Кожне восьме підприємство харчової промисловості Чернігівщини займалося інноваційною діяльністю
Підприємства з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів в останні роки займають домінуюче положення в промисловості області. За 2010 р. вони реалізували майже половину загального обсягу продукції промисловості. Частка продукції підприємств із виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів області в Україні незначна (2,9%).
При цьому в області виробляється 7,7% від загального обсягу в Україні макаронних виробів, 8% жирних сирів, 7% вершкового масла, 4,5% етилового неденатурованого спирту, 2,2% цукру бурякового тощо.
У цій галузі зайнято 11,7 тис. осіб, або майже чверть (24,7%) від загальної чисельності працюючих у промисловому виробництві.
На розвиток підприємств із виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів із початку 2011 р. спрямовано 161 млн.грн. інвестицій в основний капітал (52,6% усіх інвестицій промисловості). Іноземні інвестиції станом на 1 липня п.р. становили 47,2 млн.дол. США, або 48% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій в області.
Кожне восьме підприємство харчової промисловості упродовж 2010 р. займалося інноваційною діяльністю. Ними впроваджено 4 нових технологічних процеси та освоєно виробництво 2 інноваційних видів продукції. Обсяг реалізації інноваційної продукції становив 985 млн.грн. (18% загального обсягу продукції), 36,8% якої відвантажено за межі України.
З початку року підприємства харчової промисловості реалізували продукції на суму 3,8 млрд.грн. За цей період суттєво зросло виробництво соняшникової олії, жирних сирів, макаронних виробів, цукру тощо.
Останні новини Чернігівщини
Інтелектуальна власність як ефективний інструмент розвитку бізнесу – у фокусі діалогу з підприємцями 13:06
Про можливості інтелектуальної власності йшлося під час чергової онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу».
Визначено формат освітнього процесу на 2026/2027 навчальний рік 12:43
28 серпня виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення щодо організації освітнього процесу в закладах освіти міста Чернігова у 2026/2027 навчальному році.
Знімати відео та вести блог: оголошено набір на новий сезон безкоштовної школи блогерства для підлітків з інвалідністю 12:40
В Україні втретє запускають ХІТ — Хаб Інклюзивного ТікТоку, безкоштовну школу блогерства для підлітків з усієї України віком 14–18 років, які мають інвалідність. Тут вчать знімати відео, монтувати й вести власний блог. Подати заявку можна до 31 серпня; навчання почнеться восени, а участь – безкоштовна.
СБУ викрила «ухиляньську схему» на Чернігівщині і затримала учасників оборудки 11:30
Служба безпеки викрила у Чернігові ще одну схему ухилення від мобілізації і затримала організатора оборудки та його спільницю.
Від війни - до справи, що допомагає відновлюватися: ветеран відкрив у Ніжині фітнес-клуб за грантові кошти 11:29
Житель Ніжина Іван Вовкогон знає ціну здоров’ю та силу відновлення не з чужих слів. Після повномасштабного вторгнення, незважаючи на вік, він взяв до рук зброю та разом із багатьма добровольцями в складі ТРО став на захист рідного міста.