Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 липня, 11:59:20

Про роботу комунального підприємства ЖЕК – 10

05.01.2012   07:28

Про роботу комунального підприємства ЖЕК – 10 інформувала на розширеній міській нараді начальник комунального підприємства “ЖЕК-10” Чернігівської міської ради Олена Левчук.

Житлово-комунальне господарство – це одна із важливих і пріоритетних галузей господарського комплексу міста, яка забезпечує його життєдіяльність і впливає на його розвиток.

Комунальне підприємство “ЖЕК-10” Чернігівської міської ради надає житлово-комунальні послуги населенню 140 житлових будинків, що розташовані по вулицях Генерала Пухова, Генерала Бєлова, Космонавтів, Доценка, Рокоссовського, 1-го Травня, Федорова та Корольова та гуртожитків по вулицях Кільцевій, 20 і Генерала Бєлова, 8 загальною площею майже 650,2 тис. м. кв., в яких проживає близько 25,4 тис. мешканців.

Підприємство надає послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій у встановлених порядку та обсягу, зокрема, прибирання майже 66 840 кв. м прибудинкової території, 513 361 кв. м. сходових клітин. Для надання окремих видів робіт підприємством укладені договори з відповідними житлово-комунальними організаціями, зокрема, ВАТ “Чернігівобленерго”, ПАТ “Чернігівгаз”.

У 2011 році підприємство надало послуги на понад 7 млн. грн. Основним джерелом доходів (98%) є плата населенням за утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, 2% – це інші послуги підприємства (інформаційні послуги, послуги по заявках населення тощо).

Проте, як зазначила начальник ЖЕКу, навіть стовідсоткова оплата населенням житлово-комунальних послуг та розрахунки з бюджетом по пільгах та субсидіях, не захищають підприємство від збитків. Серед причин збиткової діяльності підприємства вона називає неспроможність діючих тарифів на житлові послуги відшкодовувати фактичні витрати підприємства, ріст мінімальної заробітної плати працівників, яка складає питому вагу витрат підприємства, зростання вартості будівельних матеріалів (близько 200%), цін на паливно-мастильні матеріали (160%), електроенергії (149%), запчастин до автомобільної техніки (від 130% до 220%), вартості послуг сторонніх організацій (близько 200%).

Все це призводить до дефіциту обігових коштів підприємств для виконання зобов’язань з надання встановленого комплексу послуг та несвоєчасності розрахунків з підрядними організаціями. З метою зменшення заборгованості по заробітній платі, кредиторської заборгованості та збитків на підприємстві, з березня 2011 року впроваджено режим роботи скороченого робочого дня. Однак, при переході роботи підприємства на скорочений 6-ти годинний робочий день, з метою створення сприятливих умов для населення графік роботи підприємства зберігається незмінним.

Заборгованості з виплати заробітної плати та по платежах до бюджету підприємство не має. 40% житлового фонду, що обслуговується підприємством, потребує капітального ремонту, на який необхідні значні кошти. Близько 39% мереж водо, теплопостачання, електро- та газозабезпечення експлуатуються більше 25-ти років, що призводить до частого виникнення аварійних ситуацій. Тільки у минулому році ліквідована 1361 аварія в системах життєзабезпечення будинків.
 
Ліфтове господарство налічує 147 ліфтів. З них, 63 ліфти відпрацювали більше 25 років. Підприємство також своєчасно вживає заходів для проведення поточного та капітального ремонту ліфтів в межах виділених коштів. Витрати по технічному обслуговуванню ліфтів у 2011 році склали 387,3 тис. грн. В 2011 році згідно з Програмою модернізації та заміни ліфтів 2008-2015 рр. виконані роботи по модернізації ліфтів за адресами: вулиця Доценка, 23, та Рокоссовського, 28 на загальну суму 179,2 тис. грн.

Основним напрямком в роботі підприємства в забезпеченні безаварійного стану житлових будинків є проведення своєчасного технічного обслуговування та ремонту житла. Обсяг виконаних за 2011 рік робіт з капітального ремонту житлового фонду склав 210 тис. грн. проти 185 тис. грн. у 2010 році. Також, виконані роботи з реконструкції систем водопостачання та каналізації житлового будинку по вул. Рокоссовського, 30 на загальну суму майже 250,9 тис. грн. Згідно з Програмою реконструкції (відновлення) покрівель проведені роботи у 5 житлових будинках (Доценка, 21, 23, 27, 17 б, РокоссоРокоссовського, 48), загальна площа відновлених (реконструйованих) покрівель становить 2379 кв. м.

Також, з міського бюджету були виділені та освоєні кошти на придбання матеріалів для поточного ремонту покрівлі у сумі 96 тис. грн. Виконаний поточний ремонт 6879 м2 покрівель в 64 будинках на суму 375,3 тис. грн., ремонт 50 під’їздів у 19 житлових будинках на суму 885,0 тис. грн. Також, проводилися роботи з ремонту та фарбуванню дворового обладнання та обладнання дитячих ігрових майданчиків. Крім того, за рахунок бюджетних коштів було встановлено дитяче ігрове і спортивне обладнання на суму 45,7 тис. грн.

Протягом року підрядною організацією ПП “Техкомсервіс” здійснювався ремонт та технічне обслуговування водопровідних та каналізаційних систем із заміною водозапірної арматури та ділянок трубопроводів на суму 508,2 тис. грн. Виконувалось технічне обслуговування систем теплопостачання та гарячого водопостачання підрядним підприємством ВАТ „Облтеплокомуненерго”.

Витрати у 2011 році склали 581,2 тис. грн. Здійснювалось також технічне обслуговування електрообладнання, внутрішньо-будинкових інженерних систем і обладнання, огляд та прочистка димових та вентиляційних каналів. В повному обсязі підприємством виконані роботи по підготовці житлового фонду до роботи в зимовий період.

Своєчасно здійснено подачу тепла в усі житлові будинки, що знаходяться на балансі підприємства. Проведено скління вікон та утеплення дверей в під’їздах, підвалах і на горищах, виконана ізоляція труб та ін. До роботи в зимовий період підготовлена спеціальна техніка, обладнання та інвентар. Також, заготовлено 200 т піску для підтримання доріг та проїздів у належному стані в зимовий період. Значна увага приділяється питанню енергозбереження, завдяки чому економія електроенергії в місцях загального користування за січень – грудень 2011 року в порівнянні з аналогічним періодом 2010 року склала 11,0 тис.кВт. На впровадження заходів по енергозбереженню при експлуатації мереж зовнішнього освітлення прибудинкових територій та житлових будинків витрачено 268,6 тис. грн. Згідно з програмою заходи впроваджувались за адресами: вул. Рокоссовського, 60,62,66,68; 1-го Травня, 171,163; Генерала Бєлова, 2. На вивезення і знешкодження твердих побутових відходів підприємством витрачено в 2011 році 518,5 тис. грн. На прибудинкових територіях знаходиться 6 майданчиків, де встановлено 46 євроконтейнерів. Це позитивно впливає на санітарний стан вулиць міста, значно зменшилась кількість стихійних сміттєзвалищ.

Вивіз великогабаритних відходів підприємство здійснює згідно з графіком. Також, у 2011 році проведені роботи з видалення 33 аварійних та сухостійних дерев, які представляли загрозу життю та майну мешканців, на загальну суму 37 тис. грн. На виконання вимог законодавства України, підприємство проводить відповідну роботу зі зверненнями громадян, звернення розглядаються у встановлений законодавством термін. За 2011 рік на підприємстві розглянуто 233 звернення громадян, (з них – 19 справ знаходяться на контролі). З метою зменшення заборгованості підприємством у 2011 році оформлено і передано до суду 192 заяви на боржників з оплати житлово-комунальних послуг на загальну суму близько 100 тис. грн., з них підприємству надійшло близько 30 тис. гривень.

Впродовж 2011 року укладено з населенням 21 договір про реструктуризацію заборгованості по оплаті за надані послуги з обслуговування будинків, споруд та прибудинкових територій на загальну суму близько 10 тис. грн.

Підсумовуючи доповідь, начальник підприємства “ЖЕК-10” Олена Левчук підкреслила, що незважаючи на важке фінансове становище, колектив підприємства виконує поставлені перед ним завдання. Задоволення потреб населення міста Чернігова в якісних послугах по утриманню будинків і споруд та прибудинкових територій залишається основним пріоритетом колективу підприємства.

Останні новини Чернігівщини

Кращі книги року визначені 11:17

Компетентне журі визначило переможців обласного літературного конкурсу «Книга року-2019». Цьогоріч на конкурс була номінована 21 книга 19 авторів.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 10:56

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 7 липня до 8:00 8 липня 2020 року.