Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 10 травня, 02:27:23

На підприємствах легкої промисловості зайнято 4,2 тис.осіб, або кожний десятий працівник промисловості області

07.06.2014   09:39

На початку червня відзначають професійне свято працівники легкої промисловості.

Серед основних виробників галузі – відомі в області та за її межами такі підприємства як ПАТ «КСК «Чексіл», «Чернігівська швейна фабрика «Елегант», «Виробничо-торгова фірма «Сіверянка», «Чернігівська взуттєва фабрика «Берегиня», «Еліта», ТОВ «Новофіл», ДП «ТК-Стиль 2013», УВП УТОГ, ТОВ «Остратекс».

Підприємства текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів у січні–квітні 2014 р. реалізували продукції на 126,1 млн.грн., що становить 2,6% загального обсягу реалізованої промислової продукції області. Частка Чернігівщини в загальному обсязі реалізації легкої промисловості України складає 4,5%.

З початку року підприємствами галузі вироблено 968 тис.м2 тканин, 65 тис.шт. постільної білизни, 217 тис. пар взуття, пошито 36 тис. комплектів і костюмів виробничих та професійних чоловічих, 84 тис. жіночих жакетів та блейзерів, 7 тис. суконь, 15 тис. спідниць, 3 тис. жіночих брюк та бриджів.

В області також виробляються панчішно-шкарпеткові вироби, одяг із нетканих матеріалів, вироби лимарно-сідельні та упряж для тварин.

За січень–березень 2014 року Чернігівська область експортувала товарів легкої промисловості на 15,9 млн.дол. США, що становило десяту частину від загального експорту товарів області. Найбільшим попитом ці товари користувалися на ринках Румунії, Білорусі, Росії, Італії та Нідерландів.

Із-за кордону в область завезено товарів легкої промисловості на 16,2 млн.дол. США (13,4% загальнообласного імпорту товарів), з нього – майже третина – це давальницька сировина.

За І квартал 2014 р. підприємства легкої промисловості за рахунок усіх джерел фінансування освоїли 3,3 млн.грн. капітальних інвестицій, що в 1,8 раза більше, ніж рік тому. Станом на 1 квітня 2014 р. на підприємствах галузі зосереджено 545,6 тис.дол. США прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу). Інвестиції надійшли з Італії, Румунії, Кіпру, Російської Федерації.

П’ята частина підприємств легкої промисловості у 2013 р. займалися інноваційною діяльністю. Упродовж року впроваджено у виробництво 5 інноваційних видів продукції. Обсяг реалізації інноваційної продукції становив 732,5 тис.грн.
 

Останні новини Чернігівщини

9 травня - День матері в Україні

9 травня - День матері в Україні 10:11

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10:09

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.