Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 лютого, 23:38:25

Кожне восьме підприємство харчової промисловості Чернігівщини займалося інноваційною діяльністю

14.10.2011   06:26

Підприємства з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів в останні роки займають домінуюче положення в промисловості області. За 2010 р. вони реалізували майже половину загального обсягу продукції промисловості. Частка продукції підприємств із виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів області в Україні незначна (2,9%).

При цьому в області виробляється 7,7% від загального обсягу в Україні макаронних виробів,  8% жирних сирів, 7% вершкового масла, 4,5% етилового неденатурованого спирту, 2,2% цукру бурякового тощо.

У цій галузі зайнято 11,7 тис. осіб, або майже чверть (24,7%) від загальної чисельності працюючих у промисловому виробництві.

На розвиток підприємств із виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів із початку 2011 р. спрямовано 161 млн.грн. інвестицій в основний капітал (52,6% усіх інвестицій промисловості). Іноземні інвестиції станом на 1 липня п.р. становили 47,2 млн.дол. США, або 48% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій в області.

Кожне восьме підприємство харчової промисловості упродовж 2010 р. займалося інноваційною діяльністю. Ними впроваджено 4 нових технологічних процеси та освоєно виробництво 2 інноваційних видів продукції. Обсяг реалізації інноваційної продукції становив 985 млн.грн. (18% загального обсягу продукції), 36,8% якої відвантажено за межі України.

З початку року підприємства харчової промисловості реалізували продукції на суму 3,8 млрд.грн. За цей період суттєво зросло виробництво соняшникової олії, жирних сирів, макаронних виробів, цукру тощо.
 

Останні новини Чернігівщини

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята 14:44

Українське свято Колодій (Масниця) припадає на останній тиждень перед Великим постом. У 2020 році Колодій триває з 24 лютого по 1 березня. Інші, менш поширені його назви: Сиропуст, Пущення, Масниця або ж “Бабський тиждень”.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо 14:36

Для салатов обязательно выбирайте спелое авокадо. Перед приготовлением очистите его от шкурки и косточки. Если вы купили недозревшее авокадо, положите его к бананам или яблокам, или на батарею - оно дозреет.

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року 14:02

26 лютого інтелект і воля будуть перебувати в гармонії. Період ретроградності Меркурія сприятливий для ухвалення розумних рішень. Можна розраховувати на велику кількість спілкування, успішні ділові поїздки в ті місця, де були раніше, а також відновлення колишніх контактів.

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків 10:31

23 лютого – День Червоної армії і Флоту. Зараз в низці постсоціалістичних країни відзначають це "свято" як День захисника Вітчизни, але українцям про нього давно пора забути. Наша Вітчизна – це Україна, а не СРСР, тому й вітати чоловіків ми маємо в інші дні.