Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 3 квітня, 21:45:03

Підприємство "Отіс" обслуговує 1055 ліфтів житлового фонду м. Чернігова

05.03.2014   16:21

Про роботу ліфтового управління №5 приватного акціонерного товариства "Отіс" у 2013 році інформував на розширеній міській нараді начальник ліфтового управління №5 приватного акціонерного товариства "Отіс" Олександр Лапкіс.

За його словами, на сьогодні ПрАТ"Отіс" обслуговує 1055 ліфтів житлового фонду нашого міста. Фахівцями підраховано, що звичайний ліфт у дев'ятиповерховому будинку за рік робить 60 тисяч поїздок, проводить майже 70 тисяч циклів відкриття-закриття дверей, проходить до 10 тис. км, перебуває в русі майже 1300 годин, і перевозить порядку 9 тис. тон вантажів і пасажирів. Отже, ліфтове устаткування вимагає періодичного ремонту, відновлення, капітальних ремонтів і заміни у встановлений термін, і, як наслідок, значних видатків на експертне обстеження ліфта, кошторисної документації, експертизи. Забезпечення якісного й своєчасного ремонту – запорука безпеки людей, які користуються даним устаткуванням. Але не менш важливим є й належна експлуатація ліфта самими пасажирами.

В Україні склалась критична ситуація щодо безпеки ліфтів. У житловому фонді експлуатується біля 100 тис. ліфтів, з яких 49 % відпрацювали свій нормативний термін – 25 років. При цьому технічний стан ліфтів з року у рік погіршується, що становить загрозу для здоров'я та життя людей, які щоденно користуються послугами ліфтів, а це 12 млн. чоловік.

Зважаючи на загострення проблеми старіння ліфтового парку в Україні, необхідно вирішувати питання щодо продовження терміну служби ліфтів, вважає О.Лапкіс, адже термін експлуатації у 25 років затверджений ще у радянські часи. Втім, у різних містах країни існує багато ліфтів, які успішно працюють за межами встановлених нормативами термінів експлуатації. Одним з варіантів вирішення цієї проблеми він назвав модернізацію існуючих ліфтів, яка б продовжила термін їх служби до 30-35 років і гарантувала необхідну безпеку користувачам.

Важливими чинниками належної експлуатації ліфтів є температурний режим у шахті й машинному відділенні ліфтів, допустима норма: від +1 до +40 градусів тепла. Проте, у літній період і, особливо, у зимній, ці температурні режими не відповідають вказаним нормам, що сприяє частим поломкам та зупинкам ліфтів.

Однією з проблем роботи підприємства керівник назвав низьку ціну за технічне обслуговування ліфтів на сьогоднішній день Ціни відповідають затратам на їх експлуатацію у 2007 році. Така ціна впливає на технічний та естетичний стан ліфтів. Крім того, підготувати професійних спеціалістів підприємству необхідно протягом не менше 3-х років. У порівнянні з іншими містами України, у Чернігові технічне обслуговування ліфтів має чи не найнижчу вартість.

У Чернігові налічується 545 ліфтів, у яких закінчився термін експлуатації. Впродовж 2013 року у місті проведено капітальні ремонти 74 ліфтів, з яких 34 відпрацювали визначений термін експлуатації – 25 років.

Одним з показників якісної роботи підприємства, на думку доповідача, є скорочення кількості ліфтів, які зупинились через несправність. Ліфти, які не працюють більше року, не підлягають ремонту. У місті Чернігові немає ліфтів, які не працюють. Підсумовуючи доповідь, О. Лапкіс запевнив, що підприємство робитиме все можливе, аби своєчасно вирішувати проблеми та забезпечити якісну роботу ліфтів у місті.

Останні новини Чернігівщини

З 6 квітня в Україні забороняється ходити більш ніж по двоє

З 6 квітня в Україні забороняється ходити більш ніж по двоє 13:33

З понеділка, 6 квітня, в Україні забороняється рухатися групками більше ніж 2 осіб, гуляти у парках та ходити у громадських місцях без маски.

Нехтування правилами пожежної безпеки призводить до пожеж в природних екосистемах

Нехтування правилами пожежної безпеки призводить до пожеж в природних екосистемах 13:15

Незважаючи на застереження рятувальників громадяни нехтують правилами пожежної безпеки, спалюючи листя‚ суху траву та інші рослинні залишки на присадибних ділянках, сільгоспугіддях та відкритих територіях, що призводить до виникнення пожеж.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня вилучено майже 80 кг незаконно добутої риби зі збитками понад 17 тис.грн

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня вилучено майже 80 кг незаконно добутої риби зі збитками понад 17 тис.грн 12:44

За сім днів з 26 березня по 2 квітня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 37 порушень Правил рибальства.

Забезпечено проїзд на 595 км автошляхів

Забезпечено проїзд на 595 км автошляхів 12:29

Станом на 03.04.2020 року у Чернігівській області на автомобільних дорогах загального користування державного значення ліквідовано 52479,6 квадратних метрів ямковості.

В ОДА обговорили шляхи підтримки харчових підприємств області

В ОДА обговорили шляхи підтримки харчових підприємств області 11:24

В Чернігівській облдержадміністрації відбулась робоча зустріч з керівниками підприємств харчової промисловості.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини