Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 червня, 10:07:42

ПАТ "Чернігівгаз" інвестувало в модернізацію системи газопостачання понад 9 мільйонів гривень

18.03.2014   13:32Агенцiя

В минулому році ПАТ «Чернігівгаз» інвестувало в модернізацію газомереж Чернігівщини понад 9 мільйонів гривень.

В рамках інвестпрограми був проведений комплекс робіт з реконструкції газогонів, капітальних та поточних ремонтів об`єктів газопостачання, включаючи встановлення нового обладнання, яке відповідає сучасним стандартам надійності та безпеки.
 
Суттєві капіталовкладення зроблені у реконструкцію об`єктів газопостачання, які знижують тиск газу до побутового рівня.  Зокрема, проведено поточний ремонт 1,6 тисяч газорозподільних пунктів, що становить 75% від загальної кількості споруд, капітально відремонтовані 282 об`єкти та 110 станцій катодного захисту.
 
Не зважаючи на те, що газотранспортна система Чернігівщини в переважній більшості не вичерпала свій експлуатаційний вік, за словами головного інженера ПАТ «Чернігівгаз» Олександра Качкарди, роботи з реконструкції мереж мають виконуватися систематично і в повній мірі.

«Із 13,5 тисяч км газогонів Чернігівської області 11,5 тисяч км працюють до 25 років – при тому, що мінімальний термін придатності складає 40-50 років. Працюючими понад цей строк залишаються лише 375 м. Втім ми розуміємо, що час працює не на нас і продовжуємо планомірно збільшувати обсяги робіт, які стосуються саме технічної складової газомереж і відповідно впливають на підвищення безаварійності і надійності газопостачання» - зазначив керівник.
 
Іще одним важливим напрямком інвестиційної діяльності облгазу є забезпечення новим обладнанням комплексного приладового обстеження газопроводів. В минулому році компанія придбала 8 комплектів обладнання для надземного пошуку ушкоджених та небезпечних ділянок на газопроводі.

«Навіть незначне пошкодження ізоляції здатне викликати руйнування газопроводу і наробити великого лиха. При обстеженні ми виявляємо такі пошкодження і робимо заміну ізоляції, що подовжує термін роботи газових труб і дозволяє безпечно використовувати їх і надалі», - зауважив головний інженер Олександр Качкарда.
 
Експлуатаційні служби були доукомплектовані 126 високочутливими течешукачами Варта 5-03 MG, оснащеними GPS-навігацією. Аварійно-диспетчерська служба у своєму арсеналі тепер має 17 трасошукачів "СПРУТ-5" і два набори гідродинамічного обладнання виробництва Італії та США, які дозволяють працювати в умовах загазованості без ризику виникнення іскри.
 
В 2014 році ПАТ «Чернігівгаз» продовжить інвестувати в підвищення безпеки газопостачання. Загалом в інвестпрограмі на модернізацію обласної газотранспортної системи передбачено спрямувати понад 13,4 мільйонів гривень.
 

Останні новини Чернігівщини

Передано 3,7 мільйони гривень. Підтримка від Чернігівської обласної прокуратури для 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України та 107 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ 17:29

Чернігівською обласною прокуратурою за результатами досудового розслідування та в ході реалізації повноважень щодо укладення угоди про визнання винуватості з обвинуваченим, забезпечено перерахування останнім на рахунки 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України та 107 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ в добровільному порядку «донатів» на загальну суму 3,7 млн грн.

«Карпатська зміна» триває: начальник ОВА провів один день із дітьми з Чернігівщини в кемпі на Буковині 16:38

Триває президентський проєкт «Карпатська зміна». Уже друга сотня дітей із Чернігівщини відпочиває в кемпі в Чернівецькій області.

Команда з Чернігівщини здобула «бронзу» на чемпіонаті України зі спортивного гірського туризму 16:16

У період з 03 по 07 червня 2026 року на скельному масиві поблизу села Дениші Житомирської області відбулися чемпіонат України зі спортивного туризму - гірський туризм та чемпіонат України серед юніорів, старших і молодших юнаків.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини