

Сергій Павленко

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.

Суд за позовом прокурора зобов’язав міську раду ліквідувати

Суд за позовом прокурора зобов’язав міську раду ліквідувати "смоляне озеро" у Чернігові 14:15

Чернігівський окружний адміністративний суд задовольнив позов прокурора про визнання протиправною бездіяльності Чернігівської міської ради і зобов’язав ліквідувати так зване «смоляне озеро».

ABInBevEfes Україна підбила підсумки першого кварталу 2021 року

ABInBevEfes Україна підбила підсумки першого кварталу 2021 року 14:03

Компанія ABInBevEfes Україна, створена в результаті об’єднання одного із найбільших в світі виробника пива Anheuser-Busch InBev (AB InBev) і регіональної пивоварної компанії з виробництва напоїв з провідними позиціями Anadolu Efes, підбила підсумки роботи за перший квартал 2021 року.

На Чернігівщині відзначають День пам’яті та примирення

На Чернігівщині відзначають День пам’яті та примирення 13:37

День пам’яті та примирення та День перемоги нагадують всьому світу про страшну катастрофу і є застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.