Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 жовтня, 04:33:49

Жнива-2014: зібрати врожай швидко і без втрат

19.06.2014   13:44

Таке завдання поставив перед аграріями області голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко на засіданні обласного штабу по підготовці до проведення збирання зернових культур.

Під урожай цього року сільгосптоваровиробниками області було посіяно понад 200 тис. га озимих культур на зерно, в тому числі озимої пшениці посіяно 162,7 тис. га, жита - 41 тис. га. Ярі зернові культури посіяні на площі 484,4 тис. га, з них кукурудза на зерно – 390 тис. га. Загалом прогнозований загальний обсяг посіву всіх сільськогосподарських культур на 3,1 тис. гектарів більше, ніж в 2013 році.

Для успішного проведення польових робіт, в тому числі і жнив, здійснюється технічне переоснащення сільськогосподарського виробництва. Агроформуваннями області придбано 49 тракторів, 1 зернозбиральний комбайн, 27 одиниць посівної техніки, 21 - ґрунтообробної, 5 оприскувачів, 4 вантажних автомобілі та 53 одиниці іншої сільськогосподарської техніки та обладнання на загальну суму 52,3 млн гривен. Забезпечується потреба в паливно-мастильних матеріалах: накопичено 5,8 тис. тонн дизельного палива та 1,7 тис. тонн бензину.

За прогнозними показниками фахівців, цього року є всі умови перевищити минулорічні показники та зібрати 3,2 мільйони тонн зернових. Торік внесок хліборобів Чернігівщини у загальноукраїнський коровай склав 3,1 мільйони тонн збіжжя.

Голова облдержадміністрації підкреслив: у зв’язку з нестабільною погодною ситуацією, збирання ранніх зернових має бути проведено оперативно та якісно. Нагальними є питання пожежної безпеки в місцях збирання, зберігання та переробки нового врожаю, а також дотримання норм охорони праці та промислової безпеки в цей період.

За підсумками розгляду стану організації проведення та технічного забезпечення жнив Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації доручено вжити організаційних заходів щодо своєчасного проведення збирання зернових культур в оптимальні агротехнічні строки.

Останні новини Чернігівщини

П’ять цікавих фактів про борщ, яких ви не знали

П’ять цікавих фактів про борщ, яких ви не знали 10:59

Приготування борщу увійде до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини, повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України.

9 найкорисніших рослинних олій для організму людини

9 найкорисніших рослинних олій для організму людини 10:53

Якщо з настанням осені до вас часто чіпляються застуди, погіршилося травлення, або шкіра страждає від сухості, вам всього лише необхідно запастися потрібними рослинними оліями, вживати їх в їжу щодня і дуже скоро ви будете виглядати і відчувати себе чудово!

Смачні рецепти вихідного дня: готуємо турецький бурек

Смачні рецепти вихідного дня: готуємо турецький бурек 10:31

Бурек — це ситний пиріг родом з Туреччини. Існує безліч способів його приготування, деякі навіть передаються з покоління в покоління.

Вікторія Апанасенко з Чернігова стала I Міс Україна Всесвіт-2021

Вікторія Апанасенко з Чернігова стала I Міс Україна Всесвіт-2021 10:26

У п'ятизірковому київському готелі Fairmont Grand Hotel Kyiv відбувся фінал конкурсу краси Міс Україна Всесвіт-2021.

Гороскоп на тиждень з 18 до 24 жовтня 2021 року

Гороскоп на тиждень з 18 до 24 жовтня 2021 року 10:13

Головна подія тижня – це повний місяць 20 жовтня. Він буде досить різким. Цей повний місяць актуалізує теми взаємин між людьми, конфліктів, відстоювання своїх прав і ролі в парі.